Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL] ÂŁożysko wałka atakującego [manual]

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
LUKAUDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 13 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

[ MANUAL] ÂŁożysko wałka atakującego [manual]

Post autor: LUKAUDI » 08 mar 2013, 00:22

Witam. wymieniał ktośmoże łożysko wałka atakującego w skrzyni manualnej 5-biegowej ? moj silnik to 2.8 ośka a problem mianowicie przy danej predkosci ok 70 - 90 km/h slychac wycie ze skrzyni, przypomnie ze olej jest w porzadku.
Chciałbym sie do tego zabrac ale nie wiem gdzie umiejscowione jest owe lozysko.

pozdrawiam
AUDI ... Vorsprung durch Technik

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 09 mar 2013, 11:57

witam mi odradzili wymianę łożyska na wałku atakującym ponieważ cena tego łożyska w ASO to podobno jakiś 1tyś do tego robota nie wiem ile, moja skrzynia to GVS 6 - biegowa, nie słyszałem by padały też łożyska w 5 - biegowych skrzyniach, skrzynie kupiłem od angola z przebiegiem niby 100 tyś mil ale ile przebiegu ma ta skrzynia to kto wie, więc nie wiadomo ile pochodzi <mysli> widziałem na forum że ktoś już wymieniał to łożysko więc ludzie na pewno to robią, narazie trzymam stara skrzynie i jak ta padnie to wtedy będę już regenerować swoja,
jeżeli chodzi o zabieranie się za to samemu to nie wiem czy dasz radę chyba że jesteś mechanikiem i masz to czym zrobić bo niby trzeba mieć do rozebrania tej skrzyni jakieś specjalne ściągacze i nie każdy mechanik chce się za to zabrać, musisz poszukać kogoś kto zajmuje się głównie skrzyniami i robi to na codzieĂą

[ Dodano: 2013-03-09, 12:02 ]
jak widzisz kolego w temacie poniżej nie muszą to być to tylko łożyska tylko też może być wyrobiony sam wałek atakujący, dlatego ja zdecydowałem się na znalezienie i wymianę całej skrzyni, po wymianie łożysk nikt nie gwarantuje Ci że będzie już ok,

jak już założysz drugą skrzynię potem można się zabrać za rozbieranie twojej i zobaczyć wogole co się tam stało i ewentualnie ją regenerować jeżeli wogole to się opłaca, pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga