Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c4] Termometr - błędne wyświetlanie temperatury

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qb50n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2012, 09:42
Lokalizacja: Lublin

[a6 c4] Termometr - błędne wyświetlanie temperatury

Post autor: Qb50n » 03 mar 2013, 01:55

Witam!
Panowie, mam pewien problem dotyczący termometru. Z niewiadomych przyczyn zaczął wariować. Raz pokazuje prawidłową temperaturę, innym razem schodzi do -45st, (jego granice "wariactwa" to mniej więcej -45 - -27). Z czym to jest związane? Może czujka jest zabrudzona lub do wymiany?
Gdzie mogę znaleÂźć tę czujkę (ponoć gdzieś w zderzaku), ewentualnie czy można takową zakupić w pierwszym lepszym sklepie z elektroniką, czy należy szukać oryginalnego AUDI?
A6 C4 2.8 Quattro

oldkloss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 09 gru 2011, 13:07
Lokalizacja: Ślask

Post autor: oldkloss » 05 mar 2013, 08:48

a6-c4lusterka-grzanie-vt236.htm?view=next

Tylko nie lej wd 40 <okok> jak tam pisze kolega.Odłacz wtyczke przeczyść, bo jak czasami działa poprawnie to możliwe,że pacjent będzie żył.

Awatar użytkownika
impres-me
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2012, 10:56
Lokalizacja: radzyń podlaski

Post autor: impres-me » 11 mar 2013, 21:12

taka pierdulke kupisz na alle... za ok 10 zl. zapewne to ona padla , znajduje sie za zderzakiem od strony kierowcy w okolicach mniej wiecej pod lampa, dostaniesz sie z kanalu raczej <okok>
impres-me

Awatar użytkownika
Qb50n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2012, 09:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Qb50n » 13 mar 2013, 08:47

To dobrze, już myślałem, że muszę ściągać zderzak. Znalazłem tam parę wtyczek i innych ustrojstw. Jak będę miał chwilę czasu to zrobię zdjęcie, żeby się upewnić, czy to to.
W innym wątku znalazłem, że czujka powinna się znajdować przed chłodnicą na zderzaku (widoczna po otwarciu maski). Ale to było chyba w modelu C5.
A6 C4 2.8 Quattro

Awatar użytkownika
impres-me
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2012, 10:56
Lokalizacja: radzyń podlaski

Post autor: impres-me » 13 mar 2013, 23:02

koncowka od tej czujki ma kolor szary jasny dlugosc ok 5 cm na koncu ma uchwyt z 3 wycieciami, innych czujek w tym miejscu w ktorym ona jest raczej nie ma
impres-me

Awatar użytkownika
Qb50n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2012, 09:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Qb50n » 12 kwie 2013, 11:15

W końcu zrobiło się cieplej, więc zabrałem się za poszukiwania czujnika. Końcówki nigdzie nie mogłem znaleÂźć, najbardziej podobna była wchodząca do chłodnicy:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ale czujnik temp. zewnętrznej przy samej chłodnicy?

Zamieściłem kilka zdjęć, na których widać wtyczki. Czy ktoś pomógłby mi zlokalizować czujnik?

Zdjęcie z przodu. Prawa kratka w zderzaku (patrząc od przodu auta):
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Widok z góry po otwarciu maski:
Obrazek

I jeszcze pytanie: Czy ilość ciepła wprowadzanego przez nawiew do środka oraz załączanie się klimy zależy od tego czujnika (W innym temacie czytałem że CHYBA nie)? Bo kiedy na dworze jest mokro, a termometr wskazuje mi wtedy niskie temperatury wyłącza klimatyzację i napierdziela ciepłym powietrzem, nawet kiedy mam ustawione w climatroniku 18st.
A6 C4 2.8 Quattro

oldkloss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 09 gru 2011, 13:07
Lokalizacja: Ślask

Post autor: oldkloss » 12 kwie 2013, 23:01

a6-c4-gdzie-znajduje-sie-czujnik-25-tdi ... 260,15.htm tu jest pokazany elegancko.Ilość cieplego powietrza jest sterowana klapkami elektrycznie przez silniczki w klimatroniku.Błedy możesz sprawdzić trzymajac obieg wewnetrzny i nacisniecie strzalka w gore(nawiew na szybe) wyswietli sie 1c czy cos takiego wtedy naciskasz obieg wewnetrzny i jak masz błedy to po kolei wyświetlaja się.Wpisujesz je w google i wiadomo co jest przyczyna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga