Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Maglownica? krzyżak? a może drążki? POMOCY:(

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
piotreka8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2013, 15:21
Lokalizacja: Zabrze Rokitnica

Maglownica? krzyżak? a może drążki? POMOCY:(

Post autor: piotreka8 » 06 sty 2013, 21:01

Cześć wszystkim. Posiadam Audi A8 2,5 Diesel 150KM AFB i mam mały problem, tj. stukanie kierownicy na wyłączonym silniku, przy krótkich ruchach na lewo i prawo. Również i przy jeżdzie na skręconych kołach, na kostce granitowej, słychać stuki w kierownicy i w kołach. Na początku odzywała sie prawa str, a potem lewa. I w związku z tym mam pytanie, czy maglownica ma już dość? Czy to tylko kwestia drążków? Na stacji diagnostycznej diagnosta nie znalazł luzów na wachaczach, ani w całym zawieszeniu. Z góry dzieki za odp.

[ Dodano: 2013-01-07, 17:35 ]
??

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 11 sty 2013, 22:23

na wyłączonym silniku to normalne że z kierownicy słychać jakby stukanie.

musiałbyś wziąć kogoś żeby trzymał za drążek i końcówkę na wyłączonym silniku i większe ruchy lewa prawa kierownica wtedy można poczuć luz na główce końcówki drążka ewentualnie na drążku.

na stacjach diagnostyki niektórzy nie potrafią dobrze zbadać góry zawiasu w audi :D

a jak w trakcje jazdy w wchodzeniu w zakręty czujesz luz że np skręcasz i kółka względem kierownicy reagują później ? jak tak to drążki albo końcówki.

jak jednak końcówki i drążki będą ok a dziwny w odczuciach luz to na 90% magiel bo kumpel ma tak w a4 b6 :)


Pozdrawiam <rotfl>
_________________________________ Audi Quattro______________________________

piotreka8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2013, 15:21
Lokalizacja: Zabrze Rokitnica

Post autor: piotreka8 » 12 sty 2013, 13:51

,objawia sie to tak jak skrecam mocno w lewo na kostce to stuki w kierownicy i prawym kole jak skrecam w prawo to slychac delikatne postukiwanie w kierownicy i podobnie jak w prawym kole tak i lewym slychac stuki

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 13 sty 2013, 15:59

piotreka8 pisze:,objawia sie to tak jak skrecam mocno w lewo na kostce to stuki w kierownicy i prawym kole jak skrecam w prawo to slychac delikatne postukiwanie w kierownicy i podobnie jak w prawym kole tak i lewym slychac stuki
to raczej końcówki i drążki kierownicze. od magla byłoby czuć luz w kierownicy albo głuche stuknięcia przy machaniu lewa prawa a jak skręcasz i postukuje to najprędzej właśnie końcówki albo drążki.

na diagnostyce może nie wiedzieli jak to sprawdzić już się raz spotkałem z takim czymś. sprawdzali wahacze dół góra a końcówki i drążki tak sprawdzili że wszystko było ok ale znajomy i tak sobie wymienił to te co były były całe wywalone a na diagnostyce niby OK
_________________________________ Audi Quattro______________________________

Tomciuś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 30 gru 2012, 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomciuś » 04 lut 2013, 21:05

xpbit pisze:
na stacjach diagnostyki niektórzy nie potrafią dobrze zbadać góry zawiasu w audi :D


<rotfl>


dokładnie z górnym zawiasem na diagnostyce maja problemy rzadko kto potrafi wykryć ich luz

mi ostatnio przyczepił sie do pęknietej osłony przegubu ale końcówki drążka kierowniczego nie a dosłownie chwila i rozsypałby sie na mak

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga