Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jaki to Rezystor?

Elektryka
ODPOWIEDZ
Audi A7 Klub

Jaki to Rezystor?

Post autor: Audi A7 Klub » 25 gru 2012, 17:59

Od razu życzę wszystkim wesołych i spokojnych świąt oraz milion kilometrów Waszymi OOOO !


Do rzeczy, znalazłem winę dlaczego moje lusterko fotochrom nie działa. Na płytce znalazłem spalony tranzystor :

Obrazek


Wiecie może jakiego tranzystora potrzebuję by go wymienić? Ponieważ nie jestem w stanie odczytać z niego wartości... Dodam, że obok niego jest niby taki sam. Ze spalonego widać ostatnie cyfry i są takie same jak na tym tranzystorze u góry. Mam nadzieje, że wymiana go przyniesie rozwiązanie nie działającego lustra :)


Z góry dziękuje za każdą pomoc. Kamil
Ostatnio zmieniony 26 gru 2012, 14:54 przez Audi A7 Klub, łącznie zmieniany 1 raz.

manfredjg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 23:05
Lokalizacja: jelonka

Post autor: manfredjg » 26 gru 2012, 07:51

a jakie cyferki ma ten drugi ?
zakładając ze spalony ma tą noge przy napisie Q3 na /minusie -masie / to jest tranzystor PNP
podaj cyferki z drugiego i jesli też bedzie typ.PNP to z 99% oba maja byc jednakowe

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 26 gru 2012, 10:19

Sprawdziłem ten drugi i to jest NPN :

MPSW01A

poszukałem na necie i mam nawet dwa zamienniki tego tranzystora :) Sądzę, że oba są takie same, bo cyferki z drugiego się pokrywają. Mam nadzieje, że to rozwiążę problem.

PS: Dodam, że kupiłem te lustro na allegro i od początku coś tam w środku latało jak się go potrzęsło. Myślałem, że to jakiś zatrzask plastikowy. Podłączyłem w aucie, lustro się ściemniło na maksa potem rozjaśniło i już nie działało. Więc go rozebrałem i w środku to co latało okazało się kawałkiem ułamanego nożyka do cięcia... I to pewnie zrobiło zwarcie.

manfredjg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 23:05
Lokalizacja: jelonka

Post autor: manfredjg » 27 gru 2012, 12:54

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/on_semiconductor/MPSW01-D.PDF

tak to bedzie npn bo w tym typie obudowy na masie jest jednak emiter

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 27 gru 2012, 18:19

manfredjg, dzięki. Już właśnie zamówiłem na allegro. Jak przylutuję to dam znać czy to pomogło i ruszyło mi lustro.


A więc już jestem po zabiegu wymiany tranzystora. Użyłem trochę innego niż był. Nowy, który pasuje ma symbol BC639 i lustro ożyło <hura> <brawo>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga