Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AEB 1.8 150 KM] Zapach oleju w kabinie

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
grubyc

[ AEB 1.8 150 KM] Zapach oleju w kabinie

Post autor: grubyc » 19 maja 2013, 16:12

Wczoraj zostawiłem auto na dłuższą chwilę na włączonym silniku i jak wsiadłem to było czuć wyraÂźnie przepalonym olejem. Bo konsultacji z pewną osobą stwierdziła, że to może być jakaś uszczelka w okolicach jakiś zmiennych faz (nie pamiętam dokładniej jak on to ujął), że to niby niebezpieczne bo olej kapie na katalizator i może nawet dojść do pożaru. Wiem też, że sama uszczelka jest tania ale jest dużo roboty jeśli chodzi o jej wymianę. Wie ktoś, co to może być dokładniej? Góra silnika była doszczelniania jak by co. Pozdrawiam, grubyc.

Awatar użytkownika
dark79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 22 mar 2009, 20:48
Lokalizacja: Penge/London

Post autor: dark79 » 20 maja 2013, 16:11

zobacz czy nie kapie olej na wydech/katalizator, z gory w miare wszystko widac

Dżejkob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 06 lip 2010, 09:30
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: Dżejkob » 26 maja 2013, 19:10

SprawdÂź odme, po latach robi się krucha i może być w niej dziura, wtedy na postoju czuć przepalonym olejem.

MBiały
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MBiały » 27 maja 2013, 19:56

kolego mam to samo, pewnie tak jak mi kapie Ci z lewej strony(stojac od przodu) na katalizator, zapewne masz do wymiany uszczelke pod nastawnikiem faz(czy jakos tak) - oryginalna w aso 42zl ale zeby to zrobic bedziesz musial takze kupic uszczelke pod pokrywa zaworow, tylko przed wymiana sprawdz czy po odkreceniu korka oleju zasysa powietrze(przyloz kartke papieru i jak nie sfrunie to jest ok :) ) bo jezeli nie to pewnie zapchana odma,ezektor i wymiana uszczelek nic nie da bo znow je wydmucha, z tego co sie dowiedzialem to czesto te uszczelki siadaja bo zchodza z aso szybko :) pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga