Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5+Lpg] Nagły wycek oleju prawdopodobnie rozbita miska

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
lewy87r
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:09
Lokalizacja: ŁÓDŹ

[ A6 C5+Lpg] Nagły wycek oleju prawdopodobnie rozbita miska

Post autor: lewy87r » 28 sie 2011, 19:00

Witam,
(moje auto to a6 c5 2.8q)
dzisiaj zauważyłem dość szybki wyciek oleju... po 2h stania około 0,5L oleju pod autem...
Wczoraj wiozłem rozweselonych imprezowiczów przez ulicę która była w remoncie... zaryłem w studzienkę przy której panowie remontujący nie zdjęli asfaltu (mała hopka) myślałem, że wszystko ok ale dzisiaj się okazało, że cieknie...
Nie jestem w stanie sprawdzić czy ciekło zaraz po uderzeniu w hope - pojechałem do domu i dzisiaj dopiero zrobiłem przejażdżkę sobie i po pewnym czasie dopiero zobaczyłem na nowym miejscu jak stałem, że cieknie.

Moje pytanie jest takie czy raczej to na pewno miska olejowa? - nie mam możliwości sprawdzenia (nie znam się i nie mam kanału) a jak spojrzę od spodu to widać jak kapie po stronie pasażera z miski.

W tym momencie pali się inspekcja OIL.

Olej już na bagnecie nie łapie...

Czy jest możliwość, że to może być coś innego? (jestem świeżym użytkownikiem audi więc nie wiem i jeszcze nie miałem problemu z tym autem)

I ktoś wie jaki jest koszt naprawy tego? (rozumiem, że jak miska to pewnie cała do wymiany a nie sama uszczelka)

Pozdrawiam

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 28 sie 2011, 19:13

Witam kolego 0,5 litra rozlanego oleju to spora plama ( kałuża ) możliwe że leci z uszczelki pokrywy głowicy dolej olej do stanu może brakowało wcześniej V6 lubi spalać olej.Jak uderzyłeś miską powinien zostać ślad uszczerbek pęknięcie z uszkodzonej uszczelki też potrafi sporo nakapać ;)

lewy87r
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:09
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: lewy87r » 28 sie 2011, 20:22

Witam,

dolna miska raczej cała - nie wiem jaka jest jej konstrukcja ale zajrzałem pod auto jeszcze raz i dół raczej cały jest zalany olejem...(rura, belka pomiędzy kołami, część wahaczy i tak naprawdę prawie wszystko pod silnikiem co jest) auto stoi teraz trochę przechylone na stronę kierowcy i kapie lekko z miski i symetrycznie po stronie kierowcy.
Podejrzałem miejsce gdzie przez noc stałem to też niezła plama jest.

Dodam jedynie, że w czwartek wróciłem z nad morza (około 1000km zrobione) po przyjeździe sprawdzałem olej i był stan ok, bez zmian sprzed wyjazdu.

Wychodzi na to, że coś jednak zawadziłem wczoraj tylko co? i z czego może tak cieknąć?

- cóż jutro się przekonam od 8 rano będę dzwonić po mechanikach...

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 28 sie 2011, 20:29

To pozostaje wytarcie wszystkiego z kanału i szukanie przyczyny bo jak wszystko zalane to loteria oby okazało się że ta awaria to błahostka daj znać co narobiło takiego bałaganu pozdrawiam.

gietek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 01 wrz 2009, 08:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gietek » 29 sie 2011, 20:43

stawiam jednak na rozwaloną miskę, też kiedyś zahaczyłem o rant, olej wyciekł mi w ciągu 30 sek. zawalony olejem cały spód samochodu, dalej nie jechałem - oleju nie było. po zdjęciu miski miałem w niej dziurę na trzy palce. miska jest aluminiowa i bardzo łatwo ją pokruszyć, moja była w strzępach.
na pewno nie radzę jeździć jak się świeci kontrolka oleju.

lewy87r
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:09
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: lewy87r » 30 sie 2011, 14:49

no Witam,

dzisiaj auto poszło na kanał u mechanika - pogięta micha - dokładnie nie wiem z której jej części leciało ale mechanik powiedział, że odda do spawania jakiemuś fach-mistrzowi. I będzie banglać.
Koszt naprawy jeśli spawanie zadziała to: 50-70zł (jak nie to wymiana michy)+robocizna (XX)+ wymiana oleju i filtra(i tak przejechane było trochę ponad 10tysi) nawet nie chce mi się pisać o zwrot kosztów naprawy do zarządcy drogi.
Bo droga to ulica w ÂŁodzi gdzie jest remont przeprowadzany i nie ma nawierzchni 0 znaków i ograniczeń. Asfalt zdjęty ale jak jest studzienka to dookoła asfaltu nie zdejmowali = hopka w którą zaryłem.

Pozdro.

Awatar użytkownika
djmatys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:00
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: djmatys » 06 wrz 2011, 11:46

Ja spawałem już 2 razy. Koszt spawania 80zł. Wczoraj znowu zaryłem i miska całkiem pękła. Poszedłem do sklepu - 125zł nowa... więc nie warto chyba regenerowac :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga