Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ C5] navi plus problem z elektryką oraz opcje w navi

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
audi71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 18 sie 2012, 23:11
Lokalizacja: wroclaw

[ C5] navi plus problem z elektryką oraz opcje w navi

Post autor: audi71 » 20 sty 2013, 11:53

Witam :)

Jako że okazyjnie za kilka stówek udało się dorwać navi z klimatronikiem i koszem, postanowiłem wzbogacić co nieco wnętrze swojego autka. Fabrycznie miałem audi concert (kaseciak). Zanim przystąpiłem do pracy podpiąłem kostki do navi by sprawdzić czy w ogóle działa. Działała, lecz wywalało błąd niepodłączonego Safe pinu. Podałem plusa na pin nr 5 z pina nr 7 (z akumulatora, i tu nie wiem czy nie lepiej było podać za stacyjką z pina 4, tylko znów wtedy chyba by ciągle żądał pinu do radia)... Wszystko ładnie pięknie radyjko odpaliło wymieniłem kosz wszystko zamontowałem jak trzeba (tu dla potomnych na przyszłość rada: jak macie duże dłonie to lepiej mieć kogoś kto ma mniejsze, bo ja nie dałem rady upiąć kostek od klimatronica <rotfl> )

Przechodząc do sedna, obecnie przy odpalaniu autka czuć że jest coś nie tak, słabiutko kręci rozrusznik, podczas odpalania występują zakłócenia na nawigacji gasnie i się zapala, jakiś myk mi wyszedł że niby jak climatronic jest włączony, navi wyłączonsa i światła wyłączone, to odpala normalnie choć nie wiem czy to nie jakiś przypadek.

Kolejnym pytankiem jest to gdzie podać zasilanie do anteny. Fabrycznie miałem na 5 pinie jednak w navi tam ma być SAFE, przez chwilę myślałem aby oba podpiąć, jednakże z tego co zauważyłem na mierniku to tam normalnie w spoczynku jest 12v a pod obciążeniem spada do 3v, dlatego coś nie hulał ten safe pin. z tego co patrzyłem w schematy to niby sterowanie anteną jest na złączu 26pinowym, lecz tej kostki jeszcze nie posiadam (w ogóle można ją gdzieś dostać nie kupując złącza nav26 max ?nie chcę go kupować ponieważ miałem przeogromny problem już z włożeniem navi a jak kolejne złącza dojdą to nie ma najmniejszych szans u mnie). Wracając do sedna, można antenie podać zwykłe 12v z akumulatora bądź ze stacyjki?

Ostatnim moim pytankiem jest to całe TMC. przy każdym uruchomieniu radia 2 razy mi wywala błąd podłączenia tuneru tmc. Nie posiadam go w ogóle, tak więc najchętniej bym wyłączył tę opcję, chyba że się nie da to może jakoś oszukać go na pinach ?

będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

pozdrawiam


EDIT
Czy ktoś słyszał może o komunikacji navi z czujnikami samochodu ? Widziałem kiedyś jakiś filmik jak gość miał na fisie i navi w golfie taki soft wgrany że navi pokazywała mu temperatury z różnych czujników, spalanie itp

slajar0888
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: slajar0888 » 21 sty 2013, 21:19

a sprawdzałeś czy radyjko nie bierze lewego prądu??
Jest:
A6 C5 1.9 TDI
A4 B5 1.8 B+LPG

dawwew
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2009, 23:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dawwew » 22 sty 2013, 22:34

W moim samochodziku też wykonałem w/w zmianę na 2 din, Navi DX. Ale nie było takich problemów jak u Ciebie z tym prądem i przygaszaniem. Kostek też nie dokładałem, doszedł tylko ten kabelek z dodatkowym "+" do Pinu.
Tuner TMC możesz wyłączyć za pomocą Vaga, gdzieś to jest na naszym forum.
W/w czynności zrobiłem sam, ale kalibracje wszystkiego i jakieś tam dodatkowe sygnały potrzebne Navi do prawidłowego działania zrobił Mój znajomy elekromechanik. Po roczniku widzę że nie masz szyny CAN i też będziesz się z tym zmagał. Powodzenia :)

slajar0888
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: slajar0888 » 23 sty 2013, 10:32

ja też nie mam szyny CAN a nic nie musiałem kalibrować jak chodzi o NAVI
Jest:
A6 C5 1.9 TDI
A4 B5 1.8 B+LPG

dawwew
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2009, 23:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dawwew » 23 sty 2013, 20:43

Ale z DX czy bez? Miałeś od razu 2 din? U mnie musiał poprzestawiać, bo na początku nawet głośniki dziwnie grały, a on coś tam pogrzebał na Vagu przestawił tak jak się należy i NAVI spisuje się idealnie. :)

[ Dodano: 2013-01-23, 20:59 ]
"slajar0888 "Piszesz że Navi Ci działało od razu jak tylko podłączyłeś, a ja znalazłem post w którym mówisz że nie do końca Navigation Plus chciał współpracować.

slajar0888
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: slajar0888 » 24 sty 2013, 08:52

a czym się różni DX bez DX'a??:P nie miałem, dokładałem:)
Jest:
A6 C5 1.9 TDI
A4 B5 1.8 B+LPG

audi71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 18 sie 2012, 23:11
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: audi71 » 24 sty 2013, 22:47

dawwew pisze: Kostek też nie dokładałem, doszedł tylko ten kabelek z dodatkowym "+" do Pinu.
A dodałeś tylko + czy uciałeś sterowanie anteny (bo w 1din ten pin za to odpowiada) i w zamian za tamtego dolutowaleś plusa. I z którego pina ciągnąłeś plusa ?

slajar0888
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: slajar0888 » 25 sty 2013, 08:33

no nie chciało ale samo się jakby wszystko zrobiło po czasie:P podłączyłem NAVI antene GPS adapter P&P i po jakimś czasie wszystko sie skalibrowalo
Jest:
A6 C5 1.9 TDI
A4 B5 1.8 B+LPG

audi71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 18 sie 2012, 23:11
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: audi71 » 29 sty 2013, 17:59

Odnośnie TMC, cytat kolegi :)
censored pisze: VAG > Navigation > Adaptacja > Kanał 06 > wartość zmienić z 1 na 0 i po kłopocie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga