Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ARJ 2.4 165 KM] Problemy z odpalaniem samochodu

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
rahol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2011, 21:35
Lokalizacja: RYBNIK

[ ARJ 2.4 165 KM] Problemy z odpalaniem samochodu

Post autor: rahol » 09 lis 2011, 08:09

Witam,
Mam problem z moim samochodem. Silnik 2,4 V6 benzyna+gaz w automacie. Otóż około 2 tyg temu jadąc rano na benzynie zanim się przełączył na gaz brakło mi benzyny. Nie pytajcie czemu:) No i dokulałem się na stacje, zalałem pół baku. Od tego czasu nie raz aby odpalić auto musiałem kręcić ok 10 sekund, czasami 5 a czasami 20. Jest to nie zależne od tego czy zimny czy ciepły silnik. No i kilka dni temu niestety już nie odpalił na benzynie. Zapuściłem więc go awaryjnie na gazie. Dojechałem do domu. Rano już nie odpalił ani na benzynie ani na gazie. Pompę paliwa słychać po przekreceniu kluczyka. Cóż jeszcze mogło się stać?

piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

Post autor: piotrek24dm » 09 lis 2011, 08:42

Może tylko słychać ale się zatarła. Ona nie może pracować na sucho. Wiem z doświadczenia że kilka razy zaciągnie na sucho i ją szlak trafia. Może jeszcze być tak że ten brak paliwa nie był bezpośrednią przyczyną awarii i w między czasie coś innego walnęło. A jak tam układ zapłonowy skoro mówisz że z paliwem okej. Podłącz pod vag powinien wywalić jakiś błąd przy 10 sekundowym odpalaniu. :]
Piotrku... spójrz, to jest naprawdę proste z ustawieniem profilu auta: nowosci-i-komunikaty/poprawki-nowe-foru ... 00518.html

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 09 lis 2011, 21:40

Niestety, ale wszystko wskazuje na zatarcie pompy paliwa.
Jak wiesz pompka działa cały czas nawet jak silnik jest na gazie.
Miałem podobny przypadek, tylko załapała kilka razy delikatnie powietrza na niskim stanie paliwa i szlag ją trafił. Też było ją słychać i pompowała benzynę niby ale nie dawała ciśnienia. Wyjmowałem, cudowałem i już ucieszony że paliwo pompuje wsadziłem z powrotem. myślałem że może wtryski. Ale już do wtrysków nie dolatywało :|
Mam nadzieję, że nie masz zbiornika gazu na przodzie bagażnika jak u mnie, akurat nad pompką <zalamka>
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga