Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5tdi 180KM AKE Tiptr] Jakie Opony letnie 205/55R16

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
zbynio1983
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2010, 06:58
Lokalizacja: Małopolska

[A6 C5 2.5tdi 180KM AKE Tiptr] Jakie Opony letnie 205/55R16

Post autor: zbynio1983 » 19 sty 2011, 14:40

Witam,
Zastanawiam się jakie wybrać opony letnie bo autko kupiłem na zimówkach.
Zależy mi na komforcie ( cisza, elastyczność ) ew. pomniejzenie spalania bo na razie mam 14l/100km.
Skłaniałbym się do:
Michelin Energy Saver 205/55R16 cena ok 330zł
Pirelli P7 Cinturato 205/55R16 cena ok 300zł
Oczywiście z indeksem W.

Co sądzicie o tych oponach? Czy ktoś z was jeździł na tych oponach w A6 ?

cameleon741

Post autor: cameleon741 » 19 sty 2011, 15:59

A może Pirelli PZERO Rosso ? Chwalą te opony.

Z tych dwóch co wymieniłeś, to jeździłem tylko na Miechelinach i wydawały się ok. Ciche, normalna przyczepność i na wodzie ok. Co do drugich to nie wiem. W każdym bądź razie polecam te Micheliny <ok>

Awatar użytkownika
smokowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:29
Lokalizacja: wloclawek

Post autor: smokowiec » 19 sty 2011, 19:31

Ja miałem niedawno taki sam dylemat jak Ty i po długich rozmyślaniach wybrałem i kupiłem komplet GOODYEAR OPTIGRIP z indeksem prędkości V(chociaż H tez by wystarczył) .Właśnie je założyłem i jestem bardzo zadowolony.Naprawdę dobra opona za rozsądne pieniądze.Polecam.

Jeszcze jedno Goodyear OptiGrip 205/55R16 91V cena okolo 300zl/szt.

zbynio1983
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2010, 06:58
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: zbynio1983 » 20 sty 2011, 09:23

Dziękuję koledzy za pomoc. Co do Pzero Rosso to boję się tego co piszą niektórzy użytkownicy, że szybko się zużywają.

Szukając testów znalazłem ciekawy artykuł o testach ADAC 2010 w których P7 cinturato zdeklasowało konkurencję. W prawdzie dotyczy innego rozmiaru ale podejrzewam, że będzie przełożenie na 205/55R16 więc podaję dla zaintersowanych kolegów:

http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon- ... 225-45-r17

Chyba się zdecyduję na Pirelli. W teście najcichsze, bardzo małe zużycie paliwa i wysoka trwałość.

Tu jest test rozmiaru 185/65 R15 i Michelin wypadł słabo ze wzgledu na przyczepnoć na mokrej nawierzchni ale są za to najtrwalsze.

http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon- ... 185-65-r15

Zastanawam się jeszcze tylko czy jest faktycznie jakaś różnica techniczna miedzy indeksem H a W bo Komplet H jest 100zł tańszy. Czy to tylko znaczek na oponie a i tak wszystkie opony danego rozmiaru i modelu robi się hurtem w jednym ciągu technologicznym.

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 20 sty 2011, 11:57

zbynio1983 pisze:Zastanawam się jeszcze tylko czy jest faktycznie jakaś różnica techniczna miedzy indeksem H a W bo Komplet H jest 100zł tańszy. Czy to tylko znaczek na oponie a i tak wszystkie opony danego rozmiaru i modelu robi się hurtem w jednym ciągu technologicznym.
Indeks prędkości nie odnosi się tak naprawdę do prędkości, z jaką możesz jechać, ale do tego, że z takiej prędkości musisz wyhamować! Pamiętaj, że jak rozpędzisz się do - powiedzmy - 200 km/h i gwałtownie naciśniesz na hamulec, to większa część ciężaru samochodu zostanie przeniesiona na przednie opony, które będą musiały przenieść takie przeciążenia.
Ja kupiłem przez nieuwagę opony V (to więcej niż H, ale mniej niż W) i po pół roku wywaliłem, bo zaczęły bić :-(.
Kupuj W i się nie zastanawiaj!

A tu masz ciekawy artykuł http://www.opony.com.pl/opony-porady-ekspertow/indeks-predkosci-wyzszy-lepszy/?id=17.

A z opon mogę ci polecić Continentale ContiPremiumContact 2 91W ML MO. Oznaczenie ML oznacza, że opona ma pierścień ochronny na boku (wzmocniona struktura wewnętrzna), a MO to homologacja dla Merola.

Ja jeżdżę w lecie na takich i chwalę sobie! Są dość ciche, dobrze sprawują się na mokrym, są pewne w prowadzeniu. Mają też dobre wyniki w różnych testach.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga