Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Brak świateł mijania i drogowych

Elektryka
ODPOWIEDZ
storm85-85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:20
Lokalizacja: Szczytno

[A6 C4] Brak świateł mijania i drogowych

Post autor: storm85-85 » 31 sty 2011, 16:05

Drodzy klubowicze, otóż potrzebuję pomocy z Waszej strony. Jadąc w sobotę w nocy zgasły mi światła mijania, samoczynnie się wyłączyły, bez mojej jakiejkolwiek ingerencji, nie wpadłem w żadną dziurę :), jechałem na "krótkich" i najzwyczajniej zgasły. Działają tylko pozycje, przód-tył (kierunki i stop też są) - nie ma świateł "krótkich" i "długich". Jednocześnie lewe i prawe zgasło. Nie są to pseudo-ksenony, standardowe H1.

Co może być przyczyną? Sprawdziłem żarówki, bezpieczniki, według mnie są sprawne.
Czy jest za to odpowiedzialny może jakiś przekaźnik? Nie mam pomysłu co się stało... Proszę o pomoc

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 31 sty 2011, 18:22

Kolego, ja tego typu problem miałem w starym aucie i zawsze wadliwy był przełącznik swiateł (ten w kabinie)... Może warto to sprawdzić...

Awatar użytkownika
4r3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:41
Lokalizacja: Smołdziński Las

Post autor: 4r3k » 31 sty 2011, 19:51

0x4B25A pisze:Kolego, ja tego typu problem miałem w starym aucie i zawsze wadliwy był przełącznik swiateł (ten w kabinie)... Może warto to sprawdzić...
fakt, to dosyć częsta bolączka dotycząca świateł także w audi 80, siada tzw. pająk

storm85-85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:20
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: storm85-85 » 01 lut 2011, 07:36

Powiem Wam szczerze, że miałem kiedyś problem z tym włącznikiem świateł, bo nie stykały blaszki i nie miałem "długich"... Obstawiałem też trochę na ten właśnie włącznik świateł, ale czy to możliwe, że on powoduje awarię?? Pozycja mi działa, a jest włączana tym samym ramieniem przecież. No ale rozkręcę dzisiaj na spokojnie ten włącznik i zobaczę. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to pisać :)

gość_

Post autor: gość_ » 01 lut 2011, 08:12

włącznik. Miałem to samo w A100. Pozycje były reszta nie. Kupuj używkę z allegro lub zgłoś się do tomkom1 on ma zawsze od groma tych pająków i na pewno po dobrej cenie ci opchnie. Daleko ze Szczytna do Olsztyna nie masz a i tak się wybierasz rozrząd robić hehe. Na czas jazdy podłącz na krótko pozycyjne pod światła mijania jakimś przewodem i w trasę.

storm85-85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:20
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: storm85-85 » 01 lut 2011, 16:49

Celny strzał Panowie :), włącznik świateł jest do wymiany. Pogrzebałem w nim trochę i udało się uruchomić światełka, więc na razie zostaje stary włącznik do momentu aż znowu coś się spartoli :). Dzięki za pomoc

gość_

Post autor: gość_ » 01 lut 2011, 16:52

storm85-85 pisze:do momentu aż znowu coś się spartoli
żeby tylko w nocy na trasie się nie "spartoliło". Ważne, że działa. Ale jak to mówią "przezorny zawsze ubezpieczony". ;)
ps. dzięki za punkcik

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 01 lut 2011, 17:41

storm85-85 pisze:Celny strzał Panowie :), włącznik świateł jest do wymiany. Pogrzebałem w nim trochę i udało się uruchomić światełka, więc na razie zostaje stary włącznik do momentu aż znowu coś się spartoli :). Dzięki za pomoc
Cieszę się, że pomogłem. Ja minimalizując ryzyko, wozilem ze sobą ori przełącznik i w razie czego, to na szybko można było swap zrobić :-)

kuki6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: G-ce/śląskie

Post autor: kuki6 » 06 cze 2012, 12:29

Drodzy Koledzy Forumowicze, wybaczcie że odkopuję temat, ale mam chyba ten sam problem i chciałem się zapytać, jak powinienem zabrać się do rozebrania przełącznika. Nie działają mi światła mijania (drogowe i pozycyjne mam), oprócz tego od jakiegoś czasu cofania, ale to chyba inny temat.
Pozdrawiam,
4ever3dom

Awatar użytkownika
manieksoma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:01
Lokalizacja: wyszków

Post autor: manieksoma » 23 lis 2012, 19:59

Ja również się przyłączam do prośby kolegi kuki6, w mojej audi zabrakło świateł drogowych i wstecznych. Jak zabrać się za naprawę świateł drogowych? Jak sprawdzić pająka?

Awatar użytkownika
manieksoma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:01
Lokalizacja: wyszków

Post autor: manieksoma » 25 lis 2012, 10:25

tak też zrobiłem rozkręciłem "pająka" ale nie widac żadnych śladów spalenia styków ni nic. Jak rozpoznać usterkę? Kablami na krótko spinałem kość i są swiatła manetką nie dały sie włączyć.

tstar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2012, 11:39
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: tstar » 25 lis 2012, 14:17

Witam !
Jest to mój pierwszy post na tym forum :) i podepnę się pod temat.

Pewnego razu wracając samochodem zapaliła się kontrolka od świateł, zapalała się dość często a światła bez problemu działały, dopiero po tygodniu od tej kontrolki światła mijania ( krótkie ) zaczęły gasnąć. Początkowo myślałem że jest to wina przełącznika świateł ponieważ jak włączałem kierunkowskaz to światła gasły a następnie wracały, podobna sytuacja gdy włączałem długie i wracają do krótkich świateł nie było. Wczoraj wymieniłem przełącznik wraz z dwoma żarówkami H4 ale problem jest nadal światła działają a po chwili gasną, gdzie szukać usterki?


Audi 100 C4 2.8 V6 AAH

Awatar użytkownika
manieksoma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:01
Lokalizacja: wyszków

Post autor: manieksoma » 26 lis 2012, 21:14

Przeczyściłem troszkę "pająka" chyba z "wazeliny" było jej sporo,
złożyłem wszystko do kupy i światła wróciły. A też przy pierwszym odpaleniu tylko się za rzażyły ale jak złapały to są do tej pory.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga