Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AKN 2.5 150 KM] [AKN 2.5 150KM] Co to takiego jest?

Silniki wysokoprężne
Joker001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 20 cze 2009, 10:04
Lokalizacja: Żyrardów / Mazowieckie

[ AKN 2.5 150 KM] [AKN 2.5 150KM] Co to takiego jest?

Post autor: Joker001 » 16 cze 2013, 17:39

Witam serdecznie.
W dniu wczorajszym mechanik zmieniał mi olej i ponoć podczas spuszczania starego oleju, razem z nim wyleciało takie cudo jak na zdjęciach.
Wie może któryś z klubowiczów co to takiego jest?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dierex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 03 lut 2013, 22:14
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: Dierex » 16 cze 2013, 19:13

Witam.

Moze dodaj jakas skale do tego.Np.suwmiarka lub centymetrem. <okok>

Joker001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 20 cze 2009, 10:04
Lokalizacja: Żyrardów / Mazowieckie

Dodana skala porównawcza...

Post autor: Joker001 » 16 cze 2013, 19:29

Akurat linijeczka pod ręką była - jak nie wystarczy poszukam suwmiarki ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mati86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 27 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Osjaków

Post autor: Mati86 » 16 cze 2013, 20:18

a miałeś kiedyś wymieniane wałki rozrządu bo to coś jest podobne do jednej z części dźwigienki hydraulicznej
Mati

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 16 cze 2013, 20:34

Mati86 pisze:a miałeś kiedyś wymieniane wałki rozrządu bo to coś jest podobne do jednej z części dźwigienki hydraulicznej
Nie jest to żadna część, która znajduje się w głowicy a już na pewno żadna część dźwigienki zaworowej lub popychacza hydraulicznego. Przynajmniej sobie tego nie przypominam.

Joker001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 20 cze 2009, 10:04
Lokalizacja: Żyrardów / Mazowieckie

...

Post autor: Joker001 » 16 cze 2013, 20:56

Mati86 pisze:a miałeś kiedyś wymieniane wałki rozrządu bo to coś jest podobne do jednej z części dźwigienki hydraulicznej
Nie, nie miałem.

Czy ma ktoś jakieś sugestie?
Silnik pracuje normalnie.

Wasabi30

Post autor: Wasabi30 » 18 cze 2013, 22:33

Mi to wygląda na łożysko z dźwigienki zaworowej takich jak są w BAU,BDG <mysli> Jaki masz kod silnika? najlepiej podnieś dekle i sprawdź czy tam czegoś nie brakuje

Mati86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 27 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Osjaków

Post autor: Mati86 » 18 cze 2013, 22:37

też mi się tak wydawało że to coś z dźwigienki jest jutro zobaczę bo mam gdzieś luźne dźwigienki i spróbuje ją rozebrać
Mati

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 18 cze 2013, 23:20

Wasabi30 pisze:Mi to wygląda na łożysko z dźwigienki zaworowej takich jak są w BAU,BDG
Jeżeli widziałeś <zdziwiony> taką część to powinieneś wiedzieć jak ona jest zbudowana.

Przyjmując hipotetycznie, że masz rację i była by to część łożyska dźwigienki zaworowej (np. z silnika BDG) śmiem twierdzić, że kolegaJoker001, już przed wymianą oleju by się o tym dowiedział w sposób bardzo bolesny <nerwus> dla samego silnika jak i portfela.
Wasabi30 pisze:Jaki masz kod silnika? najlepiej podnieś dekle i sprawdź czy tam czegoś nie brakuje
Kod silnika tutaj nic nie da auto jest z 1999r. jak wynika z opisu a ma oznaczenie AKN nawet po zmianie głowic na nowsze oznaczenie silnika raczej nie ulega zmianie. Czyż nie tak? <mysli>
Mati86 pisze:też mi się tak wydawało że to coś z dźwigienki jest jutro zobaczę bo mam gdzieś luźne dźwigienki i spróbuje ją rozebrać
Nooo... na pewno jak dźwigienka spadła to ją wyciągniesz hehe i nie zapomnij o tz. pestce.Jeżeli masz silnik jak w opisie to nic tam nie rozbierzesz- dźwigienki w tych silnikach nie są łożyskowane.

Pozdrawiam, Grzegorz <luzik>

Mati86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 27 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Osjaków

Post autor: Mati86 » 18 cze 2013, 23:30

wiem że mam kilka dźwigienek od a6 z rozbiórki głowic i kiedyś w jednym pojemniku coś takiego widziałem jutro postaram się tego poszukać, a widziałem kilka rozebranych silników na części, a z misek olejowych różne graty były wyciągane, ale tu masz rację że jeżeli pestka by spadła to koszt naprawy był by bardzo duży, zresztą powiem Ci jak teraz swojego AKE teraz rozebrałem to z miski wyciągnąłem 4 połamane pestki, i stąd już wiem dlaczego poprzedni właściciel wymieniał wałki itp
Mati

Wasabi30

Post autor: Wasabi30 » 18 cze 2013, 23:42

hemiV8 pisze:
Wasabi30 pisze:Mi to wygląda na łożysko z dÂźwigienki zaworowej takich jak są w BAU,BDG
Jeżeli widziałeś <zdziwiony> taką część to powinieneś wiedzieć jak ona jest zbudowana.


Przyjmując hipotetycznie, że masz rację i była by to część łożyska dÂźwigienki zaworowej (np. z silnika BDG) śmiem twierdzić, że kolegaJoker001, już przed wymianą oleju by się o tym dowiedział w sposób bardzo bolesny <nerwus> dla samego silnika jak i portfela.
Jutro zrobię Ci zdjęcie i zobaczysz jak wygląda taka dÂźwigienka rozwalona (tak się składa że u mnie był taki przypadek) i wcale nie koniecznie musi to dać o sobie znać od razu ja zapewne wiesz na każdy cylinder przypadają po dwa zawory ssące i dwa wydechowe temat wielokrotnie opisywany na tym forum że nie zawsze da się zauważyć od razu że coś jest nie tak, albo poprzedni właściciel wymienił taka rozwaloną dÂźwigienkę i nie wyjął wszystkich części starej??
Wasabi30 pisze:Jaki masz kod silnika? najlepiej podnieś dekle i sprawdÂź czy tam czegoś nie brakuje
Kod silnika tutaj nic nie da auto jest z 1999r. jak wynika z opisu a ma oznaczenie AKN nawet po zmianie głowic na nowsze oznaczenie silnika raczej nie ulega zmianie. Czyż nie tak? <mysli>
Kod silnika nie ulegnie zmianie ale głowice i wałki owszem, a skąd wiesz że nie został wymieniony cały silnik np od BAU i Joker001 nawet o tym nie wie?? dlatego kod by się przydał dla jasności, poza ja miałem AKN 2.5 TDI z 1998 właśnie z takimi Wałkami od BAU więc to ma dużo do rzeczy.W opisie nie ma podanego kodu silnika więc może być różnie "Czyż nie tak?"
Mati86 pisze:wiem że mam kilka dÂźwigienek od a6 z rozbiórki głowic i kiedyś w jednym pojemniku coś takiego widziałem jutro postaram się tego poszukać, a widziałem kilka rozebranych silników na części, a z misek olejowych różne graty były wyciągane, ale tu masz rację że jeżeli pestka by spadła to koszt naprawy był by bardzo duży, zresztą powiem Ci jak teraz swojego AKE teraz rozebrałem to z miski wyciągnąłem 4 połamane pestki, i stąd już wiem dlaczego poprzedni właściciel wymieniał wałki itp
W silniku z dÂźwigienkami na łożyskach pestki już nie występują :)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2013, 23:43 przez Wasabi30, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 19 cze 2013, 00:46

Wasabi30 pisze:Jutro zrobię Ci zdjęcie i zobaczysz jak wygląda taka dźwigienka rozwalona
Dokładnie wiem jak wygląda taka część, ale dziękuję że chcesz pomóc. Odpowiednia edukacja daje dobre efekty, więc przydadzą się w przyszłości takie zdjęcia jak zaproponowałeś.
Tym bardziej że z chęcią nauczę się czegoś nowego. Proszę tylko abyś nie zapomniał jutro wstawić fotek. <okok>
Wasabi30 pisze:Kod silnika nie ulegnie zmianie ale głowice i wałki owszem
Czy gdzieś napisałem, że tak nie jest?
Wasabi30 pisze:poza ja miałem AKN 2.5 TDI z 1998 właśnie z takimi Wałkami od BAU
No to faktyczne&#8230; jak miałeś AKN z wałkami od BAU...
Wasabi30 pisze:W opisie nie ma podanego kodu silnika więc może być różnie "Czyż nie tak?"
Nie&#8230; przecież wyraźnie w tytule jest napisane, że kod silnika to AKN. Oczywiście bez urazy ale bardzo proszę kolego czytaj w przyszłości uważniej.
To tyle <pisze>
Pozdrawiam

Wasabi30

Post autor: Wasabi30 » 19 cze 2013, 10:44

Tak wyglądały moje dÂźwigienki po tym jak zostały Âźle dokręcone wałki

Obrazek

Obrazek


Nie&#8230; przecież wyraÂźnie w tytule jest napisane, że kod silnika to AKN. Oczywiście bez urazy ale bardzo proszę kolego czytaj w przyszłości uważniej.
To tyle <pisze>
Pozdrawiam
Ja wiem że w tytule jest napisane AKN ale w opisie profilu nie ma o tym żadnej informacji. Z reszta skończmy tą jałową dyskusje bo ja nie mam zamiaru niczego udowadniać wiem co było u mnie i tak też mi się wydaje że to jest właśnie to łożysko skoro jesteś pewny że to nie ta cześć to sam napisz co to jest bo kilka razy rozbierałem górę tego silnika i raz dół i nie widziałem tam bardziej podobnej części no chyba że jest to prowadnica głowicy tylko nie prowadnica zaworów tylko ta tulejka która wystaje od dołu głowicy żeby dobrze ją ustawić względem bloku
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 19 cze 2013, 14:23

Wasabi30 pisze:Mi to wygląda na łożysko z dÂźwigienki zaworowej takich jak są w BAU,BDG
Pytanie było jasne od samego początku, co to za część a nie, na co to wygląda.
Wasabi30 pisze:Jutro zrobię Ci zdjęcie i zobaczysz jak wygląda taka dÂźwigienka rozwalona
Uszkodzona/pęknięta to nie to samo, co rozsypane łożysko którego bieżnia "goni" po silniku.
A tak wygląda łożysko, oddzielone od dÂźwigienki

http://images42.fotosik.pl/902/1c4770c325f05fb9med.jpg
http://images47.fotosik.pl/1855/453e613e3b165898med.jpg

które według Twojej teorii jest lub może być na zdjęciach w pierwszym poście i nie pisz proszę tylko że u ciebie ono to łożysko było w całości i nie zauważyłeś różnicy.
Wasabi30 pisze:Z reszta skończmy tą jałową dyskusje bo ja nie mam zamiaru niczego udowadniać
Nie był byś w stanie niczego udowodnić, ponieważ nie masz racji wprowadziłeś tylko zamieszanie pozbawiono jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji.

WyraÂźnie napisałem że
hemiV8 pisze:Nie jest to żadna część, która znajduje się w głowicy a już na pewno żadna część dÂźwigienki zaworowej lub popychacza hydraulicznego. Przynajmniej sobie tego nie przypominam.
I raz jeszcze piszę, <chatownik> jeżeli rzeczywiście jest to część silnik kolegi Joker001 to nie pochodzi ona z górnej jego części.
Wasabi30 pisze:i tak też mi się wydaje że to jest właśnie to łożysko
Wydawać się Tobie może jak zresztą mi i każdemu tutaj.
To, co było u Ciebie kolego to tylko popękana/połamana dÂźwigienka czy dÂźwigienki zaworowe..

Jedna prosta zasada trzeba wiedzieć, co się mówi a nie mówić, co się wie, jeżeli rozumiesz tę subtelną różnicę pomiędzy wiedzieć a mówić to zrozumiesz, w czym rzecz.
Wasabi30 pisze:i nie widziałem tam bardziej podobnej części no chyba że jest to prowadnica głowicy tylko nie prowadnica zaworów
No i masz ci &#8230;. Po prostu ręce opadają <bezradny> jak nie łożysko to prowadnica&#8230;. Przecież to śmieszne idąc dalej tą drogą pragnę zauważyć, że nie ma prowadnicy zaworów tylko są prowadnice zaworowe i jest ich tyle samo co zaworów.
To tylko tak mała dygresja z mojej strony.

Dziękuję za uwagę i życzę
Miłego dnia <heej>

Wasabi30

Post autor: Wasabi30 » 19 cze 2013, 14:46

hemiV8 pisze:
Wasabi30 pisze:Mi to wygląda na łożysko z dÂźwigienki zaworowej takich jak są w BAU,BDG
Pytanie było jasne od samego początku, co to za część a nie, na co to wygląda.
Wasabi30 pisze:Jutro zrobię Ci zdjęcie i zobaczysz jak wygląda taka dÂźwigienka rozwalona
Uszkodzona/pęknięta to nie to samo, co rozsypane łożysko którego bieżnia "goni" po silniku.
A tak wygląda łożysko, oddzielone od dÂźwigienki

http://images42.fotosik.pl/902/1c4770c325f05fb9med.jpg
http://images47.fotosik.pl/1855/453e613e3b165898med.jpg

które według Twojej teorii jest lub może być na zdjęciach w pierwszym poście i nie pisz proszę tylko że u ciebie ono to łożysko było w całości i nie zauważyłeś różnicy.
Wasabi30 pisze:Z reszta skończmy tą jałową dyskusje bo ja nie mam zamiaru niczego udowadniać
Nie był byś w stanie niczego udowodnić, ponieważ nie masz racji wprowadziłeś tylko zamieszanie pozbawiono jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji.

WyraÂźnie napisałem że
hemiV8 pisze:Nie jest to żadna część, która znajduje się w głowicy a już na pewno żadna część dÂźwigienki zaworowej lub popychacza hydraulicznego. Przynajmniej sobie tego nie przypominam.
I raz jeszcze piszę, <chatownik> jeżeli rzeczywiście jest to część silnik kolegi Joker001 to nie pochodzi ona z górnej jego części.
Wasabi30 pisze:i tak też mi się wydaje że to jest właśnie to łożysko
Wydawać się Tobie może jak zresztą mi i każdemu tutaj.
To, co było u Ciebie kolego to tylko popękana/połamana dÂźwigienka czy dÂźwigienki zaworowe..

Jedna prosta zasada trzeba wiedzieć, co się mówi a nie mówić, co się wie, jeżeli rozumiesz tę subtelną różnicę pomiędzy wiedzieć a mówić to zrozumiesz, w czym rzecz.
Wasabi30 pisze:i nie widziałem tam bardziej podobnej części no chyba że jest to prowadnica głowicy tylko nie prowadnica zaworów
No i masz ci &#8230;. Po prostu ręce opadają <bezradny> jak nie łożysko to prowadnica&#8230;. Przecież to śmieszne idąc dalej tą drogą pragnę zauważyć, że nie ma prowadnicy zaworów tylko są prowadnice zaworowe i jest ich tyle samo co zaworów.
To tylko tak mała dygresja z mojej strony.

Dziękuję za uwagę i życzę
Miłego dnia <heej>
Jak cytujesz to chociaż całość a nie wybierasz ułamek i komentujesz powtarzam nie chodziło mi o Jak to pięknie napisałeś " prowadnice zaworowe" tylko prowadnice głowicy takie jak zaznaczone na zdjęciu są umieszczone w bloku, co prawda to raczej nie to ale chodzi mi o pokazanie co miałem na myśli

Obrazek

Wykaż się i powiedz od czego ta cześć, a nie wytykasz mi że próbuje pomoc <szok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga