Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5]2.5TDI V6 Ciśnienie zsuwa przelewy

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Actimel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2010, 10:08
Lokalizacja: Wrocław

[A6 C5]2.5TDI V6 Ciśnienie zsuwa przelewy

Post autor: Actimel » 15 mar 2010, 10:43

Witam kolegów
Mam strasznie zawiły problem,mianowicie na przewodach paliwa tych przelewowych powstaję ciśnienie ,które zsuwa je z króćców,jeden z pompiarzy zasugerował po podłączeniu samochodu do kompa ,że to nastawiacz w pompie wtryskowej,ale....auto odpala ,jeździ ,nie dławi się,nie kopci,czy jego diagnoza jest trafna?Zastanawiam się czy nie może to być zapchany,bądź zagięty przelew na drodze do zbiornika?
POzdrawiam

Actimel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2010, 10:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Actimel » 15 mar 2010, 11:44

Przewody powrotu myślę ,że są poprawnie podłączone,ponieważ nikt wcześniej przy nich nie grzebał ,a usterka pojawiła się nagle.Ale dziś zabieram samochód z felernego warsztatu,wiec spróbuje ocenić czy przewody powrotne są drożne.Najciekawsze jest to ,że szukałem na wielu forach rozwiązania i nikt nie miał takiego problemu jak ja.Jeden z pompiarzy do którego dzwoniłem dziwił słysząc o takich objawach.
Edit:
Rozumiem ,że odłączając przelewy nie jestem w stanie zapowietrzyć układu dolotowego?Dobrze kombinuje?

Awatar użytkownika
Gwozdzio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 17 mar 2008, 18:10
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Gwozdzio » 22 mar 2010, 14:43

Kolego sprawdź kierunki zaworków już za przelewami powrót do pompy wtryskowej, ostatnią mój majster miał zaćmę i pomylił kierunki i też mi powrót zsuwało.
BRAX TEAM
MISTRZ POLSKI 2011 SQL EASCA
MISTRZ EUROPY 2010 SQL EASCA

Actimel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2010, 10:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Actimel » 25 mar 2010, 16:48

Jako ,że rozwiązałem problem pochwalę się kolegom,może w przyszłości komuś się przytrafi podobna usterka,mianowicie uszkodzeniu uległa końcówka wtrysku 4rtego cylindra ,niestety pompa dalej podawała paliwo na ów wtrysk w wyniku czego nadmiar nie spalonej ropy uderzał ciśnieniem na przelewy,które zsuwał.Przy okazji chciałbym ustrzec ludzi z Wrocławia przed felernym diesel serwisem Bocheńscy z ulicy Kowalskiego,chcieli mnie naciągnąć na regeneracje pompy,która u nich kosztuje w około 6k,złodzieje!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga