Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BMK 3.0 224 KM] Wymiana ECU , auto nie pali.

Silniki wysokoprężne
slg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 16 gru 2010, 07:42
Lokalizacja: Stoczek / Lubelskie

[ BMK 3.0 224 KM] Wymiana ECU , auto nie pali.

Post autor: slg » 18 sty 2013, 14:04

Witam , byłem zmuszony wymienić ECU w aucie , poprzednie spaliło się , ponieważ było źle skręcone (poprzedni właściciel usuwał DPF u jakiegoś kowala). Puszka plastikowa również była źle skręcona , i dostała się woda. Mam już nowe ECU o takich samych numerach , ze starego udało się odczytać całą zawartość BDM'em i zostało to wgrane w nowy komputer. Komputer zamontowany do auta, komunikacja po vcds bez problemu , zero błędów w sterowniku , rozrusznik kręci , jednak auto nie odpala , czuć jakby lekko załapywało , ale na ułamek sekundy dosłownie i tak w kółko. Immo na 100% dobrze przeniesione do nowego kompa , bo żadnych błędów w stylu engine blocked by immo nie ma. Oczywiście rozładował się akumulator , więc naładowałem go do pełna. Nic to nie pomogło , rozrusznik kręci i lekko załapuje silnik , ale nie na tyle żeby odpalić. Kodowania wtrysków się przeniosły wraz z softem , więc obstawiam że inne adaptacje też. Wiecie może co może być nie tak ? może czegoś nie zrobiłem potrzebnego do odpalenia auta ? , sporadycznie występuje błąd klap w ssącym kolektorze , ale to raczej z niepaleniem nie ma nic wspólnego ?
z góry dzięki za jakieś pomysły , bo mi się już skończyły i zaczynam obstawiać że od tego kręcenia przeskoczył rozrząd i dlatego auto nie może odpalić...

Awatar użytkownika
slaby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slaby » 22 sty 2013, 21:42

Jak nie ma zadnych błędów to trzeba sprawdzać rozrząd <mysli> paliwo
Oczywiście jak jest dobrze przeniesiona zawartość starego stera silnika !!
pozdrawiam
Jest RS7 Plus PERFOR 4.0 V8 TFSI

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga