Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Sterownik airbag problem..

Elektryka
ODPOWIEDZ
kruk2004
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2010, 23:36
Lokalizacja: Grudziądz

[ A6 C5] Sterownik airbag problem..

Post autor: kruk2004 » 23 lut 2011, 16:54

yWitam.
Panowie padł mi sterownik poduszek podczas porannego zapalania w -15c magicy stwierdzili że może to się zdarzyć gdy podczas dużego mrozu spadnie napięcie za bardzo w aku.
Postanowili że go reanimują. Po zrobieniu było dobrze dwa dni i znowu to samo...tym razem twierdzą że trzeba by nowy kupić...
Mam pytanie czy jak auto troszkę kręci przy dużym mrozie gdzie normalnym jest że ako jest słabsze sterownik poduch często się sypie???
Nie wiem czy jest sens kupna nowego gdy takie mrozy i samochód zapala co prawda ale z lekkim trudem??A może najpierw wymienić trzeba ako?
Szczerze to nigdy w żadnym aucie nie miałem związku między słabym kręceniem przy dużym mrozie a sterownikiem poduch.A wiadomo że jak mróz tegi to auto musi trochę pokręcić, a napięcie wtedy spada...
A może sterownik po prostu się skończył i po wmianie nie będzie już takiego problemu i kręcenie ze spadkiem napięcia mu nie zagrozi?

Jakieś rady???

kowal0502
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2010, 01:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kowal0502 » 23 lut 2011, 16:58

sterowniki w c5 czesto padaja same z siebie ....ze starosci sam u siebie wymienialem nie tak dawno i jest wszystko w porzadku pamietac trzeba tylko o tym zeby numer byl identyczny wymiana nie jest trudna tylko sporo rozkrecania ....dziwi mnie tylko ze musisz krecic z rana auto moj pali na dotyk nawet przy -20 moze masz ktores swieczki padniete,,, sprawdz to pozdrawiam
<-----OnLy Audi----->

kruk2004
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2010, 23:36
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kruk2004 » 23 lut 2011, 19:03

To nie jest jakieś fest kręcenie dosłownie trwa ono jakieś ok 3s i wtedy zapala. Ale faktycznie w tym czasie kontrolki mocno przygasają.Pewnie ako nowe by się przydało???
I jeszcze jedno pytanie znalazłem sterownik o tym samym numerze ale z kilkoma różnymi literkami na końcu.Ja mam e ale takich niestety nie ma są -m -j i tym podobne czy muszę mieć tylko z e na końcu czy to wszystko jedno byleby się numer zgadzał???

kowal0502
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2010, 01:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kowal0502 » 23 lut 2011, 20:20

podjedz do elektryka moze wystarczy wykasowac blad sterownika ...jezeli nie pomoze bedzie sie palic dalej tzn ze musisz szukac drugiego z takimi samymi numerami i literkami na koncu jak bedziesz chcial jakies wskazowki w sprawie wymiany pisz napewno pomoge
PS a ile V pokazuje Ci jak podgrzejesz swiece ?? i zanim zaczniesz krecic
<-----OnLy Audi----->

kruk2004
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2010, 23:36
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kruk2004 » 23 lut 2011, 20:51

Nie to nie jest błąd i nie ma czego kasować.Ten sterownik już raz padł koleś w warsztacie go wymontował i jakoś reanimował a po dwóch dniach padł po raz drugi.Teraz najlepiej dać nowy...martwi mnie prawdopodobna przyczyna tego ze sie rozkraczył czyli jak powiedział ten koles spadek napięcia spowodowany słabym aku podczas rozruchu. Czy to możliwe zeby to rozwalalo sterownik od poduch??Jesli tak to najpierw bym musiał kupic nowy aku zeby nowego tez nie rozwalić.

Czy pytasz o napięcie voltomierza na desce rozdzielczej po nagrzaniu świec????
Nie mam pojęcia...a ile ma pokazywać???? jutro to sprawdzę rano...

uti1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2014, 23:09
Lokalizacja: Łuków, Warszawa

Post autor: uti1 » 25 paź 2014, 12:48

Odświeżę temat. Rano było trochę mrozu i niestety zaświeciła się kontrolka od AirBag. Po podłączeniu do komputera pokazało, że uszkodzony jest sterownik poduszek. Czy nowy wsad da się wgrać bez wyjmowania sterownika, czy trzeba rozbebeszać konsolę? Albo czy konieczne jest zamontowanie nowego. Sterownik jest na osiem poduszek. Jeśli wgra się nowy wsad to na ile to pomoże?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga