Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 2,5 akn] Wisko - czy nie za mocno sie kreci??

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mgruszecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 18 paź 2009, 00:51
Lokalizacja: Sosnowiec

[a6 c5 2,5 akn] Wisko - czy nie za mocno sie kreci??

Post autor: mgruszecki » 10 lis 2009, 21:24

Witam,

Jak powinno sie krecic wisko?? Tzn wydaje mi sie, ze kreci sie u mnie o wiele za szybko niz powinno. Rano, po nocy na zimnym silniku jak przegazuje czy poprostu ruszam to auto chodzi jak wialnia (taka do zboza) ;) Nastepna rzecz... probowalem przytrzymac wiatrak na cieplym jak i na zimnym przy odpalaniu - nierealne!! Wiatrak przestaje sie krecic momentalnie po zgazeniu silnika (staje wraz z silnikiem tak jak by byl zalezny od jego obrotow)!!

Czy tak to powinno byc? Czy powinien sie krecic raczej swobodnie ?? Nie chce mi auto zlapac temperatury i wykluczam wszystko pokolei zanim zabiore sie za wymiane termostatu. Poprostu chce byc pewny, ze nie wymienie go na darmo. Czujnik wykluczylem ale teraz zastanawia mnie wiatrak... czy aby on napewno dzialal tak jak powinien? Bo nie wydaje mi sie :(

Awatar użytkownika
mgruszecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 18 paź 2009, 00:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mgruszecki » 10 lis 2009, 22:22

Czy silnik moze sie nie dogrzewac przez to ?? Dochodzi tak do okolo 70-75C. Duzo sie naczytalem, ze termostaty raczej nie sa mocna strona w tych silnikach i to na 99% termostat ale... chcialbym wykluczyc wszystko, wlacznie z wiskoza czyli tym 1% ;]

Awatar użytkownika
Oscar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2009, 16:47
Lokalizacja: Elblag-PL/Tipperary-IR

Post autor: Oscar » 10 lis 2009, 23:14

Witam niedogrzewa bo wentylator kreci jak glupi lepiej nie szalej na wysokich obrotach bo sila odsrodkowa urwie lopatki i w najmniejszym razie dodatkowo bedziesz mial chlodnice do wymiany
Oscar-Mario
usunieto pkt 29 regulaminu
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga