Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 1,9 diesel 170km 2009 r ] jadąc miga kontrolka świec żar

Silniki wysokoprężne
maz9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 gru 2009, 22:56
Lokalizacja: zawiercie

[a6 1,9 diesel 170km 2009 r ] jadąc miga kontrolka świec żar

Post autor: maz9 » 26 sty 2010, 10:49

Podczas długiej jazdy ok 250 km przy spadku temperatury z -17 na -22 stopnie zaczeła nagle migać kontrolka swiec żarowych silnik praktycznie stracił moc zatrzymalem sie zagrzałem świece auto odpaliło i pojechało

Oczywiście udam sę z tym do serwisu ale co oczywiste na forum dowiem sie wiecej.
Zastanawiam się czy przy tej okazji coś uszkodzilem długotrwale czy to normalne zjawisko i nie mozna jezdzic w alpy w zime a już na pewno nie do zielenca bo na takiej trasie mi się to własnie stąło:( wybieram sie na narty z kumplami i nie chciałbym marznąć w aucie czekając na asistans

Z góry dziękuję za pomoc

malard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:25
Lokalizacja: Puławy/Lubelskie

Post autor: malard » 27 sty 2010, 10:12

Też się z tym spotkałem, samochód przeszedł w tryb awaryjny i stracił moc.Po zatrzymaniu się i odczekaniu kilku minut odpaliłem i dalej już jechałem bez przygód.
W domu podłączyłem VAG i okazało się iż złapał błąd
16989 P0605 Moduł kontroli wewnętrznej - pamięć odczytowa (EPROM) - błąd B

Jak chcesz to wejdź na ten link tam też o tym pisałem.
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=62779

Ja przeczyściłem złącze ECU i na razie się nie powtórzyło.

maz9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 gru 2009, 22:56
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: maz9 » 01 lut 2010, 08:15

No tak ale w nowym aucie żeby już było cos do przeczyszczenia ? smigam niecały 2 miesiąc.


Opisze co spotkało mnie w serwisie. Wersja która była pierwotna tuż po 2,5 godzinnej diagnostyce auta to skraplanie sie wody w parowniku poniżej -10 stopni błąd opisany na stronach dla serwisow audi stron wydruku ok 10. Przyjechałem po raz kolejny za 2 dni na naprawe i przyjąl mnie inny serwisant który powiedzial że to jest aktualizacje oprogramowania ok godzinna która ma stale usunac tą wade i ma się ona nie powtórzyć. Po 3 godzinach pobytu w Audi Magro Sosnowiec łapki mi opadły.

Za tydzien znowu wale do Zieleńca ( bo strach wybrać w alpy i czekac na Audi Asistans zamarzajc w aucie ) przetestuje.

W kązdym razie co ma woda w parowniku do oprogramowania nie wiem nie jestem mechanikiem ale coś tu nie po drodze w dodaktu dostąłem info od znajomych ze przy tych niskich temperaturach na trasie do Wrocławia z Katowc stało kilka Audi a6 i a4 na awaryjnych tak poprostu bez stłuczki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga