Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 3.0 ASN Nie pali na jeden gar- inny problem

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
marcin_LLU
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 02 lis 2010, 16:37
Lokalizacja: Łuków

A6 C5 3.0 ASN Nie pali na jeden gar- inny problem

Post autor: marcin_LLU » 02 lis 2010, 16:47

Witam wszystkich. Od niedawna jestem właścicielem a6 c5 3.0 ASN. W ubiegłym tygodniu, ze względu na problem z jednym garem, kolega podpiął mi auto do kompa. W wyniku tej diagnozy, okazało się, że prawdopodobnie padła cewka na 3 garze. ÂŻeby to sprawdzić, przełożyliśmy ją na 1 gar, i sytuacja przeniosła się właśnie na ten gar. W związku z tym wymieniłem tą cewkę. Dziś podczas jazdy problem się powtórzył. Znów nie pali na jeden gar, niestety nie wiem jeszcze na który. Kontrolka Check Engine miga podczas jazdy, a świeci się już przy odpalaniu silnika. Pomyślałem żeby skasować ten błąd i odpiąłem aku na parę chwil. Po ponownym odpaleniu kontrolka nie świeciła się, ale czułem, że buda drga przy pracującym silniku. Ruszyłem.. i znów miga. W związku z dokonaną wymianą poprzedniej, chyba uszkodzonej cewki, mam pytanie: Czy możliwe żeby już padła następna?? Czy problem być może leży w czym innym?? Pomóżcie bo nie wiem czy wymieniać kolejne cewki i tak w nieskończoność.. czy może to coś innego???

marcin_LLU
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 02 lis 2010, 16:37
Lokalizacja: Łuków

Post autor: marcin_LLU » 03 lis 2010, 00:10

rubio, Zgadza się kolego.. zdiagnozowana awaria kolejnej cewki. Piszesz w temacie, że te cewki poprawiono. Masz jakieś dokładniejsze info w którym roku, ew. może w innym silniku występują poprawione, które dałoby się zaadoptować do ASN?

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 03 lis 2010, 14:19

marcin_LLU pisze:może w innym silniku występują poprawione, które dałoby się zaadoptować do ASN?
Kup cewkę BREMI - to są cewki które szły na pierwszy montaż do A6, obecnie już poprawione.

marcin_LLU
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 02 lis 2010, 16:37
Lokalizacja: Łuków

Post autor: marcin_LLU » 03 lis 2010, 21:15

Jak pisałem wyżej, jedną cewkę już wymieniłem- właśnie na Bremi. Kupiłem w serwisie, Bremi właśnie robi dla Audi te cewki. Jutro dotrze do mnie następna. Mam tylko nadzieję, że kolejne się za szybko nie posypią.

A tak poza tym, to wczoraj przejrzałem pozostałe cewki i okazało się, że zamontowane w chwili kupna auta cewki są starsze niż samochód... widać sprzedający nie pchał się w koszty tylko używki wkładał.. i domyślam się, że nie wiedział o tym, że obecnie oryginały są poprawione. Chociaż gdyby nie wy, ja tez bym nie wiedział:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga