Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ACK 2.8 193 KM] Prośba o ocenę zdjęcia elektrozaworu EVAP

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MFJemilo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2013, 11:30
Lokalizacja: Lublin

[ ACK 2.8 193 KM] Prośba o ocenę zdjęcia elektrozaworu EVAP

Post autor: MFJemilo » 20 mar 2013, 22:00

Witam! mam prośbę! zrobiłem diagnostyke przez VAG i wyskoczyły nastepujące błedy.. (błedy te powstały w ciagu ok 3 miesięcy ponieważ 3 miesiące temu też robiłem diagnostykę i nie było żadnych błedow). Pierwsze zdjęcie to coś ze skrzyni (tiptronik) od czego ewentualnie zacząć wz tą skrzynią? ogolnie nic złego sie nie dzieje, nic nie szarpie itd.. czasem jak przycisne to przy wiekszej predkości i wiekszych obrotak zaswieca sie kontrolka ESP.. 18265 - Sygnał obciążenia, komunikat błędu z ECU (choć gdzieć tam też czytałem ze może to mieć coś wspolnego z przepływką. Przepływka była Âźle założona bo uszczelka sie komuś zawineła i nie było szczelności, dzisiaj ją doprowadziłem do porządku więc pojeżdze, zobacze i ewentualnie sprawdzę za pare dni co i jak..

Obrazek

Chciałbym sie skupić na błedzie 17834 - EVAP Purge Valve (N80). -obwód otwarty! Ponieważ poczytałem już troche na temat swoich błedów (wiekszośc może mieć troche wspolnego z tym właśnie elektrozaworem EVAP) chciałbym narazie dowiedzieć sie po co ktoś zrobił tak jak na zdjeciu ostatnim.. Co możecie powiedzieć? Czy myslicie ze zrobił tak bo elektrozawor jest uszkodzony? czy moze dlatego że ma tu coś wspolnego z tym GAZ? Czy może zupełnie coś innego?? Gdyby ewentualnie był uszkodzony to czy jest taki elektrozawór dostepny w hurtownich motoryzacyjnych? (jesli na 3 zdjeciu dokladnie nie widać o co chodzi to jest zdjety wężyk z elektrozaworu i jest zatkany śrubą! ) [przy okazji wspomne że zdjąłem dzisiaj przepustnice, bo jakiś magik żle ją założył bo uszczelka sie zawineła i praktycznie połową nie była szczelna wiec moze i komputer wyłapał też z tego błędy, wymieniłem też filtr powietrza bo też był zasyfiony..] oczyściłem ten cały układ i teraz zająlbym sie tym zaworkiem.. więc czekam na delikatne sugestie co robić.. z góry dziekuję..

Obrazek
Obrazek
emilos

piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

Post autor: piotrek24dm » 21 mar 2013, 11:10

Ten wężyk jest pewnie odłączony i zaślepiony ponieważ ten mały elektrozaworek pewnie już nie działa. Ja u siebie miałem podobnie jak kupiłem auto. Jest to zaworek który puszcza opary ze zbiornika z paliwem do przepustnicy. Takie coś tam niby ekologia. Poszukaj na allegro są takie cuda. W sumie kupowałem zaworek prawie 2 lata temu to za używany dałem 30 zł i działa do dziś. Sprawny zaworek pyka w sposób cykliczny, jeżeli przyłożysz do niego ucho na uruchomionym silniku to go usłyszysz (jak jest sprawny) Co to błędu z ECU to zapewne od przepływki. Może się zabrudziła bądÂź właśnie błąd wyskoczył od nieszczelności.
Piotrku... spójrz, to jest naprawdę proste z ustawieniem profilu auta: nowosci-i-komunikaty/poprawki-nowe-foru ... 00518.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga