Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 C5] problem ze wskaźnikiem ilości paliwa...

Elektryka
ODPOWIEDZ
przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

[a6 C5] problem ze wskaźnikiem ilości paliwa...

Post autor: przemek-rybnik » 24 lis 2008, 22:15

Witam, od pewnego czasu zmuszony jestem tankować do pełna i po przejechaniu kilkuset kilometrów dotankować ponieważ nie jestem pewien za wskaźnik ilości paliwa ze względu na to ze kilka tygodni temu na trasie skonczyło mi się paliwo mimo ze wskaźnik pokazywał 1/4 baku a rezerwa nawet nie błysła przez moment, teraz niby wskaźnik się rusza ale jakoś dziwniei chciałbym wiedzieć jak to działa . Podobno w baku są osobne czujniki od ilości paliwa i od braku paliwa i niewiem czy wskazania na komputerze odnośnie tego ile jest kilometrów do przejechania na tym paliwie opiera się na tym samm czujniku co wskaźnik , jeśli ktoś sie orientuje jak to działa to prosiłbym o streszczenie tego co sie dzieje... ps zegary są sprawdzone i mają być ok

mario1278
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 423
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:09
Imię: MARIUSZ
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: SIEDLCE

Post autor: mario1278 » 25 lis 2008, 22:13

Kolego musisz niestety zajrzeć do baku wyjmij pływak wraz z potencjometrem na kawałku płytki i trzeba go delikatnie przeczyścić potem delikatni odgiąć blaszki i złożyć wszystko z powrotem uważając by ustawić odpowiednio żeby pływak nie dotykał wewnętrznej ścianki obudowy baku.

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 25 lis 2008, 23:00

dzięki za rade , a możesz mi powiedzieć z której strony się do niego dostać? (swoją drogą to słyszałem od jednego mechanika ze trzeba cały bak wymienić)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga