Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5 TDI] Wariuje klima i FIS

Elektryka
ODPOWIEDZ
Streetrufio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2008, 10:48
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Śląskie

[A6 C5 2.5 TDI] Wariuje klima i FIS

Post autor: Streetrufio » 16 lip 2009, 12:06

Witam ponownie kolegów. Panowie mam następujące objawy, kiedy otwieram samochód przekręcam kluczyk to raz na kilka odaleń nie zaświeca się kontolka świec żarowych, nie zapala się FIS i mignie kontrolka immobilisera, po czym wszystko sie włączy i niby jest ok. Ale w trakcie jazdy poprostu nie działa klimatyzacja, tzn dmucha ale zwykłym powietrzem. Wczoraj zrobiłem eksperyment, stanąłem na chwilę, wyłączyłem auto, zamknąłem i otwarłem, wszystkie kontrolki zapaliły się w "poprawnym-normalnym"trybie -czyli zaświecił się od razu FIS, zaświeciła się kontrolka świec żarowych i po odpaleniu auta zaczęła klima normalnie funcjonować-chłodzić. Czy ktoś miał coś takiego u siebie?? Dodam jeszcze że kiedy auto wariuje tzn nic się nie zaświeca to po odaleniu od razu gaśnie i dopiero za drugim razem odpali normalnie. Pomóżcie koledzy bo zaczyna mnie to irytować, a raczej moją żonę która jeździ tym autem.

Streetrufio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2008, 10:48
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Śląskie

Post autor: Streetrufio » 16 lip 2009, 12:24

censored pisze:najlepiej to auto pod Vag podłączyć- odrazu wiedzieć co jest grane
a nie zalało Ci autka?bo tu jest elektryka walnięta :-/
Wiesz wczoraj wyciągnąłem moduł komfortu i było sucho,choć auto parkuje na dworze to przy tej pogodzie sam już nie wiem co jest grane. Dzisiaj może podjadę do znajomego to podepnę pod Vaga i może coś wyskoczy.

piotrekr79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 08 lip 2009, 15:23
Lokalizacja: Zamość

Post autor: piotrekr79 » 17 lip 2009, 11:01

no tutaj zanim co kolwiek się nie zrobi to bez vaga ani rusz tak to już jest zrobione z tymi autami
Piotr

Streetrufio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2008, 10:48
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Śląskie

Post autor: Streetrufio » 17 lip 2009, 13:41

piotrekr79 pisze:no tutaj zanim co kolwiek się nie zrobi to bez vaga ani rusz tak to już jest zrobione z tymi autami
Swoją drogą, wczoraj się zastanawiałem jakim cymbałem musiał być konstruktor tego auta skoro moduł komfortu dał w miejsce gdzie jest najwięcej wilgoci, szkoda że nie wsadził go pod auto, tam było by jeszcze lepiej. Jak przeglądnąłem styki to samo czyszczenie i psikanie preparatem do elektryki zajęło mi godzinę. Dzisiaj jadę na Vag-a to zobaczymy co wyjdzie,jeśli cokolwiek wyjdzie. Ale pewne jest to że od 4 lat jeżdżę Subaru Imprezą i nigdy poza wymianą oleju i klocków( wiadomo znacznie częściej niż w Audi) nie było żadnych takich cudów jakie dzieją się w Audiku żony, tutaj co rusz jakieś elektroniczne cudo się przypomina. Ostatnio przepływkę opanowałem to teraz klima, a jeszcze wcześniej wtrysk sterujący. Podejrzewam że na tym forum mnie zlinczujecie ale jednak Japończycy trochę lepiej opanowali sprawy bezawaryjności swoich aut. Być może dlatego że nie ładują wiadrami różnych elektronicznych płytek do tych aut tylko stawiają na mechanikę. Przyepraszam za Off Topic ale czasem warto obiektywnie popatrzeć na bieżące sprawy. Jak wyjdzie mi coś na Vagu to opiszę co i jak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga