Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przeprogramowanie działania pilota

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomek_wodzu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:22
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Przeprogramowanie działania pilota

Post autor: tomek_wodzu » 02 cze 2013, 01:24

Witam. Co zrobić by mrugnęły awaryjne podczas otwarcia i zamknięcia auta w moim A6 C5. Nie mam alarmu i chciałbym bu coś mignęło czy zabrzęczało symulując alarm. Mam też pytanko jak ewentualnie wpiąć się alarmem w instalację by działał z oryginalnego pilota?

mstan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 10 mar 2013, 01:15
Lokalizacja: Konin

Post autor: mstan » 02 cze 2013, 23:27

Witam
Z pilotem nie możesz nic zrobić.
Będziesz musiał zmienić kodowanie centralnego zamka.
Co do drugiego pytania to łatwiej będzie zainstalować alarm który będzie obsługiwał centralny zamek i kożystać z pilota do alarmu.
Pozdrawiam Stanisław

Awatar użytkownika
Bilskirnir
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 30 mar 2010, 01:10
Lokalizacja: Zabrze/Donegal

Post autor: Bilskirnir » 03 cze 2013, 00:54

tomek_wodzu, tak zapytam.Jesteś pewien że twoje C5 nie posiada alarmu ? Może właśnie jest zakodowane aby nie mrugało i brzęczało podczas uzbrajania.Nie widziałem jeszcze żeby C5 z 2003 było bez Anti-Thefta.Wejdż do autka,klucze w garśći,zamykasz autko z pilota,czekasz aż dioda przy cypelku zacznie migać i wtedy jakikolwiek ruch lub dżwięk w pojeżdzie powinien uruchomic alarm.Wiem...brzmi to śmiesznie ale....kurde, alarm musi tam być.

Pozdro.
Errare humanum est,docendo discimus.Volenti nihil difficile.
Bilskirnir

mstan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 10 mar 2013, 01:15
Lokalizacja: Konin

Post autor: mstan » 10 cze 2013, 00:19

Witam
Pewnie jednak nie musi. U mnie centralny zamek jest zakodowany tak ze mruga kierunkowskazami,oraz zamyka się powtórnie po otwarciu jeżeli nie są orwarte drzwi ,lub bagażnik w ciągu kilkunastu sekund.
Pozdrawiam Stanisław

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 11 cze 2013, 12:42

tomek_wodzu pisze:Co zrobić by mrugnęły awaryjne podczas otwarcia i zamknięcia auta w moim A6 C5
Jak już moi przedmówcy napisali przekoduj moduł komfortu:

Kod: Zaznacz cały


STG 35 (Komfortsystem) auswählen [wybrać sterownik 35 - komfort]
STG Codierung -> Funktion 07 [kodowanie sterownika-> funkcja 07]

+000512 - Funk-Quittierung schliessen (1x Blinken) [potwierdzanie 1 mignięciem kierunków zamknięcia zamków]
+004096 - Funk-Quittierung Ăśffnen (2x Blinken) [potwierdzenie podwójnym mignięciem otwierania zamków]


//DLA SAMOCHODÓW Z ALARMEM
+000002 - Quittierung DWA-Blinken [potwierdzanie alarmu kierunkami] [JEÂŻELI MASZ ALAR
+001024 - Quittierung schliessen (DWA-Hupen) [potwierdzenie syreną zamknięcia zamków]
(dane z wątku: czesc-chlopaki-prosze-o-sprawdzenie-pop ... w=previous)
tomek_wodzu pisze: Mam też pytanko jak ewentualnie wpiąć się alarmem w instalację by działał z oryginalnego pilota?
Takie wpięcie się w instalację jest jak najbardziej możliwe, jednakże weź pod uwagę, że nowoczesne centralki alarmowe są wyposażone w dużo lepsze zabezpieczenia (np piloty ze zmiennym kodem), w SPAM do fabrycznych rozwiązań (elektronika z lat 90tych). Z tego też powodu sugerowałbym zakup nowoczesnej centralki (z pilotami typu scyzoryk), przełożyć kostki immo ze starych kluczyków do nowych, podłączyć wszystko zgodnie z otrzymaną instrukcją a na koniec wypić piwko i cieszyć się z zabezpieczonego pojazdu.

PS. Najlepsze zabezpieczenia to 'samoróbki' (ukryte przełączniki czy inne patenty) które odcinają najważniejsze urządzenia samochodu (pompa paliwa, wtryskiwacze, cewki zapłonowe - wszystko zależy od inwencji użytkownika) <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga