Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Audi amfibia

Wnętrze
ODPOWIEDZ
RATOWNIK6661
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2012, 13:31
Lokalizacja: PIńCZÓW

[Audi A6 C5] Audi amfibia

Post autor: RATOWNIK6661 » 08 paź 2012, 00:02

Witam wszystkich mam ogromny problem. Dziś po deszczu zobaczyłem wilgoć w okolicy dywanika pasażera, okazało się że jest tam około 2cm wody. Cała podłoga od nóg pasażera z przodu do tyłu jest bardzo wilgotna. starałem się to osuszyć. Zdjąłem schowek i zobaczyłem bardzo dużo wilgoci a dokładniej mokrą ścianę grodziową. Po zdjęciu osłony akumulatora zobaczyłem około 2 cm wody pod akumulatorem i w cały przednim pasie. Filtr kabinowy jest zgniły a jego okolica jest cała mokra.
Koledzy bardzo proszę o pomoc nie mam garażu samochód stoi u kumpla w garażu ale muszę go zabrać stamtąd jak najszybciej. Sorki za jakość zdjęć robione 15 minut temu komórką.

URL]
Obrazek

URL]
Obrazek


URL]
Obrazek


URL]
Obrazek


URL]
Obrazek

Awatar użytkownika
Oxygen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 307
Rejestracja: 03 cze 2009, 15:32
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Oxygen » 08 paź 2012, 04:42

Pod akumulatorem jest odpływ wody. Pod podstawą akumulatora. Prawdopodobnie zapchany.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 08 paź 2012, 19:17

Tak jak wspomniał Kolega Oxygen w podszybiu są dwa otwory odprowadzające wodę (jeden pod aku, drugi w okolicy serwo hamulców - dość często ulegają zapchaniu)

Kolego RATOWNIK6661 na przed ostatnim zdjęciu (jakość nie pozwala jednoznacznie ocenić) czy przypadkiem osłona przewodów klimatyzacji nie jest uszkodzona?

Mój znajomy miał kiedyś podobny przypadek w Passacie (to samo rozwiązanie techniczne z wodą jak w A6 C5) i winne okazały się właśnie miejsca odprowadzania wody. Sprawiły one, że zebrana woda przelewała się przez filtr kabinowy do środka pojazdu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga