Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Bark możliwości zaprogramowania kluczyka

Elektryka
ODPOWIEDZ
Mariusz777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 15 lip 2012, 10:09
Lokalizacja: Wizna

Bark możliwości zaprogramowania kluczyka

Post autor: Mariusz777 » 09 kwie 2013, 12:01

Witam. Otóż mam taki problem. Kupiłem kluczyk na allegro identyczny jak mój taki sam numer seryjny i taka sama częstotliwość, niestety w żaden sposób nie moge go zaprogramować przejżałem już kilka sposobów i mój kluczyk po rozkodowaniu programuje się a nowo kupiony nie. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną proszę o pomoc...

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 11 kwie 2013, 22:35

sprawdz czy baterie sa sprawne, druga sprawa otworz i zobacz czy wszystkie elementy sa na plytce

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 12 kwie 2013, 21:45

Mariusz777 pisze:itam. Otóż mam taki problem. Kupiłem kluczyk na allegro identyczny jak mój taki sam numer seryjny i taka sama częstotliwość, niestety w żaden sposób nie moge go zaprogramować przejżałem już kilka sposobów i mój kluczyk po rozkodowaniu programuje się a nowo kupiony nie. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną proszę o pomoc...
Transponder trzeba wymienić, inaczej nie zaprogramujesz kluczyka używanego z innego samochodu. Chyba że przełożysz transponder z innego swojego kluczyka, np serwisowy plastikowy, tylko trzeba go umiejętnie wydłubać, bo to taka 'szklana pastylka'. Wtedy wystarczy kodowanie standardowe i musi działać. Jak nie to nowy transponder , pin z imo i programowanie. Było tyle już o tym wystarczy poszukać
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

Mariusz777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 15 lip 2012, 10:09
Lokalizacja: Wizna

Post autor: Mariusz777 » 14 kwie 2013, 15:32

Ale chodzi mi o zaprogramowanie samego pilota od centralki bo sam kluczyk z immo działa.

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 14 kwie 2013, 19:39

Ale chodzi mi o zaprogramowanie samego pilota od centralki bo sam kluczyk z immo działa.
Czyli odpalasz go z tego kluczyka tak i normalnie na nim jeÂździsz , tylko nie działa zamykanie i otwieranie ?
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

Kris76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2013, 20:18
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Kris76 » 22 kwie 2013, 20:43

Witam, mój pilot przestał działać po rozładowaniu akumulatora, prawdopodobnie się rozkodował. Jak mogę ponownie go zakodować? Dodam że nie mam zamków w drzwiach, jest tylko w bagażniku. Pomóżcie.

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 22 kwie 2013, 21:16

Kris76, z tego co wiem, robisz wedle niżej wymienionych instrukcji tylko że wkładasz kluczyk do zamka w bagażniku. Jeśli to się nie powiedzie, a mniemam że auto kiedyś miało zamek od strony kierowcy lub to angol bo wydaje mi się że każdy w serii ma zamek przy drzwiach kierowcy, to musisz rozebrać boczek drzwi i wyciągnąć cały mechanizm zamka i wtedy śrubokrętem przekręcisz zamek mechanicznie w lewą stronę zamiast kluczem (tylko pilot trzymaj blisko zamka) i potem postępuj zgodnie z instrukcją. Zamek równie dobrze można zaślepić montując klamkę bez wkładki z zamkiem i o takiej sytuacji tutaj mówię.

Kodowanie kluczyka 1:
a) przekręć dowolnym kluczykiem zapłon (może być serwisowy bez pilota) i zostaw go w stacyjce,
b) weÂź kluczyk który chcesz zaprogramować, zamknij nim drzwi mechanicznie w lewą stronę, a następnie wyjmij i naciskaj pilot w kierunku czarnego słupka (tu sygnał jest najsilniejszy) aż ci pyknie klakson w tylnym błotniku,
c) jeśli nie masz alarmu odczekaj 5-7 sekund i naciśnij go ponownie, powinien juz otworzyć drzwi i zaprogramować się.
d) zrób tak ze wszystkimi kluczykami analogicznie, kilka minut zabawy ale na pewno dojdziesz o co chodzi
e) jeżeli cos poplączesz odczekaj minutę i ponawiaj próby.

Kodowanie kluczyka 2:
- Dowolny kluczyk samochodu włożyć w wyłącznik zapłonu i włączyć zapłon
- Dodatkowym kluczykiem zamknąć drzwi kierowcy lub pasażera. Wyjąć kluczyk (celowe jest zamknięcie za pomocą tego kluczyka, którego kod ma zostać zapamiętany)
- Kluczyk, którego kod ma zostać wprowadzony do urządzenia sterującego skierować na czujnik podczerwieni i krótko nacisnąć na przycisk nadawania jeden do czterech razy. W celu wprowadzenia danych do pierwszej komórki nacisnąć przycisk jeden raz, do drugiej - dwa razy itd. Nadawanie kolejnych impulsów nie może odbywać się szybciej niż co jedną sekundę. Każdy impuls jest potwierdzany sygnałem dÂźwiękowym alarmu.
- Po przerwie 5 sekund od ostatniego nadania impulsu ponownie nacisnąć na chwile przycisk nadawania. Samochód zostanie odblokowany i przebieg programowania pamięci jest zakończony.
-Zakończenie procesu programowania musi nastąpić w przeciągu 30 sekund od zamknięcia samochodu (punkt 2). W przeciwnym przypadku należy proces powtórzyć przez ponowne zamknięcie drzwi kierowcy lub pasażera obok kierowcy.
-Uwaga
-Opisany proces należy przeprowadzić dla każdego kluczyka. Jeżeli nie wiemy, która komórka pamięci jest wolna ( na przykład przy kluczyku zapasowym), to należy ponownie wprowadzić do urządzenia sterującego kody wszystkich kluczyków.
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga