Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.8TQ] Predkoscioierz nie działa

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vipkwiecien
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 260
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: radom

[A6 C5 1.8TQ] Predkoscioierz nie działa

Post autor: vipkwiecien » 20 sie 2010, 18:56

Witam wszystkich. Na poczatku nadmienie ze uzyłem wyszukiwarki:P Znalazłem art na temat predkosciomierza w 2.5tdi i problem jest gorszy...sporo gorszy.
Otóz:
nie działa mi predkosciomierz oraz drogomierz mały i duzy.
Sprawdziłem ze liczniik jest dobry oraz obwód - zwarlem na krótko wtyczke od czujnika predkosci ze skrzyni biegów i licznik drgnał na 5km/h czyli działa.
Kolejna sprawa kupiłem nowy czujnik zalozyłem i okazuje sie ze nie działa.
Sprawdziłem czy czujnik zwiera obwód po przystawieniu magniesu i zwiera. Oba czujniki sprawne.
Kolenym punktem było podłaczenie czujnika z instalacja na sucho do auta i przystawinie magnesu - okazało sie ze działa.'
I tu jest problem - co sie dzieje ze licznik nie działa?
Mam wie obawy:
1. Koło zebate z magnesem w skrzyni jest uszkodzone (mało prawdopodobne)
2. Olej w skrzyni ma kolor srebrno-złoty - tak jak by byo mase opiłków eksploatacyjnych które zakłucaja sygnał magnetyczny.
Koledzy pomocy:(((
zaczac od wymiany oleju? jesli tak to na jaki ??
Poprzedni własciciel powiedził mi ze podłaczal VAGa i wywaliło bład zwiazany z czujnikiem prekdosci


Tagi: [licznik, awaria, nie wskazuje predkosci, czujnik predkosci, predkosciomierz]

Nazywaj poprawnie tematy zgodnie z Regulaminem stosując tagi!
Poprawiłem!
Ostatnio zmieniony 24 sie 2010, 13:08 przez vipkwiecien, łącznie zmieniany 3 razy.
prędkość była dobra tylko zakręt za ciasny

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 20 sie 2010, 20:29

cześć
teoria o zakłócających działanie opiłkach w oleju, ciekawa, nie powiem... ale pachnie trochę science fiction - nie sądzisz że taki problem objawiałby się wariactwami prędkościomierza a nie jego nieruchomością?
nie wiem jak to jest skonstruowane w C5, ale prawdopodobnie odpadł ci magnes który ma dawać impulsy. w C4 mozna to było chyba zrobić bez demontażu całej skrzyni, tylko odkręcając dekiel w którym siedzi czujnik.. ja bym tak spróbował... i olej sobie przy okazji wymienisz..
USUNIęTO - złamanie punktu 29 Regulaminu!

Awatar użytkownika
vipkwiecien
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 260
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: radom

Post autor: vipkwiecien » 20 sie 2010, 20:48

a taki magnesik to jak wyglada?? do czego był przymocowany?? do półosi czy jakies koło zebate tam jest??
prędkość była dobra tylko zakręt za ciasny

Awatar użytkownika
vipkwiecien
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 260
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: radom

Post autor: vipkwiecien » 23 sie 2010, 08:11

arthur mam taki dekiel wiec dajmy na to ze rozbiore to i bwede miał dostep do bebechów. Co dalej jak bym znalazł na dnie ten magnesik- czym go przykleic?
Co jak bym nie znalazł tego magnesu? da sie to gdzies dokupic lub dorobic???? :-?
no i jaki optymalny olej do skrzyni quattro wybrac i ile go sie leje

slavi16 zapoznałem sie z regulaminem - jest punkt 10. ze w postach należy uzywać odpowioednich tagów, dobrze ja zrobiłem? Tam nie znalazłem punktu jak to zrobic poprawnie :cry: :cry:


No i wiem w czym problem tkwi - pod deklem w skrzyni za lewa przednia półosia jest pierscien magnietyczny do napedu predkosciomierza. Jest wyszczerbiony oraz klin został sciety chyba bo go niegodzie nie ma. Bede potrzebowac pierscienia oraz klina.
Teraz mądre pytanie - gdzie cos takiego kupic, jaki jest numer tej czesci oraz orientacyjna cena. Aha na forun audi 80 znalazłem ze jest to nr 012 409 187 C ale czy do A6 C5 bedzie to samo ???
na zdieciu oznaczony jest on nr 3 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f71 ... a71a8.html Obrazek
prędkość była dobra tylko zakręt za ciasny

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga