Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AEL Q Avant] ...oczywiście czerwony... Sandałki już są :-)

Prezentacja w/w aut.
fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

[AEL Q Avant] ...oczywiście czerwony... Sandałki już są :-)

Post autor: fakinek » 10 lut 2011, 18:50

Witam,

zgodnie ze zwyczajem forum pragnę Wam zaprezentować mój nowy nabytek, a mianowicie kupionego dokładnie tydzień temu w Olsztynie od kolegi Hiszpana A6 C4 AEL Quattro Avant w moim ulubionym kolorze jeżeli chodzi o C4, czyli czerwonym.
Posiadaczem auta stałem się dzięki jednemu postowi kolegi tomkom1, który stwierdził, iż zna kogoś kto ma takie cosik do sprzedania. Bez wielkiego zastanawiania szybciutko poszło PW i godzinę później wisiałem już na telefonie z właścicielem (będąc na delegacji w Luksemburgu). Po powrocie z delegacji pozostała kwestia załatwienia gotówki i zgrania terminów i w drogę przez ponad 500km w jedną stronę.
Na miejscu ukazała się moim oczom C4ka, której szukałem już całkiem długo, ponieważ chciałem zmienić mojego AAT na AEL Q, tak żyby był również czerwony i na lepszym wypasie. Oczywiście czerwony to nie był jedyny kolor, który chciałem, ale kolega Adam_ÂŁódź pół roku temu był zdecydowanie szybszy ode mnie kupując błękitną, bardzo fajną wersję.
Po załatwieniu w Olsztynie wszystkich spraw związanych z zakupem i pstryknięciu fotki z moimi obiema czerwonymi avantami:
Obrazek
Obrazek


Co do samego samochodu to jest to ostatni rocznik C4, czyli 1997 w całkiem fajnym wyposażeniu:
- oczywiście quattro
- skóra kremowa
- orginalny telefon
- szklany szyber
- 4x elektryczne szyby
- 4x grzane dupcie
- tempomat
- klimatronic
- AC+BC
i kilka innych drobiazgów.

Ogólnie auto wymaga troszkę dopieszczenia, szczególnie strony wizualnej, czyli pomalowanie błotnika i drzwi, których rudy się chwycił, a także pozbycie się defektów w postaci odchodzącego lakieru bezbarwnego w niektórych miejscach oraz regeneracja skóry.
Ponadto zanim zregeneruję skórę to bardzo chciałbym przednie fotele zmienić na recaro - w poprzednim tak zrobiłem i byłem bardzo zadowolony. Jakby ktoś miał na zbyciu recora kremowe podgrzewane bądź chciał się zamienić na zwykłe to zapraszam, na pewno się dogadamy :)
Ponadto trzeba będzie założyć hidy, bo mam w starym i mi się podoba, a przez ponad 3 lata problemów żadnych z nimi nie miałem jeżeli chodzi o niebieskich. Z wielką chęcią założyłbym również webasto, więc jakby ktoś miał na zbyciu albo miał namiary na kogoś takiego to proszę o kontakt, na pewno się odwdzięczę :)

Od strony technicznej to czeka mnie prawdopodobnie wymiana dwumasa, bo trzęsie się biedaczysko przy mocniejszym deptaniu <uoee> no i rozrząd.

Autkiem ogólnie jeździ się fajnie, gdyż zostały założone sprężyny Eibach -40mm, wycięte katy i zrobiony chip. Niestety śnieg na razie miałem tylko trochę w drodze powrotnej z Olsztyna i w domu, ale zdążyłem sobie przypomnieć z lekka jak się jeździ quattro boczkami <lol>

Poniżej zamieszczam trochę dzisiejszych fotek, niestety zaczęło się już robić ciemno trochę, więc nie są najlepszej jakości. Lepsze będą na pewno za jakiś czas, gdy już zostanie zrobione to co zamierzam oraz założone sandałki na lato, które odkupiłem razem z autem :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 mar 2011, 15:48 przez fakinek, łącznie zmieniany 1 raz.
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kri$ » 10 lut 2011, 19:07

fakinek pisze:kolega Adam_ÂŁódź pół roku temu był zdecydowanie szybszy ode mnie kupując błękitną, bardzo fajną wersję.
Oj mogło być i tak, że nie miałbym Allroada, ale właśnie C4 AEL Q :) bo kompletnie nie chciałem C5, a uparłem się na budę C4 :)

Bardzo fajnie się prezentuje autko, musisz tylko je dopieścić w środku. Widzę, że trochę fotele już dostały od życia po dupce, więc wypadałoby pomyśleć co z tym fantem zrobić :) Chyba, że to brud, ale wydaje mi się, że to przetarcia...

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 10 lut 2011, 19:20

no jest w planach renowacja. Na szczęście nie ma dziur, tylko kolor został starty. Aczkolwiek teraz chciałbym upolować recaro co by podmienić, bo zdecydowanie bardziej mi się podoba. Ale jak przez kilka miesięcy nie uda mi się namierzyć to po prostu pójdzie skóra do regeneracji i będzie gites :>
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 11 lut 2011, 09:02

Najpiękniejsze wnętrze jakie kiedykolwiek w C4 widziałem.
Wszystko gra oprócz kiery.
To paskuda obrzydliwa.
Tak szpecić takie piękne wnętrze.
Oczywiście żartuję, ale kierat bym wymienił.
Bezawaryjnej jazdy.
Springi przód to -40???
Pytam bo szukam czegoś takiego i ciekaw jestem jak będzie wyglądało. <brawo> <brawo> <brawo>

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 11 lut 2010, 19:59
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AEL 140KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 11 lut 2011, 09:44

Auto miałem okazję obadać za kadencji poprzedniego właściciela. Może faktycznie wymaga delikatnej kosmetyki, ale napewno było warto ja brać, bo znalezienie egzemplarza wartego uwagi w takiej konfiguracji jest dość cieżkie. Wypas ma naprawdę ciekawy i do pełni szcześcia masz jeszcze quattro <okok>
Powodzenia w przywracaniu autka do wymarzonego stanu. ÂŻyczę bezproblemowego użytkowania.

gość_

Post autor: gość_ » 11 lut 2011, 09:57

wylotówka na Warszawę :)
Fajne auto szkoda, że nigdy na żywo nie widziałem.

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 11 lut 2011, 12:50

do środka podchodziłem mocno z dystansem gdy jechałem po auto, bo jakoś nie widziało mi się jasne wnętrze w czerwonym aucie. Jednak teraz jestem bardzo zadowolony i jak wsiadam do czarnego wnętrza AATeka to ponuro z lekka...
Nad kierownicą też myślałem przy okazji renowacji/wymiany siedzeń, więc niewykluczone, iż na wakacje będzie.
A zawias z tego co Rafał mówił, to -40mm. Wygląda fajnie, ale już kilka razy przychaczyłem ślizgami o podłoże. Trzeba się będzie przyzwyczaić albo wymienić na orginały, ponieważ obawiam się trochę jak się będzie pod wyciągi narciarskie wjeżdżało czy gdzieś nie będę wisieć za często... Wróci zima to się okaże
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

Awatar użytkownika
czekereke
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2011, 12:40
Lokalizacja: Polska

Post autor: czekereke » 11 lut 2011, 13:00

bardzo fajna opcja. Niby i ja mam bogato ale szyberu to Ci cholernie zazdroszczę <rotfl> Powodzenia!
- Jest: A6 C4 ACK Quattro Avant
- Było: 100 C3 1.8 SH - Na zawsze w pamięci...

leonulim

Post autor: leonulim » 11 lut 2011, 16:37

Tylko mojego brakuje do kompletu :] na foto

Piękny środek no i Quatro pozazdraszczam , resztą ciesze sie u siebie
ÂŁadny wózio i wypasik
U mnie też klar zchodzi gdzie niegdzie widocznie czerwony tak ma :[


Mam kierke na sprzedaż zobacz w dziale sprzedam może cie zainteresuje .

Zycze bezawaryjnej jazdy <dresik>

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 11 lut 2011, 16:43

z tym bezbarwnym to nie wiem tak do końća o co biega. W AATeku nie mam najmniejszego problemu z tym, ani jednego odprysku, natomiast tutaj jest tego całe mnóstwo. Czy da się to jakoś naprawić czy konieczna jest wizyta u lakiernika??
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

leonulim

Post autor: leonulim » 11 lut 2011, 17:02

Tylko wizyta u lakiernika musi całość lakieru zeszlifować , uważaj na mujke ciśnieniową bo jak dobrze podejdzie to ci zerwie .

Dla pocieszenia mam ten sam problem :[ tyle że cały przód i dach mam zrobiony został tylko od pasa w dół <radocha>

Przyczyną jest złej jakości położony lakier samochodowy ( musiał być kiedys malowany ) to słowa mojego lakiernika :|

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 11 lut 2011, 17:20

To by się zgadzało.
Miałem malowane drzwi kierowcy.
Mam to samo.
I to nie wina lakieru tylko flejtucha ,który go nakładał, bo dzieje się to w trudno dostępnych miejscach.

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 11 lut 2011, 17:31

no najlepsze jest to, że schodzi centralnie na drzwiach, więc miejsce bardzo dobrze dostępne, ale widocznie faktycznie ktoś się za bardzo nie przyłożył. Ponoć nakładany był bezbarwny jakiś czas temu celem odświeżenia lakieru, tylko chyba lepiej by było gdyby go nie było <uoee>
Czyli żeby to naprawić to trzeba po prostu zrobić polerkę, tylko taką mocniejszą na całym elemencie, żeby się całego pozbyć? Tylko tym sposobem pewnie sporo włąściwego lakieru też ucierpi...
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 11 lut 2011, 17:42

Nie chcę cię martwić, ale polerka to raczej nic tu nie da.

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 11 lut 2011, 17:51

czyli pozostaje tylko malowanie całego elementu? To kicha straszna, bo jest kilka elementów do zrobienia :(
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga