Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 1995] Stukot w prawym tylnym kole

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Maliniak_100

[A6 C4 1995] Stukot w prawym tylnym kole

Post autor: Maliniak_100 » 26 wrz 2008, 07:35

witam
jadąc samochodem po nierównosciach jest stukot .Sprawdziłem cały wydech-nowe gumy,w koncu podlewarowałe samochod i zaczołem szarpac kołem.Wydaje mi się że tochyba luz na łożysku czy to możliwe?
pozdrawiam

Kolego piąty założony temat i piąty źle nazwany. Proszę zacznij używać tagów.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 08:11 przez Maliniak_100, łącznie zmieniany 2 razy.

Kosa

Post autor: Kosa » 26 wrz 2008, 09:39

Z dokręcaniem łożyska szczególnie starego to bym był ostrożny bo można je w ten sposóc szybko wykończyć.
Najlepiej podnieść koło do góry i zobaczyć czy nie ma zbyt dużego luzu.
Jeśli nie to należałoby podjechać gdzieś na diagnostyke na szarpaki i amory może któraś tulejka się wybiła (belka, amortyzator) albo poprostu puka sam w sobie amortyzator albo jego poduszka górna.

Awatar użytkownika
masa124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 06 maja 2008, 23:43
Lokalizacja: Zachodniopomorski

Post autor: masa124 » 26 wrz 2008, 11:46

najczesciej kiedy jest walniete łożysko to jest znaczny hałas podczas jazdy-ja tak miałem,jest buczenie z okolic koła gdzie jest walniete łożysko.dociaganie łożyska to tylko załatwi sprawe na krotki czas lepiej wymienic.

mumin78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:51
Lokalizacja: Legnica

Post autor: mumin78 » 05 sty 2009, 22:48

Witam Klubowiczów. Mam podobny problem z nieprzyjemnym buczeniem z okolicy (tak mi się wydaje) tylnego koła od strony kierowcy. W jaki sposób mogę samemu zdiagnozować czy jest to właśnie zacierające się lub rozpadające łożysko czy może jeszcze jakaś inna dolegliwość? Czy podobnego hałasu nie słychać np: przy jakiejś nierówności na oponie lub jakimś problemem z hamulcem ? Wydaje mi się ,że opisane buczenie raz jest cichsze a raz głośniejsze.

Awatar użytkownika
Piotr P.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 29 gru 2008, 20:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piotr P. » 06 sty 2009, 06:46

Witaj serdecznie Piotr P.. Zapraszam do czynnego uczestnictwa w życiu forum.Pozdrawiam gorąco. Kosa
Dziękuje za zaproszenie, jak znajdę, a raczej odrobię się z codziennych obowiązków, to będę tu czynnym uczestnikiem tego forum ;-)

[ Dodano: 2009-01-06, 06:54 ]
Maliniak_100 pisze:jadąc samochodem po nierównosciach jest stukot .Sprawdziłem cały wydech-nowe gumy,w koncu podlewarowałe samochod i zaczołem szarpac kołem.Wydaje mi się że tochyba luz na łożysku czy to możliwe?
pozdrawiam
Miałem C4 od 1995r do końca grudnia 2008r. - wiec go poznałem na wlot/wyrost. Jeśli nie jest to łożysko, to na 100% masz poluzowane zaciski hamulcowe na tylnych kołach, trzeba wymienić te dwie prowadnice, które przykręcasz ten zacisk lub tak jak ja to robiłem nakładałem trochę taśmy teflonowej aby były ciaśniejsze i posmarowałem smarem i to wszystko złoż ponownie do "kupy", a przestanie Cie nękać stukanie.
Pozdrawiam, Piotr P.

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

arekr22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2008, 10:39
Lokalizacja: OSTROLEKA

Post autor: arekr22 » 06 sty 2009, 16:22

W tym modelu dosyc czesto przyczyna stukania

sa gumowe mocowania tylnych amortyzatorow

te u gory co lacza nadwozie z amortyzatorem

Najczesciej otwor w ktorym siedzi gorny koniec amorka
robi sie owalny

BRABUSck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 08 gru 2008, 22:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BRABUSck » 09 sty 2009, 09:06

Dołączam się do tematu.
Jak widac w profilu mam avanta i te stuki są przez to jeszcze bardziej upierdliwe.
Co dziwne, pojawiają się tylko podczas jazdy po kostce brukowej w czasie wysokich mrozów, na asfaltowych nawierzchniach nawet jak koło wpadnie w dołek nic nie stuka.
Możliwe żeby zamarzały gumy na w zawieszeniu ?? (tzn na wahaczach itd ??)

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 09 sty 2009, 21:41

Nie do konca zamarzly tylko ze wzgledu na mroz stwardnialy i nie maja wlasciwosci tlumiacych a to wynika z tego ze sa juz zuzyte. Ja mysle ze na szarpaku bedzie mozna znalesc co jest nie tak zawiecha z tylu dosc prosta jest.

Qris

Post autor: Qris » 09 sty 2009, 22:19

A sprawdziłeś poduche górną amora?

Awatar użytkownika
tomestus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2008, 10:52
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: tomestus » 20 sty 2009, 14:00

Witam, panowie. Apropos szarpaka, jeśli chodzi o górną tuleję tylnego zawieszenia to szarpak nic nie pokaże. Jedyne co możecie zrobić to dostać się do górnej tulei i sprawdzić namacalnie czy są wyczuwalne luzy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga