Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwny odgłos po przyśpieszeniu

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
lukasz396
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2010, 11:52
Lokalizacja: Rzeszów

Dziwny odgłos po przyśpieszeniu

Post autor: lukasz396 » 23 mar 2013, 15:01

Witam wracałem jechałem Swoją C4 już do domu i nagle trochę straciła na Mocy i przy dodawaniu Gazu dochodziły do mnie dziwne odgłosy. Czy to może Być Turbina ?

Tylko te odgłosy dochodzą z przeciwnej strony a jeżeli jest Turbina.

To jest coś podobnego jak na tym filmiku


Filmik Podany z C5 ale taki Sam mam w C4 Proszę sugerować się Tylko dźwiękiem.

EDIT: Po wklejonym linku do filmiku, można poznać, że rozchodzi się o C5. Temat został przeniesiony. Proszę o poprawienie nazwy tematu zgodnie z oznaczeniem silnika, którego problem dotyczy.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2013, 22:42 przez lukasz396, łącznie zmieniany 3 razy.

Wasabi30

Post autor: Wasabi30 » 25 mar 2013, 14:28

Kolego ja miałem podobnie jak już się kończyła turbina przy schodzeniu z obrotów dochodził właśnie taki hałas

dragon100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 17 mar 2012, 14:37
Lokalizacja: łódź

Post autor: dragon100 » 31 mar 2013, 16:38

Nie strasz Chłopaka. Jak by turbina miał problem to przy 100tyś obrotów tylko huk i dym by był (urywające się łopaty zrobiły by porządek z silnikiem). niech ktoś depnie w pedał a ty sprawdÂź czy węże od powietrza puchną i zatrzymują się w tym puchnięciu przy dodanym gazie. Pamiętaj że jeśli któryś z tych węży nadpęknie będzie tracił ciśnienie to będzie świstał. W końcu turbo 1050 bara i lepiej potrafi dmuchnąć. Zanim wpadniesz w panikę sprawdÂź porządnie stan tych węży!!!

To tego moja propozycja.

Zrób test dynamiczny i sprawdÂź żądane ciśnienie i dostane. Czy przypadkiem nie przeładowuje bo w c4 masz zawór upustowy i może on nie domaga. Jeśli dostane przekroczy znacznie żądane ciśnienie to upustowy padł.

Awatar użytkownika
patrosss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:18
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrosss » 31 mar 2013, 17:59

a kolego nie masz czasem czegos takiego ?? ja mam to samo co na tym filmiku ale czasem to jest czasem nie ma ... i co najdziwniejsze jak by mi turbina padala to by kopcil zaje... a nic nie kopci jedynie co to czasem sie zamula i nie chce sie wkrecac na obroty ale jak pszcze pare razy gaz to od razu rwie do przodu co to moze byc ?

Matti-quattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Matti-quattro » 09 kwie 2013, 11:16

patrosss mam to samo co u Ciebie identyczny odgłos.. mam luzy na turbinie i z tego co wiem to przez to, oddałem ją do regeneracjii w środe albo czwartek odbiore to dam znać czy ten dziwny odgłos zniknoł

Awatar użytkownika
patrosss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:18
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrosss » 10 kwie 2013, 22:14

hmm ja wiem ze mam blad 575 standard jak widze na forum ... i gdzies mi powietrze ucieka .. i wydaje mi sie ze to ta guma co laczy rure metalowa od IC do turbo ... oby .. bo z tych okolic slychac ten dzwiek ... tak na prosty sposob sprawdzalem wirnik palcem i nei ma zadnych luzow ani nic ... auto mi nie kopci wiedz turbo raczej ok ... ale na vagu mam za male doladowanie ale to dlatego ze ten blad .. oszaleje juz z tym autem ...

Matti-quattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Matti-quattro » 11 kwie 2013, 21:26

odebrałem właśnie auto i wszystko jest ok turbina smiga jak należy zero jakichkolwiek odgłosów <rotfl> ja miałem wyczuwalne delikatne luzy na łopatkach..

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga