Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2,5] AkumulatorPytanieDoLudziZOlsztynaINieTylko

Elektryka
ODPOWIEDZ
gość_

[A6 C4 2,5] AkumulatorPytanieDoLudziZOlsztynaINieTylko

Post autor: gość_ » 03 sty 2010, 14:58

sory za nazwę tematu ale chciałem zawrzeć max treści.
Kiedyś poruszany był temat akumulatora do mego auta w tym temacie:
a6-c4-zamkniecie-drzwi-z-odlaczonym-aku ... t16074.htm

Na święta gdy byłem w domu auto stało w nocy w garażu i nie było problemu. Niestety po powrocie na swoje garażu nie ma. Aku padł po pierwszej chłodniejszej nocy. To już 3 raz jak pada po nocnym postoju na podwórku i mam tego dość bo ciągłe wyjmowanie i noszenie tego akumulatora do ładowania mnie znudzi w końcu:] Zresztą mija się to z celem.
Aku mam taki:
Obrazek
Naładuje "dziada" odpalę auto i od razu chce pojechać kupić nowy bo ten jak widać to jakaś pomyłka do tego motoru. Za mała moc rozruchowa itd. Podejrzewam, że pewnie poprzedni właściciel jak mi sprzedawał auto przerzucił akumulatorki bo miał tam na podwórku jakieś deawoo czy lancie.
Jak pisano poleca się akumulator Centra. Teraz pytanie do ludzi z Olsztyna, w którym sklepie kupię taki akumulator żeby za dużo nie błądzić po sklepach motoryzacyjnych (może nawet coś w niedzielę jest otwarte?).
Pytanie do wszystkich podajcie mi proszę wszystkie oznaczenia jakie powinien mieć aku do mego silnika bo tej nalepki w bagażniku nie zlokalizowałem.
Na forum były podawane takie strony by samemu znaleźć:
http://www.centra-serwis.lodz.pl/oferta.html
http://www.centra-evolution.com/pl/programme.html
ale coś nie znajduje :]
Dzięki za pomoc pozdrawiam. Kamil

[ Dodano: 2010-01-03, 19:36 ]
http://www.allegro.pl/item866235685_aku ... _lata.html

Będzie ok?

gość_

Post autor: gość_ » 04 sty 2010, 08:13

szybki-ens pisze:Poza tym ten co masz może ta się jeszcze wskrzesić. Odklej tą naklejkę i sprawdź czy się do cel możesz dostać może małe spa i zimę przetrzyma :-P
Nie mam warunków żeby coś z tym akumulatorem robić hehe ;) Zresztą lepiej się nie zabierać za coś na czym się nie znam. Wybuchnie, spali twarz i będzie draka hehehehe ;)
Jak patrze na allegro to są aku Centry 72AH i 720A mocy rozruchowej nie ma 680. To będzie taki ok?
Dzięki za podpowiedź Lechu :)

To jeszcze jakby ktoś z Olsztyna w temacie podpowiedział gdzie mogę zakupić Centre? Szukałem w necie to niby są sklepy na Towarowej, Metalowej i Mazurskiej z Centrą :)

gość_

Post autor: gość_ » 04 sty 2010, 08:33

nie, radio zawsze wyjmuje i zabieram do domu (w sensie panel;) ), Poza tym gdy auto stoi w garażu to pali elegancko a jak na podwórku to od razu jest problem (ale tylko w te duże mrozy). Wsiadam, próbuje odpalić zakręci parę razy i kaput... Jak do tej pory stało na dworze kilka zimnych nocy. Po tych bardziej chłodnych (granice -10 do -15) aku padał. Zdarzyło mi się tak łącznie 3 razy.

gość_

Post autor: gość_ » 04 sty 2010, 09:08

właśnie byłem podłączyć aku i dopiero za 3 razem zaskoczyło. Wywaliło czarną chmurę dymu z tłumika. Ale to podejrzewam, że nadmiar zassanego paliwa przez wczorajsze i dzisiejsze kręcenie. Także chyba jest ok :]
Poza tym 3 mroźne noce na dworze bez odpalania to zmarzło te żelastwo :]
Miernika nie mam :( także trzeba będzie jakiegoś elektryka znaleźć co by mi te pomiary sprawdził

gość_

Post autor: gość_ » 04 sty 2010, 11:35

dobra. Lece ja na poszukiwania aku. Objadę sklepy zobaczymy co się znajdzie.

[ Dodano: 2010-01-04, 12:52 ]
wybadałem koszty w Olsztynie i powiem wam, że cholernie drogo. Za takie same akumulatory w Suwałkach dałbym 100 pln mniej bo poprosiłem ojca żeby mi wybadał. Ceny porównywalne jak na allegro. Dlatego zaraz z allegro zamówię i nie będę przepłacał bo szkoda pieniędzy.

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 06 sty 2010, 23:44

Koniecznie zwróć uwagę na wysokość aku. Zapewne aku masz montowane pod siedzeniem, tak więc zbyt wysokie aku bedzie troche przeszkadzać. Wiem to z doświadczenia. Pozdro
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

gość_

Post autor: gość_ » 07 sty 2010, 00:13

Akumulator wybrany z katalogu więc powinien pasować. Myślałem, że dziś dojdzie ale go niestety nie ma. Oby jutro :)

gość_

Post autor: gość_ » 07 sty 2010, 08:34

CENTRA FUTURA 77Ah 760A
ma wysokość 19 cm czyli większy o 1,5 cm od 74Ah np. Ale powinien chyba wleźć? W końcu facet powiedział mi, że w katalogu ma napisane, że stosuje sie taki akumulator fo trgo silnika. Nie wpisywali by chyba tego w katalog skoro miałby nie pasować? Troche mnie zmartwiliście teraz:] No ale jak dojdzie przesyłka to się wyjaśni ;)

gość_

Post autor: gość_ » 07 sty 2010, 11:26

Model i o takich parametrach. Jeśli wierzyć miłym Panom ze sklepu hehehe
Pisałem do kolegi Pawbow on ma taki i powiedział, że idealnie pasuje. Mieści się bez problemu. No nic poczekamy zobaczymy. Dzwoniłem się pytać kiedy wysłali to ponoć paczka poszła wczoraj rano więc jak kurier to dziś będzie. Się zdenerwuje jak coś będzie nie tak :/ bo już dziś auta znów odpalić nie mogę bo bateryja zdechła.

gość_

Post autor: gość_ » 07 sty 2010, 17:55

Pasuje jak ulał. Nie było problemu. Podładowałem godzinę wsadziłem do auta i jak rano nie chciał gadać na starym tak na nowym od razu zaskoczył. Zobaczymy jak to będzie z czasem...

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 07 sty 2010, 18:12

To super, będzie dobrze ;-)
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

gość_

Post autor: gość_ » 07 sty 2010, 18:14

heh na początku się wystraszyłem, że rzeczywiście za wysoki. Ale jak człowiek coś w pośpiechu robi to i niedokładnie:] nie dosunąłem do końca kanapy i dlatego nie chciało pasować. Na szczęście się schował ładnie, bo nie powiem, napędziliście mi stracha ;)

Awatar użytkownika
ganczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 18 wrz 2009, 12:25
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: ganczar » 07 sty 2010, 18:52

Będziesz zadowolony z Centry... Mój ojciec też ma 2,5 Tdi i kupił 4 lata temu centre future i teraz w te mrozy odpalal na dotyk. Ja też byłem zmuszony wymienić baterie. Miałem te same przygody co Ty:) ale poszukałem popytałem i kupiłem Westa Forse Ca/Ca 12V 74Ah (720A EN). Firma 3 letnia ale mają licencje na produkcję aku na bazie Centry Futury a cenowo jest różnica... mnie kosztował 288 zl z przesyłką kurierską.
Bo cztery kółka zawsze jadą do przodu...:) OOOO

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga