Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 TDI 2000r sedan] odlaczenie akumulatora

Elektryka
Yupi666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 paź 2008, 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg

[A6 C5 TDI 2000r sedan] odlaczenie akumulatora

Post autor: Yupi666 » 21 kwie 2010, 09:15

Witam.
Mam pytanie odnosnie akumulatora.Jak odlacze go na cala nos bo chce go podladowac to czy po podlaczeniu bedzie wszystko dzialalo czy bedzie potrzeba podpiecia pod kompa?Moze sie rozprogramowac czy wszystko bedzie po staremu jak by sie akumulatora wogole nie wyciagalo?
pozdrawiam

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 kwie 2010, 10:29

pamietaj o kodzie do radia jesli masz fabryczne

Yupi666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 paź 2008, 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Yupi666 » 21 kwie 2010, 13:35

Tak,mam fabryczne.Ale jakim kodzie skad go mam wziasc.Nie mam tego auta od nowosci i nie mam zadnego kodu.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 kwie 2010, 13:59

moze masz wpapierach auta a jesli nei to moze dla bezp sproboj naladowac na razie aku w aucie?
a jesli nie masz to mozna bodajrze wylaczyc kod dopoki sie nie odepnie og od instlacji.mozesz miec tez jzu wylaczony.nigdy nie odlaczales klemy w tym autku?

[ Dodano: 2010-04-21, 14:08 ]
widzialem tez cos takiego jakz asilanie awaryjne z zapalniczki wygladalo jak wtyk od ladowarki samochodowej do telefonu i mailo 2 kable plus i minus trzeba bylo to podpiac pod drugi aku i wlozyc w gniazdo zapalniczki wtedy odpinales aku a tam gdzie jest potrzebne stale zasilanie niezalezne od stacyjki miales prad brany wlasnie z tego aku podlaczonego zapalniczka.ciekawy patent wlasnie dla osob chcacych wyjac swoj aku z samochodu.ja to bym zastosowal do tego takie male aku zelowe do kupienia w elektronicznym sklepie to sa aku do podtrzymania napiecia w alarmach itp.wiec rozwiazanei mysle ze super

ciamajdowaty
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 28 lut 2010, 12:35
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: ciamajdowaty » 21 kwie 2010, 21:49

kod jest w instrukcji obsługi radia. Sprawdź bo jest możliwośc wyrwania go z tamtąd.

ittmk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 06 lis 2008, 09:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ittmk » 21 kwie 2010, 22:41

tomkom1 pisze:moze masz wpapierach auta a jesli nei to moze dla bezp sproboj naladowac na razie aku w aucie?
a jesli nie masz to mozna bodajrze wylaczyc kod dopoki sie nie odepnie og od instlacji.mozesz miec tez jzu wylaczony.nigdy nie odlaczales klemy w tym autku?

[ Dodano: 2010-04-21, 14:08 ]
widzialem tez cos takiego jakz asilanie awaryjne z zapalniczki wygladalo jak wtyk od ladowarki samochodowej do telefonu i mailo 2 kable plus i minus trzeba bylo to podpiac pod drugi aku i wlozyc w gniazdo zapalniczki wtedy odpinales aku a tam gdzie jest potrzebne stale zasilanie niezalezne od stacyjki miales prad brany wlasnie z tego aku podlaczonego zapalniczka.ciekawy patent wlasnie dla osob chcacych wyjac swoj aku z samochodu.ja to bym zastosowal do tego takie male aku zelowe do kupienia w elektronicznym sklepie to sa aku do podtrzymania napiecia w alarmach itp.wiec rozwiazanei mysle ze super
To nie lepiej podłączyć równolegle do normalnego aku i potem zrobić tak, żeby on dalej dawał zasilanie po wyjęciu głównego?

Bez napięcia radio przejdzie w tryb SAFE i trzeba będzie podać kod - kod jest na kartce o wielkości wizytówki w oryginalnych papierach audi.. jeśli nie masz kodu to trzeba będzie dać radio do odkodowania jakiemuś fachowcowi.
Poza tym przeprogramuje się mechanizm szyb ale po jakimś czasie sam wróci do normy...

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 22 kwie 2010, 08:59

ittmk, w przypadku naszych audi jest taka mozliwosc bo w c4 jest aku pod siedzeniem a z przodu masz podlaczenie plusa na wypadek odpalenia z kabli wiec mozna i tak ale w wielu innych autach nie ma takiej opcji.a sciaganie klem na przypietych zabach od kabli zeby nimi dac prad z drugiego aku srednio przyjemne i zawsze jest ryzyko ze zeskoczy zabka.a w przypadku zapalniczki masz pewnosc ze bedzie oki.powtarzam to tylko takie moje spostrzezenie

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 22 kwie 2010, 21:02

Podładuj akumulator w aucie, to w niczym nie przeszkadza, nic się nie zepsuje.
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 22 kwie 2010, 21:31

robsonb73, chyba ze nie ma warunkow lub musi wyjac aku wcelu konsrewacji i uzupelnienia

Yupi666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 paź 2008, 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Yupi666 » 24 kwie 2010, 12:32

znalazlem kod radia i sa zera w kodzie a na radiu nie ma bodajrze zer.jak bede mogl wklepac ten kod?jest czterocyfrowy.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 24 kwie 2010, 12:50

Yupi666 pisze:znalazlem kod radia i sa zera w kodzie a na radiu nie ma bodajrze zer.jak bede mogl wklepac ten kod?jest czterocyfrowy.
Kolejne cyfry ustawiasz za pomocą pokrętła, yzn. kręcac w prawo zmieniasz w górrę a w lewo w dół. Ustawiasz pierwszą, zatwierdzasz, ustawiasz nastepną itd.

Którym pokrętłem to nie wiem, bo ja mam naviplusa. Musisz wypróbować, radia też były różne. Najlepiej jakbys miał instrukcję (rozumiem, ze jakbys ją miał to nie byłoby pytania ;-) , wiec próbuj)
Części samochodowe online - Motostacja pl

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 24 kwie 2010, 19:17

podaj model radia.konkrtenie.o ile kojarze to kolejne 4 klawisze od 1 do 4 oznaczaj kazda cyfre w 4 cyfrowym kodzie.naciskasz po kolei majpierw 1 az ci wsykoczy zadana cyfra potem klawiszem 2 robisz to samo dla 2 cyfry itd.na koniec podswietla ci sie guziki ktore musisz nacisnac zeby zatwierdzic.

dunga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 283
Rejestracja: 23 wrz 2009, 07:48
Lokalizacja: Białystok / Den Haag

Post autor: dunga » 24 kwie 2010, 20:06

Yupi666, kilka dni temu wyciągałem aku, naładowałem i podłączyłem z powrotem. Wszystko było tak jak przed wyjęciem.Nie wiem od czego to zależy że u jednych rozkodowuje się radio a u innych nie.Ja na szczęście nie miałem tego problemu.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 24 kwie 2010, 20:30

dunga, w radiu jest opcja wylaczenia kodu
mozna tego dokonac majac wlaczone radio czyli zanim odepniesz od napiecia.u ciebie poprostu jest to wylaczone

dunga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 283
Rejestracja: 23 wrz 2009, 07:48
Lokalizacja: Białystok / Den Haag

Post autor: dunga » 24 kwie 2010, 21:43

tomkom1, dobrze wiedzieć, a mała podpowiedz jak wyłącza się to funkcję??

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga