Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Nie odpala, nie otwiera centralnego...

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

[A6 C5] Nie odpala, nie otwiera centralnego...

Post autor: WSGarage » 05 lut 2012, 20:39

Witam!

Mam dość poważny problem..
Kupiłem A6 C5 2.4 z parkingu policyjnego.. Auto stało tam 7 miesięcy - szczelnie zamknięte.. Oczywiście zieleń w środku.. Po tych miesiącach stania podłączyłem akku i odpalił po kilku sekundach, dojechałem nim pod lawetę, najechałem na nią, zgasiłem i w trasę. Dojechaliśmy po kilku godzinach na miejsce, zostawiliśmy ją na mrozie i następnego dnia cisza.. Auto można otworzyć jedynie przekręcając kluczyk w drzwiach ( pilot i bateria sprawne ).. Kluczyk w stacyjce chodzi wyjątkowo ciężko i nie można do końca wyczuć momentu przeskoku z "zapłonu na rozruch". Elektryczne szyby zachowują sie ( po przekręceniu kluczyka - do zapalenia się lampek ) jak przy zgaszeniu auta - nie działa opcja "auto". Ani z kluczyka, ani przekręcając kluczyk nie można domknąć i otworzyć szyb..
Pierwsze o czym pomyślałem to moduł komfortu, wymieniłem na dokładnie taki sam sprawny - nic się nie zmieniło.

Centralny ogólnie nie działa.. Tzn działa ale nie do końca tak jak powinien. Przy przekręceniu kluczyka w zamku - otwierają się tylko drzwi kierowcy.. Otwieram drzwi - lampka nie reaguje, wsiadam, próbuję otworzyć drzwi przyciskiem - nie działa, próbuję zamknąć - słychać zamykanie się wszystkich zamków.

Drzwi pasażera mimo ruszenia klamką - nie dają się otworzyć, tak jak by blokada nie została zwolniona?

Auto to anglik.. modul komfortu mial dokladnie taki sam numer, jednak pochodzil z niemca - moze to miec jakis wplyw?

Dodam jeszcze ze akku jest swiezo naladowane, przy przekreceniu kluczyka auto zachowuje sie jak by nie puszczal go immobilizer..

Pozdrawiam Serdecznie

Dawidwilki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2012, 19:34
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Dawidwilki » 05 lut 2012, 22:20

cześć dziś mnie dopadł podobny problem nie umiem otworzyć auta ... i to dosłownie bo w żadnej klamce nie mam wkładki i cały czas otwierałem je z pilota ale jak na złość coś się zepsuło i nie działa... baterie są sprawne klikam i nic się nie dzieje nie słychać ani próbowania otwierania drzwi ani mrugania migaczy.... panowie potrzebuję się dostać do środka auta dodam że nawet przez bagażnik mi się nie uda bo mam tam zaślepkę... jak mogę wejść do środka nie zbijając któreś z szyb?

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 06 lut 2012, 21:56

Dawidwilki, Ok, w takim razie nasze przypadki mogą świadczyć o panującym aktualnie mrozie.. Ale czy to ma rzeczywiście wpływ na to co sie dzieje?

Dzisiaj usłyszałem diagnozę iż prawdopodobnie w moim przypadku winna jest stacyjka. Jutro bede próbował ominąć stacyjke i odpalić go bez niej... Jest jeszcze podejrzenie uszkodzenia rOzrusznika, jednakże dobrze by było zeby ktokolwiek to potwierdził żebym nie musiał na daremno na tym mrozie próbować :p

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 10 lut 2012, 11:28

Centralny dalej sie nie otwiera, auto odpala tylko na pych... Albo rozrusznik nie dostaje pradu ze stacyjki, albo padl po kilkumiesiecznym staniu..
Co za tym idzie immo dziala.

Ma ktos pomysl co moze byc nie tak z tym centralnym?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 10 lut 2012, 14:11

Spróbuj przy odpalonym silniku albo przy włączonym zapłonie wcisnąć na pilocie przycisk otwierania i zobacz czy pomogło. Co do "auto" w szybach, to po wyjęciu akumulatora trzeba każdą otworzyć i zamknąć na maksa, żeby zapamiętały pełny zakres pracy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga