Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 3.0 TDI] Pomoc w wycenie czesci po wizycie rzeczoznaw

Silniki wysokoprężne
Awatar użytkownika
shootArt.pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 19 sie 2010, 08:11
Lokalizacja: Gubin

[A6 C6 3.0 TDI] Pomoc w wycenie czesci po wizycie rzeczoznaw

Post autor: shootArt.pl » 20 sty 2011, 23:45

Witam. na poczatku stycznia mialem przygode na drodze w winiku ktorej mam uszkodzony przod. Kolizja nie byla z mojej winy wiec odszkodowanie idzie z OC sprawcy. Sprawca w HDI i byl rzeczoznawca i po 1 ogledzinach wyliczyl cos kolo 17.000zl. Chcialbym sprawdzic czy dobrze policzyl czy powinienem powolac swojego rzeczoznawce..?

oto pare rzeczy ktore zostaly zaliczone do szkody i dane samochodu:

A6 2006r 3.0 TDI - oryginalny S-line, lakier perła

---------
Maska
zderzak s-line
belka pod zderzak
prawy halogen
kratka halogen
grill S6
oslona tablicy
prawy blotnik
2 lampy bi-xenon skretne
chlodnica wody
do tego pare plastikow
spryskiwacz reflektora
zbiornik spryskiwaczy
oslona chlodnic
prawa alu-felga od s-line 18 cali
------
wstepnie to tyle wiadomo cena ktora mi wyliczyl to czesci + robocizna..

Nie wiem skad wizasc ceny czesci w ASO bo z tego napewno bylo liczone..

z gory prosilbym o pomoc

Pozdrawiam
shootArt

Awatar użytkownika
gajek82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 04 sty 2008, 18:22
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: gajek82 » 21 sty 2011, 08:00

Kolego mam pytanie czy oponę też masz do wymiany??jaśli tak to musi uznac 2 szt. (pare) :-D

zibus1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:28
Lokalizacja: paczków

Post autor: zibus1 » 21 sty 2011, 08:47

kolego,tez miałem kolizje,rzeczoznawca wyliczył szkodę,a ja z protokołem od rzeczoznawcy poszedłem do serwisu audi i poprosiłem o teoretyczną wycenę naprawy i części,wyszło 3 razy więcej niż u rzeczoznawcy,po otrzymaniu decyzji od ubezpieczyciela o wysokości odszkodowania odwołałem się podpierając się kosztorysem z audi,po tygodniu dostałem nową propozycje odszkodowania oczywiście wyższą i satysfakcjonującą mnie :-P

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kri$ » 21 sty 2011, 09:03

shootArt.pl, najlepiej wklej skan wyceny :)

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 21 sty 2011, 12:51

Wycena interesuje cię wtedy, gdy chcesz wziąć kasę i naprawiać na własną rękę. Masz zawsze prawo oddać auto do serwisu (najlepiej autoryzowanego) i naprawić zgodnie ze sztuką. Rozliczenie nastąpi między serwisem a ubezpieczycielem. Ubezpieczyciel powinien tylko wskazać ci serwis (serwisy), z którymi współpracuje.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Awatar użytkownika
shootArt.pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 19 sie 2010, 08:11
Lokalizacja: Gubin

Post autor: shootArt.pl » 21 sty 2011, 18:44

gajek82 pisze:Kolego mam pytanie czy oponę też masz do wymiany??jaśli tak to musi uznac 2 szt. (pare) :-D
opony cale.. tylko felga

[ Dodano: 2011-01-21, 18:44 ]
arekjask pisze:Wycena interesuje cię wtedy, gdy chcesz wziąć kasę i naprawiać na własną rękę. Masz zawsze prawo oddać auto do serwisu (najlepiej autoryzowanego) i naprawić zgodnie ze sztuką. Rozliczenie nastąpi między serwisem a ubezpieczycielem. Ubezpieczyciel powinien tylko wskazać ci serwis (serwisy), z którymi współpracuje.
tak bardziej by mnie interesowalo gotowka do reki

[ Dodano: 2011-01-21, 18:45 ]
Kri$ pisze:shootArt.pl, najlepiej wklej skan wyceny :)

Narazie dostalem wycene telefonicznie bez wyliczenia i rozpiski... jak dostane to chetnie wkleje

[ Dodano: 2011-01-21, 18:46 ]
zibus1 pisze:kolego,tez miałem kolizje,rzeczoznawca wyliczył szkodę,a ja z protokołem od rzeczoznawcy poszedłem do serwisu audi i poprosiłem o teoretyczną wycenę naprawy i części,wyszło 3 razy więcej niż u rzeczoznawcy,po otrzymaniu decyzji od ubezpieczyciela o wysokości odszkodowania odwołałem się podpierając się kosztorysem z audi,po tygodniu dostałem nową propozycje odszkodowania oczywiście wyższą i satysfakcjonującą mnie :-P

tak tez chyba wlasnie zrobie... poczekam na pelna wersje wyceny
shootArt

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 21 sty 2011, 18:50

Ja pracuje z tym na co dzień ja bym kasy niebral , koleś ci opisał fure na tyle ile było mozliwe to co widać a z kad wiesz co jest pod zderzakiem itp cza to rozebrac do drugich ogledzin napewno cos dojdzie , na co dzien rozbieram auta w serwisie i przewarznie robimy dodatki bo pod zderzakami lampami itp cos moze byc złamane , polakomisz sie na kase i stracisz na tym zobaczysz , a w aso jak oddasz fure to zaloze sie ze faktura przynajmniej bedzie wieksza o jakies hmm 100% nawet
na robot emasz gwarancjie itp , ale to twoja sprawa co z tym zrobisz, juz widziałem paru ludzi co potem dokładali z swojej kieszeni do robocizny 8-)
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kri$ » 21 sty 2011, 22:48

arekjask pisze:Wycena interesuje cię wtedy, gdy chcesz wziąć kasę i naprawiać na własną rękę.
Zawsze Cię interesuje, bo możesz powalczyć o swoje, np. w mieście typu Wrocław/Warszawa dadzą 50zł za robociznę :)
Wujek-West pisze:na co dzien rozbieram auta w serwisie i przewarznie robimy dodatki bo pod zderzakami lampami itp cos moze byc złamane , polakomisz sie na kase i stracisz na tym zobaczysz
Przecież nawet jak sam robisz, to informujesz rzeczoznawce, przyjeżdża i dolicza co trzeba...
Zależy jaka szkoda i jaka kwota... są elementy i rodzaje szkód, że lepiej oddać do ASO i nie martwić się o $$$, a są takie szkody, że oddadzą siano za cały element, a wystarczy dobrze przepolerować lub miejscowo zrobić :D

Awatar użytkownika
shootArt.pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 19 sie 2010, 08:11
Lokalizacja: Gubin

Post autor: shootArt.pl » 23 sty 2011, 13:16

Myslicie ze telefonicznie czy mailowo ktorys ASO podalby mi ceny za czesci ktore mam uszkodzone?
shootArt

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga