Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Centralny zamek 2 razy otwiera - w czym tkwi problem?

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neever
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 04 lut 2012, 04:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Centralny zamek 2 razy otwiera - w czym tkwi problem?

Post autor: neever » 29 lip 2012, 23:38

Powitać. Centralny zamek 2 razy zamyka auto tzn. słychać jak po otwarciu z pilota silniczki zamkną auto i odrazu po tym drugi raz się próbują otworzyć mimo iż auto już otwarte. W czym tkwi problem?

PS. Wiem że kiedyś ktoś o tym pisał na forum jednak teraz nie mogę odszukać tego tematu. Jak ktoś wie jak znaleźć to będę wdzięczny.

Auto. A6C5 lift 2003.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 10:09 przez neever, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
neever
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 04 lut 2012, 04:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neever » 30 lip 2012, 10:10

Małe sprostowanie. Pomyliłem się wcześniej i zamek dwa razy się otwiera. Zamyka się normalnie. Pewnie pomyliłem zamykanie z otwieraniem przez późną porę... :)

Andi nie mam fabrycznego alarmu.

Więc zamek dwa razy się otwiera z pilota. Więc od czego zacząć szukanie usterki?
Ostatnio zmieniony 31 lip 2012, 01:57 przez neever, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 30 lip 2012, 11:06

neever pisze:Więc zamek dwa razy się otwiera z pilota. Więc od czego zacząć szukanie usterki?
Sprawdź VAG-iem czy nie masz błędu którychś drzwi z dopiskiem "wont de-safe". U mnie czasem drzwi zamki otwierały się normalnie, a czasem tak jak u Ciebie. Wyskakiwał wtedy błąd "left rear door - wont de-safe - intermittent" (lewe tylne drzwi - nie chcę się odblokować - błąd sporadyczny). Dodam, że te drzwi miałem akurat miałem mechanicznie zablokowane przeciw otwieraniu z wewnątrz bo miałem tam fotelik.
U siebie nie wnikałem, bo mi to zbytnio nie przeszkadzało, ale wydaje mi się że ma to coś wspólnego z funkcją "dead-lock", czyli jak drzwi zamknięte od zewnątrz to ich nie otworzysz z wewnątrz. Moduł myśli, że po otwarciu zamków jeden się nie otworzył w zadanym czasie i ponawia otwarcie.

Awatar użytkownika
neever
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 04 lut 2012, 04:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neever » 30 lip 2012, 19:57

Ok. Sprawdzę błędy i zobaczę co tam jest. Dzięki za sugestie.

[ Dodano: 2012-07-31, 01:55 ]
Więc tak. Błędy są następujące:

VAG-COM Version: Release 311.2-N
01559 - Drivers Door
58-10 - Can't Lock - Intermittent
01561 - Left Rear Door
59-10 - Can't Unlock - Intermittent
01559 - Drivers Door
60-10 - Won't Safe - Intermittent
01561 - Left Rear Door
61-00 - Won't De-Safe

Od czego zacząć naprawę? Po skasowaniu błędy nie wróciły odrazu jednak po zamknięciu auta i ponownym otwarciu błędy się pojawiły ponownie.

Awatar użytkownika
xoslox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 758
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:15
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: TOS

Post autor: xoslox » 31 lip 2012, 19:29

Stawiał bym na krańcówki (mikro włączniki) w drzwiach. Z tego co pamiętam miałem podobne objawy przy uszkodzonej jednej w drzwiach kierowcy. Jak się do tego zabrać masz opisane tu: https://a6klub.pl/a6-c5-zamek-strona-lp-vt31231,15.htm .

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 31 lip 2012, 20:12

Ja też bym zaczął od krańcówek, może przewody między drzwiami kierowcy a budą i drzwiami za kierowcą a budą w tych gumach.

Awatar użytkownika
neever
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 04 lut 2012, 04:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neever » 31 lip 2012, 23:05

Krańcówki mam do wymiany od przednich drzwi. Lewe nie działa wogole a prawe jak się porusza zamkiem to zadziała. To najpierw to naprawię i się okaże. Jednak tu są jeszcze błędy od tylnych lewych drzwi, które działają idealnie.

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 31 lip 2012, 23:16

Jak wspomniałem wyżej krańcówki drzwi i lewe tylne drzwi (za kierowcą). Te drzwi mają błędy.

Awatar użytkownika
neever
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 04 lut 2012, 04:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neever » 31 lip 2012, 23:53

tomekkk1 pisze:Jak wspomniałem wyżej krańcówki drzwi i lewe tylne drzwi (za kierowcą). Te drzwi mają błędy.
Tak wiem, chyba że krańcówka robi jakieś zwarcie itp. Bynajmniej krańcówka lewych tylnych drzwi działa dobrze, lampki wszystkie sie zapalają, na fisie pokazuje itp. Ale to sprawdzę i się okaże.

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 01 sie 2012, 00:19

Zrób tak - sprawdź z przodu najpierw - bo jest dobre dojście do zamka w którym jest krańcówka. Z tyłu by się do zamka dostać trzeba górną ramkę z szybą zdjąć. Jak masz kogoś do pomocy wystarczy odkręcić trzy śruby ją trzymające a pomocnik ją odchyli i przytrzyma - powinno się udać.

I osobista rada - właściwie dla wszystkich: usuń wkręty, które są po bokach - te co boczek drzwi trzymają. W przypadku gdy kiedykolwiek w drzwiach spadnie cięgno Bowdena, a zdarza się to niestety, jedynym wyjściem by otworzyć takie drzwi jest prucie boczku. A bez tych wkrętów wystarczy tylko pociągnąć do góry i po kłopocie. Idzie zdemontować boczek bez niszczenia nawet przy zamkniętych drzwiach.
Ja u siebie we wszystkich drzwiach miałem wkręty wywalone i nic się nie działo i nie skrzypiało.

Awatar użytkownika
neever
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 04 lut 2012, 04:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neever » 04 sie 2012, 13:31

No to panowie temat opanowany. Znów forum a6 pomogło. Kilka innych tematów również przeczytałem i problem rozwiązany. Okazało się że wtyczka od zamka w tylnych lewych drzwiach zawilżała i dlatego pokazywało błędy i dwa razy zamek próbował się otwierać. Wysuszyłem zamek i wtyczkę opalarką i problemu nie ma. Zamki się otwierają tak jak powinny.

Tyle że jeszcze mam do wymiany krańcówki w przednich drzwiach ale to dopiero zamówiłem części więc w przyszłym tygodniu się to opanuje.

Pozdrawiam i dzięki za porady.

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 TFSI 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 06 sie 2012, 13:26

Tak na marginesie to zanim zacznie się wymieniać krańcówki to proponuję w zamku przelutować piny gniazda. Czasem właśnie przez te zerwane luty krańcówki też nie wskazują otwarcia.

Awatar użytkownika
jacomix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:30
Lokalizacja: Małopolska - Kraków - Olkusz

Post autor: jacomix » 29 paź 2012, 13:23

Witam,mam taki problem zamkne samochod wszystko ok za chwile sam sie otwiera i szyby sie otwieraja, innym razem jade i centralny otwiera zamyka i tak w kolko -okna sie nie otwieraja....dodatkowo jak zamkne samochod i chce go pozniej otworzyc z pilota to jak otworzy to jeszcze raz slychac charakterystyczne cykniecie jakby centralny chcial otworzyc jeszcze raz...kolejnym problemem jest to iz jak zamykam samochod kluczykiem to zamyka mi tylko drzwi kierowcy inne nie zamykaja sie - z klapy wszystko chodzi jak tralala....po podpieciu vaga pokazuje mi blad w mikrowytlaczniku zamka kierowcy.Co mam zrobic czy zamek do wymiany do regeneracji , czy padl silniczek, czy padly mikorstyki ...prosze o pomoc bo jestem uziemiony bo ciagle mi sie otwieraja te szyby pomimo iz zdjolem kodowanie na otiweranie i zamykanie szyb z kluczyka(myslalem ze pomoze:P). pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 TFSI 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 30 paź 2012, 06:53

Osobiście na początek proponowałbym rozebrać zamek kierowcy i dobrze go przejrzeć pod kątem uszkodzeń mechanicznych, a jeżeli oględziny niczego nie wykażą to należałoby prze-lutować płytkę zamka kierowcy. Kolejnym etapem powinny być oględziny wiązek przewodów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga