Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 2.7 bit Quattro AJK] Co to za znak?

Elektryka
ODPOWIEDZ
myciel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2009, 00:05
Lokalizacja: Bydgoszcz

[A6 2.7 bit Quattro AJK] Co to za znak?

Post autor: myciel » 30 gru 2009, 23:50

Witam kolegów. Od jakiegoś czasu FIS zaczął syganlizować mi potrzebę wymiany klocków. Kiedy dzisiaj je wymieniłem, to pojawił się znaczek na kompie, który przypomina o oleju z napisem "sensor". Czy wie ktoś co to może znaczyć? Będę wdzięczny. Dodam że olej silnikowy jest w normie. Pozdrawiam!

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 31 gru 2009, 17:54

Uszkodzony czujnik poziomu oleju.

P@weł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:14
Lokalizacja: Warmia

Post autor: P@weł » 31 gru 2009, 21:46

Kolega pisał że zmieniał klocki hamulcowe i bezpośrednio po tym pojawił mu się błąd czujnika. Czyżby urwał kabel , rozłączył wiązkę ? Czy na pewno trzeba od razu zmienić czujnik ? Przez pewien czas męczyła mnie co kilkaset kilometrów kontrolka- MINIMUM oleju którą wygaszałem skutecznie wyjęciem miarki oleju . Po wymianie oleju mam spokój już od listopada .
Czujnik poziomu działa chociaż oczywiście doradzano jego wymianę . Mnie się wydaje że połowa wymian tego czujnika jest zbędna . W tym przypadku ja bym zaczął zwyczajnie od otwarcia maski , sprawdzenia poziomu płynu hamulcowego i zamknięcia maski . Odnoszę wrażenie że czujnik poziomu oleju pełni dość istotną rolę wskazującą że należy dokonać sprawdzenia wnętrza komory silnika - w tym przypadku po możłiwej zmianie poziomu płynu hamulcowego . Jeżeli kierowca (w założeniu Niemiec) już otworzy maskę aby sprawdzić olej zazwyczaj sprawdzi i inne płyny a jak będzie zbyt dociekliwy to pojedzie do serwisu .
Oczywiście jeżeli to nie otwarcie i trzaśnięcie pokrywy nie pomoże wtedy trzeba szukać VAGiem

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 01 sty 2010, 09:13

Przy tej kontrolce na FIS-ie instrukcja podaje: "Uszkodzony czujnik poziomu oleju", a czy faktycznie jest uszkodzony, to trzeba sprawdzić, na początek sprawdzić połączenia elektryczne, jest przykręcony od spodu do misy olejowej więc warunki dość ciężkie, jeżeli nie pomoże, to spróbować go przeczyścić, tylko to wiąże się ze spuszczeniem oleju.

myciel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2009, 00:05
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: myciel » 01 sty 2010, 17:01

Dzięki Koledzy za pomoc. Ten znaczek zaczął pojawiać się krótko przed wyminą klocków. Nie pali się cały czas. Czasem odpalam auto i jest ok, a czasem po odpaleniu i wrzuceniu "D" zaraz zapiszczy i się włączy. Jak znajdę trochę czasu (pewnie przyszły tydzień) to się tym zajmę. Dzięki i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga