Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Wycieraczka, docisk, czy szyba?

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Theo van Zupper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

[ A6 C5] Wycieraczka, docisk, czy szyba?

Post autor: Theo van Zupper » 29 paź 2012, 08:23

Samochód mam od półtora miesiąca i już prawie 5 kkm przejechane. Z każdym praktycznie km miłe zaskoczenie i duża satysfakcja z zakupu. W sobotę miałem okazję przetestować auto w ekstremalnych warunkach na autostradzie Poznań - Warszawa przy śliskiej nawierzchni, dużych opadach śniegu i małej widoczności. Na odcinku jaki pokonałem zauważyłem jeden problem stąd mój post. Auto kupiłem z wycieraczkami firmy BOSCH. Oryginały made in Germany, reasumując pełna satysfakcja. Problem polega na tym, że owa satysfakcja ma miejsce do 100-120 km/h. Powyżej tej wartości wycieraczka po stronie kierowcy pełni funkcję ozdobną bo po prostu niewiele zbiera z szyby. Zostają duże powierzchnie plam, wody i brudu. Po kilkudziesięciu km zamieniłem wycieraczki miejscami i sytuacja się powtórzyła. Strona pasażera jest idealnie wycierana, strona kierowcy....tragedia. I teraz pytanie. Czy zmienić pióra na nowe bezprzegubowe tak chętnie ostatnio reklamowane? Czy kupić plastikowe dociski-wiatrołapy do ramion wycieraczek? Czy przyczyny szukać gdzie indziej? Powtarzam, że do 100 km/h obie wycieraczki pracują perfekcyjnie jeśli chodzi o jakość czyszczonej powierzchni szyby.
Pozdrawiam Theo
Theo van Zupper

strubell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 22 sty 2010, 14:56
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: strubell » 29 paź 2012, 17:57

Witam
Ja kupiłem jakieś Pro Flex-y w którymś z marketów a docisk ramienia wzmocniłem sprężyną od szczęk od ÂŁady Samary :-) <radocha> zaraz przy oryginalnej sprężynie co jest przy ramieniu . Teraz zbiera ładnie nawet przy 160 co mnie bardzo cieszy <okok>
Pozdrawiam

Kilt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 219
Rejestracja: 19 paź 2012, 13:25
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kilt » 29 paź 2012, 19:14

Znajomy miał podobny problem. Podczas predkości autostradowej wycieraczka po stronie kierowcy ledwo zbierała. Podobnie działo się z wycieraczką po stronie pasażera, ale od 170-180 km/h. Podobno zmienił pióra na boscha, z jakims skrzydełkiem i problem zniknął ;)
Ja mam również boscha ... jakieś aerotwin i ten problem nigdy nie występował.

robertukf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 31 lip 2009, 14:54
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: robertukf » 18 mar 2013, 12:48

Polecam wycieraczki aerotwin tzw. bezprzegubowe. Swietnie zbierają syf z szyby i idealnie przylegają do powierzchni szyby. mozna je kupic również w wersji na starszy tym mocowania (dla zwykłych przegubowych piór).

Mam takie Boscha i również jestem zadowolony.

Theo van Zupper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Theo van Zupper » 19 mar 2013, 23:07

robertukf pisze:Polecam wycieraczki aerotwin tzw. bezprzegubowe. Swietnie zbierają syf z szyby i idealnie przylegają do powierzchni szyby. mozna je kupic również w wersji na starszy tym mocowania (dla zwykłych przegubowych piór).

Mam takie Boscha i również jestem zadowolony.
Takie też przerabiałem i nie było większych zmian...przyznam uczciwie, że nie wiem w czym i gdzie tkwi przyczyna. Zmieniłem testowo kilka piór i bez sukcesu - może sprężynkę dociskową wymienić lub ramię z lekka podgiąć.
Theo van Zupper

young81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2011, 20:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: young81 » 20 mar 2013, 10:47

Theo van Zupper pisze:
robertukf pisze:Polecam wycieraczki aerotwin tzw. bezprzegubowe. Swietnie zbierają syf z szyby i idealnie przylegają do powierzchni szyby. mozna je kupic również w wersji na starszy tym mocowania (dla zwykłych przegubowych piór).

Mam takie Boscha i również jestem zadowolony.
Takie też przerabiałem i nie było większych zmian...przyznam uczciwie, że nie wiem w czym i gdzie tkwi przyczyna. Zmieniłem testowo kilka piór i bez sukcesu - może sprężynkę dociskową wymienić lub ramię z lekka podgiąć.
zobacz czy ramie nie jest wygięte a jak jest OK to zmień sprężynę i niczego nie wyginaj!!! będzie OK

Mahrid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:30
Lokalizacja: Frankfurt

Post autor: Mahrid » 20 mar 2013, 11:54

young81 pisze:zobacz czy ramie nie jest wygięte a jak jest OK to zmień sprężynę i niczego nie wyginaj!!! będzie OK
Tak jak pisze kolega, zmien sprezyne bo na 100% jest juz wyrobiona i slabo dociska.

Rafi936
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 08 paź 2011, 22:50
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Rafi936 » 03 kwie 2013, 12:33

strubell, witam kolego...:) a jak ty tam te sprezynki wsadziles??:) mozesz jakas fotke wrzucic?? chodzi o sprezynki na wycieraczkach...
Audi FOREVER

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga