Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.8 ACK] Rozdzielenie silnika i skrzyni automat

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

[A6 C4 2.8 ACK] Rozdzielenie silnika i skrzyni automat

Post autor: Martini81 » 14 lis 2010, 00:45

Panowie,
właśnie wróciłem z warsztatu i walczę z wymianą skrzyni biegów. Całe popołudnie spędziłem w garażu a skrzynia wciąż na swoim miejscu <smuty> Poległem na ostatnich trzech śrubach mocujących koło zamachowe i sprzęgło hydrokinetyczne.
W którym miejscu jest dostęp do tych śrub bo chyba jutro spalę to Audi :evil:

Może ma ktoś jakąś serwisówkę albo innego manuala bo to pierwszy mój automat w życiu ;)

Awatar użytkownika
k-l-o-c-u
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: k-l-o-c-u » 26 lis 2010, 00:15

Martini81 zapewne uporałeś się z problemem jak nie to ...
niedawno przerabiałem ten temat. Ja by wykręcić te 3 śruby wykorzystałem otwór po wyjętym rozruszniku. Wyciągałem skrzynie tez quattro samą bez silnika i wiem że drugi raz już się tak podejść nie dam - najlepiej zdemontować razem z silnikiem szybciej i mniej stresowo.
naświetlenie sprawy :-) (Silnik mam ACK ):
Obrazek

Obrazek

PS napisz jak ci poszło i czemu w ogóle wyciągasz?

Ja swoją wyciągałem ponieważ kupiłem z uszkodzonym automatem (jeździł tylko w tył i to słabo) po wyjęciu okazało się że wg wlepy w bagażniku w aucie powinna być skrzynia o oznaczeniu CYS i byłem przekonany że tak jest a siedziała CRG czyli od S6 o czym wybitny sprzedawca nie powiedział albo sam nie wiedział. Oznaczało to tylko jedno - kapitalny remont gdyż skrzynie te działaja z innymi mostami :evil:.

Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

Post autor: Martini81 » 12 gru 2010, 09:03

Moja skrzynia na razie wisi na tych trzech idiotycznych śrubach i podporze z tyłu :D
Jak na razie kupiłem inne auto i Audi stoi w garażu - wezmę się za to po Nowym Roku. Bo naprawdę wyciągnięcie tej skrzyni to masakra jakaś. Ale znalazłem kontakt do magika od automatów i będziemy walczyć razem.
Przy ostatniej S6 powiedziałem sobie że nigdy więcej Audi do roboty, bo naprawdę potrzebne jest wiadro relanium do każdej sztuki.

Moja skrzynia ma spalone tarczki z powodu niskiego poziomu oleju, ale mam drugą na podmianę i tak jak u Ciebie jeździła tylko do tyłu.

Okręcałeś kolektor wydechowy z prawej głowicy żeby wyciągnąć rozrusznik?

Awatar użytkownika
k-l-o-c-u
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: k-l-o-c-u » 21 sty 2011, 02:00

Odkręcałem tylko połączenie (3 śruby na stronę ) za sondą lambda z lewej jak i prawej strony, po czym wytargałem tą część z katalizatorami poza auto, wg mnie tak jest wygodniej a poza tym przy okazji chciałem dokonać przeglądu całego układu wydechowego bo miałem skorodowane te łączniki po środku układu przed tłumikami.

krzysiek.1706
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:16
Lokalizacja: Giełczew

Post autor: krzysiek.1706 » 27 sty 2011, 15:52

wyjmowalem skrzynie w swojej a6 c5 na podnosniku jest przewalone ale jak sie wziolem to 4 godz z kolega i skrzynia nasza ale nie jest to takie proste :mrgreen:

Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

Post autor: Martini81 » 03 lut 2011, 11:58

Poszedłem po całości i wyszarpałem alternator, później rozrusznik na końcu te śruby. W sumie poszło dosyć sprawnie i szybko, ale trzeba coś na uspokojenie wcześniej wziąć, bo miejsca jest tyle że komar k....sa nie wsadzi ;)
Ale ważne jest to że Audi odzyskało siłę w kołach :D

artel49
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:30
Lokalizacja: kraków

Post autor: artel49 » 23 mar 2011, 15:41

Kolego, w sobotę walczę ze swoją skrzynią automatyczną, możesz troszkę szerzej opisać od czego zacząć, gdzie śruby itp?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga