Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6, C5, 2.5 TDI] wyciek oleju - lokalizacja nieszczelności?

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzegrak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2010, 09:44
Lokalizacja: Mikołów

[A6, C5, 2.5 TDI] wyciek oleju - lokalizacja nieszczelności?

Post autor: grzegrak » 02 mar 2010, 09:34

Witam,

Sprawa się tyczy niedawno zakupionej A6. Już to opisywałem w temacie: a6-c5-25-tdi-prosba-o-diagnoze-bledow-w ... t18717.htm ...ale rozwiązanie błędnych kodów nie rozwiązało problemu. Dlatego zakładam nowy temat w innym miejscu bo to już nie są problemy które wynikają z błędów VAGa.

Mam mały wyciek oleju - po nocy około 3x3 cm. W poprzednim temacie dowiedziałem się, że może to być czujnik oleju (FIS i VAG wywalał błąd o uszkodzonym czujniku), ale niestety po wymianie czujnika dalej plami.

Jeszcze nie miałem jak sprawdzić czy i ile ubywa na bagnecie, bo wczoraj zalałem go nowym olejem. Dzisiaj rano starałem się zrobić zdjęcia skąd kapie.. co to może być?

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 02 mar 2010, 13:11

grzegrak, a sprawdziłleś czy to na pewno olej ? Paliwo cieknące po zabrudzonym silniku też może dać takie efekty.

Po kolei:
1. Zdejm pokrywę silnika i zobacz czy nie masz mokrych miejsc od paliwa: przewody wysokiego ciśnienia i przelewy.
2. Sprawdż pokrywy zaworowe pod kątem wycieku oleju : wokół wtryskiwaczy i na styku z głowicą
3. Obejrzyj czy jest sucho pod pompą wtryskową i w otoczeniu odmy
4. Obejrzyj ze wszystkich stron turbine
5. Obejrzyj głowice od strony przegrody, jedna ma zaslepkę a druga pompę podcisnienia.


To wszystko widać z góry bez problemu. Często jest tak, że wyciek jest u góry a sączy się aż do dołu.

Gdyby powyższe nic nie wnioslo to zdejmij pokrywę pod silnikiem i/lub skrzynia i oglądaj od dołu. Tu obejrzyj skąd cieknie ( uszczelki bloku silnika-miski olejowej góra i dół, uszczelki wałków rozrządu- to jest u góry ale cieknie po całym przodzie silnika i wycieka z osłony, łączenie silnika ze skrzynią, wyciek ze skrzyni uszczelniaczami półosi.

To tak z pamięci, może coś pominąłem.

Może też nigdzie nie ciec, tylko kiedys ciekło i spływa nagromadzony w jakimś zakamarku olej, lub wycieka z nasączonej olejem osłony.

Co by nie było to niestety sie nie dowiesz dopóki tego dobrze nie obejrzysz.
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 02 mar 2010, 14:51

Piotruś pisze:Nie wiedziałem, że RomekS odpisał prawie w tym samy momencie co ja - ale mam nadzieję że nasze porady wzajemnie sie uzupełniają a nie wykluczają ...
Z tego co widze, to jest to pierwsze, nie widze punktów antagonistycznych ;-)
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
grzegrak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2010, 09:44
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: grzegrak » 09 mar 2010, 09:02

No - ja się oczywiście grzecznie słucham co radzicie. Nie wiem czy w tym tygodniu mi się uda, ale najpóźniej w przyszły poniedziałek jadę na czyszczenie silnika, dzień odczekam i na kanał.. chyba że już coś wyjdzie przy czyszczeniu.. ale od tego zacznę.

[ Dodano: 2010-03-09, 08:47 ]
Złe wieści.. :-(

Po wymianie oleju zaczęło mi coś klupać w silniku.. na niskich obrotach, jakby ktoś walił młotkiem po misce oleju.. jak go prze-gazuje, to stuki przyśpieszają razem z obrotami..

Dzisiaj będę go holować do serwisu, gdzie się wstępnie dowiedziałem czym są wałki rozrządu i ile kosztują.. szczerze mówiąc - wolałem nic o nich nie wiedzieć.. :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga