Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Podświetlnie nóg pasażera - instalacja w schowku

Elektryka
ODPOWIEDZ
djkrysztof
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2010, 20:07
Lokalizacja: Warszawa / Wieluń

[ A6 C5] Podświetlnie nóg pasażera - instalacja w schowku

Post autor: djkrysztof » 13 paź 2011, 23:44

Witam,
Dzisiaj przypomniałem sobie że nie działa mi lampka podświetlająca nogi pasażera przy otwarciu drzwi. Chciałem wymienić żarówkę, dobrałem się do lampki, okazało się że żarówka sprawna. Więc sprawdziłem miernikiem napięcie - nie ma nic. Zabrałem się za rozbieranie i odkręcanie schowka. Gdy go odkręciłem okazało się że wtyczka taka z 8 pinami nie jest podłączona. Obrazek Chciałem ją podłączyć - tuuu okazał się problem. Nie ma nigdzie gniazda żeby ja wpiąć. Coś było kombinowane przez poprzedniego właściciela. Ponieważ zauważyłem że nie ma nigdzie tego gniazda i są same gołe kable ale tylko 4 sztuki więc to nie jest to, odchodzą one od większej wiązki z czerwoną wtyczka która jest wpięta do jakiegoś sterownika. Tutaj jest zdjęcie- może wie ktoś co to za kable (te gołe 4)i do czego one są ? ObrazekTo znajduje się za schowkiem. Tam jest sporo takich różnych sterowników. Dodam że odłączona jest także kostka od urządzenia"audi logbook" i wyłącznika poduszki pasażera, której również nie mam gdzie wpiąć. Gdy wyciągałem navigation zobaczyłem luźny taki wtyk
Obrazek (identyczny jak do głośnika z tyłu) tylko że ma 3 przewody a nie 2.

Proszę pomóżcie mi ogarnąć te kable ;) Na pewno jest ktoś na forum, kto ogarnia taka elektrykę.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 lut 2017, 12:37 przez djkrysztof, łącznie zmieniany 1 raz.

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Podświetlnie nóg pasażera - instalacja w schowku

Post autor: axe » 14 paź 2011, 07:45

djkrysztof pisze:Witam,
Dzisiaj przypomniałem sobie że nie działa mi lampka podświetlająca nogi pasażera przy otwarciu drzwi. Chciałem wymienić żarówkę, dobrałem się do lampki, okazało się że żarówka sprawna. Więc sprawdziłem miernikiem napięcie - nie ma nic. Zabrałem się za rozbieranie i odkręcanie schowka. Gdy go odkręciłem okazało się że wtyczka taka z 8 pinami nie jest podłączona. [url=http://images49.fotosik.pl/1124/738ca463e99d1db1m.jpg]Obrazek[/URL] Chciałem ją podłączyć - tuuu okazał się problem. Nie ma nigdzie gniazda żeby ja wpiąć. Coś było kombinowane przez poprzedniego właściciela. Ponieważ zauważyłem że nie ma nigdzie tego gniazda i są same gołe kable ale tylko 4 sztuki więc to nie jest to, odchodzą one od większej wiązki z czerwoną wtyczka która jest wpięta do jakiegoś sterownika. Tutaj jest zdjęcie- może wie ktoś co to za kable (te gołe 4)i do czego one są ? [url=http://images43.fotosik.pl/1151/2ed942238ce339c2m.jpg]Obrazek[/URL] To znajduje się za schowkiem. Tam jest sporo takich różnych sterowników. Dodam że odłączona jest także kostka od urządzenia"audi logbook" i wyłącznika poduszki pasażera, której również nie mam gdzie wpiąć. Gdy wyciągałem navigation zobaczyłem luźny taki wtyk
[url=http://images35.fotosik.pl/964/062136230c08c2b5m.jpg]Obrazek[/URL] (identyczny jak do głośnika z tyłu) tylko że ma 3 przewody a nie 2.

Proszę pomóżcie mi ogarnąć te kable ;) Na pewno jest ktoś na forum, kto ogarnia taka elektrykę.
pozdrawiam
daj maila wysle schemat
nie mam czasu zbytnio siedziec przy tym wiec sobie sam przesledzisz krok po kroku gdzie prad nie dochodzi
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

djkrysztof
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2010, 20:07
Lokalizacja: Warszawa / Wieluń

Post autor: djkrysztof » 09 lis 2011, 17:14

Bardzo dziękuje koledze axe że jako jedyny chcę pomóc. Dostałem już dawno ten schemat lecz nie mogę go rozszyfrować. Może łatwiej było by gdyby był to schemat ideowy.
Generalnie może ktoś z użytkowników tego forum po prostu rozbierał kiedyś schowek i wie gdzie znajduje się gniazdo od tej wtyczki - tylko tyle potrzebuje. Może jakieś zdjęcia..
Ostatnio zmieniony 20 lut 2017, 12:55 przez djkrysztof, łącznie zmieniany 1 raz.

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 09 lis 2011, 22:38

djkrysztof pisze:Bardzo dziękuje koledze axe że jako jedyny chcę pomóc. Dostałem już dawno ten schemat lecz nie mogę go rozszyfrować. Może łatwiej było by gdyby był to schemat ideowy.
Generalnie może ktoś z użytkowników tego forum po prostu rozbierał kiedyś schowek i wie gdzie znajduje się gniazdo od tej wtyczki - tylko tyle potrzebuje. Może jakieś zdjęcia..
kolego jak znasz minimalnie angola to rozszyfrujesz ktory pin i gdzie ( w sensie jaki kolor ewentualnej kostki) powinno byc napiecie a gdzie masa
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 TFSI 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Re: [ A6 C5] Podświetlnie nóg pasażera - instalacja w schowk

Post autor: Bart_d » 12 lip 2012, 09:54

Zmierz co jest na wtyczce 3 pinowej (brązowy to masa, czerwony z niebieskim +12V winno być) przy sprawdzaniu włączaj światła np pozycyjne...zobacz czy na którymś nie pojawia się napięcie wówczas. (wydaje się mi że ta kostka jest od schowka)
Mam schemat A6 C5 z 1999roku i tam na nogi oświetlenie idzie kolorami: czerwono-szarym i czerwono-fioletowym.
Tak na marginesie to prawdopodobnie była kiedyś zmieniana deska rozdzielcza a co za tym idzie też schowek z innym typem instalacji. Miałem podobną kiedyś sytuację jak przerabiałem deskę anglika dla jednego gościa z A6 C5 2001 na 1997 rok.
Według mojego schematu do wyłącznika poduszki pasażera szły by 4 przewody:
fioletowo-biały, szaro-niebieski (napięcie po włączeniu świateł), brązowy, brązowo-żółty

djkrysztof
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2010, 20:07
Lokalizacja: Warszawa / Wieluń

Post autor: djkrysztof » 09 sie 2012, 13:39

Dzięki kolega. Punkcik poleciał w Twoją stronę. Temat zamknięty.

pozdrawiam
A6 C6 4.2 - jest <3
A6 C5 2.7 biturbo - był
Rover 620 Si - był

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga