Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2,5 TDI] Mruganie kontrolki świec żarowych, brak pomysłów

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariusz-MN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:15
Lokalizacja: Lublin

[2,5 TDI] Mruganie kontrolki świec żarowych, brak pomysłów

Post autor: Mariusz-MN » 29 cze 2012, 22:00

Witam, mam taki dość zagadkowy problem. Przeczytalem na forum wiele o kontrolce swiec zaowych wczesniej tez mialem problemy z tym ale przyczyna zostala odnaleziona. Mianowicie, caly czas mruga kontrolka spiralki. Pompka paliwa wymieniona na nowa oryginalna, czujnik G210 sprawny (a raczej wszystko na to wskazuje) bo niedawno jechalem na glebokiej rezerwie i odcielo zaplon czyli zadzialal,po zalaniu ropa odrazu odpalil. Teraz jezdzilem z niskim stanem paliwa.Pare dni temu zaczela mrugac ale pompka napelnia zbiornik spietrzajacy. Okazalo sie ze byl spalony bezpiecznik swiatel hamulcowych (kontrolka tez podobno o tym informuje ze nie ma swiatel ham.) wszystko zmienilem, czujnik polozenia pedalu hamulca ma przejscie, ale caly czas mruga i jest blad 1441 (przerwa lub zwarcie do +, blad sporadyczny) i nie da sie go skasowac mimo ze wszysto na pierwszy rzut oka dziala. Nie mam juz pomyslow co to.

Dodam ze odlaczenie klemy nic nie dalo,a po zmierzeniu napiecia miernikiem na bezpieczniku pompki paliwa po nacisnieciu hamulca pojawia sie ok 0,4V jakiegos lewego pradu.

Moze ktos mial cos podobnego, prosilbym o pomoc. Pozdrawiam.
A6 Avant 2.5 TDI S-line
Skóra, Xenony, Parktronic, DAY-LED'y, CB, NAVI, Podgrzewane fotele ...

Piasek80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 31 paź 2011, 12:26
Lokalizacja: Piotrków Kujawski

Post autor: Piasek80 » 02 lip 2012, 10:55

U mnie miganie zawsze oznacza zasyfiony filtr paliwa.

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 02 lip 2012, 20:21

u mnie zaczeły mrugać świece żarowe jak na postoju trzymałem lekko hamulec ale później wróciło do normy, może coś nie tak masz z hamulcem zobacz czy czasem nie jest cały czas wciśnięty.

tomekkkkk22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:44
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: tomekkkkk22 » 03 lip 2012, 21:50

nie wiem czy w c5 jest tak samo jak w c6 ale mialem tak samo 2 dni temu, przyczyna byl wlacznik (czujnik) od sprzegla (o ile masz manuala) z twojego opisu wynika ze masz, to znajduje sie on pod pedalem sprzegla, u mnie byl walniety i migaly swiece zarowe, wymienilem na nowy i wszystko pogaslo i dziala tak jak powinno koszt w aso ok 65 zl


edit:

wedlug obrazka u Ciebie tez jest wlacznik sprzegla i ja obstawiam ze to to ale bez giagnostyki vcdsem glowy za to nie dam
Obrazek
najlepszy i najwiękrzy forum na Audi A6 --? https://a6klub.pl

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 04 lip 2012, 13:12

U mnie wymiana czujnika stopu pomogła - ale widzę, że u Ciebie nie zdało to egzaminu... Mimo podobno przemyślanej Niemeckiej inżynierii AUDI, brak światła stopu w naszych autach jest z chyba tylko im znanych powodów sygnalizowany kontrolką świeć żarowych :D
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
Mariusz-MN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz-MN » 04 lip 2012, 20:57

tomekkkkk22, ale miales jakies bledy na komputerze?? Czujnik przy pedale hamulca mam napewno bo go widzialem. Od czego on tak naprawde jest?? polozenie pedalu sprzegla czy co??? No i jaki wplyw mialby na moj problem, bo rozne wersje czytalem ale nigdzie nie natrafilem ze spiralka mrugajaca w A6 C5 jest od czujnika sprzegla.
A6 Avant 2.5 TDI S-line
Skóra, Xenony, Parktronic, DAY-LED'y, CB, NAVI, Podgrzewane fotele ...

mass

Post autor: mass » 04 lip 2012, 21:11

Mariusz-MN,
filtr paliwa wymieniłeś ??
<mysli>

tomekkkkk22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:44
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: tomekkkkk22 » 04 lip 2012, 21:16

u mnie ten czujnik odpowiada z tego co wiem przede wszystkim za odpalanie samochodu tzn bez wcisnietego sprzegla nie odpale samochodu, bledow nie mialem na kompie do poki go nie wyjalem i nie zaczalem z nim kombinowac, natomiast teraz mam nowy czujnik i wszystko dziala, od mometu kiedy zaczal szwankowac az do mometu kiedy go wymienilem mrugaly swiece zarowe, i to caly czas, nawet po przejechaniu 100km, wlozylem nowy i wszystko pogaslo, i jest ok, jak bys mial zamiar go wyjmowac to uwazaj bo bardzo latwo go uszkodzic, z tego co sie dowiedzialem i z tego co bylo w etce jako komunikat dodatkowy to w starszej wersji zeby go przekrecic trzeba bylo wcisnac ten trzpien najpierw tak do polowy, a w nowej juz nie, ale to w c6 u Ciebie to moze byc zupelnie inna historia, i szczerze mowiac to nawet nie wiem jak on w twoim samochodzie wyglada

dodam ze u mnie ten czujnik wyglada tak http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... 03560.jpg/
najlepszy i najwiękrzy forum na Audi A6 --? https://a6klub.pl

Awatar użytkownika
Mariusz-MN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz-MN » 04 lip 2012, 23:04

mass, filtr paliwa byl niedawno zmieniany, ale jak z filtrem sa problemy to zazwyczaj pecherzyki powietrza leca rurka zasilajaca pompe wtryskowa. jeszcze jutro rozbiore ten czujnik hamulcowy, moze ma jakies zwarcie albo przebicie w srodku.
A6 Avant 2.5 TDI S-line
Skóra, Xenony, Parktronic, DAY-LED'y, CB, NAVI, Podgrzewane fotele ...

Awatar użytkownika
Milvith
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:41
Lokalizacja: Ście

Post autor: Milvith » 05 lip 2012, 00:58

ja stawiam właśnie na ten czujnik miałem podobną sytuację :)

and1mati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2012, 17:21
Lokalizacja: Gdańśk

Post autor: and1mati » 20 lis 2012, 20:04

Witam, kolego wiem ,że odgrzewam kotleta ale mam ten sam problem co Ty na rezerwie normalnie pali jezdzi itp ale swiece sie pala i mam blad ten co Ty.Powiedz czy rozwiązałeś problem co było przyczyną

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga