Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 C5 2.4] nie dzialajaca klima

Elektryka
ODPOWIEDZ
dobi1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:31
Lokalizacja: lublin

[a6 C5 2.4] nie dzialajaca klima

Post autor: dobi1988 » 14 lip 2009, 21:42

witam mam taki problem iż gdy wcisne auto na climatroniku powinna zalaczyc sie klima, niestety sie nei zalacza... klima jest nabita, sprezarka sprawna bo sprawdzalem podpinajac ja do prostownika i wtedy klima chodzila, wszystko elegancko chlodzilo, i rowniez nie dziala ten wentylator od klimy...
co moze byc tego przyczyna??
jakis przekaznik, bezpiecznik czujnik nie mam pojecia...
prosze o sugestje
po podpieciu do vaga pokazalo nastepujace bledy

779 Czujnik temperatury zewnętrznej-G17
przerwa lub zwarcie do plusa
1810 Nie znany kod błędu
zablokowany lub brak napięcia - BÂŁÂĄD SPORADYCZNY
1274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71
zablokowany lub brak napięcia - BÂŁÂĄD SPORADYCZNY
792 Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129
przerwa lub zwarcie do masy

dobi1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:31
Lokalizacja: lublin

Post autor: dobi1988 » 15 lip 2009, 07:50

censored pisze:Prawdopodobnie sam odpowiedziałes sobie na pytanie - G17.
Jest zwalony. Podmień i spróbuj jeszcze raz.

Natomiast F129 - Włącznik ciśnieniowy możesz łatwo sprawdzić po prostu zwierając piny w wiązce, które idą do niego i spróbować włączyć klimę, jak zadziała to włącznik do wymiany. Wykręca się go delikatnie bo to rurki Alu, pod włącznikiem jest zaworek więc gaz Ci nie ucieknie.
Jeżeli zadziała - nie jeździj tak bo rozwali układ.
Poz
a gdzie ten wlacznik cisnieniowy sie znajduje?? i w jaki sposob mam zewrzec piny w wiazce bo zabardzo tego nie czaje??
a i dodam ze jak podlaczalem klime na krotko przez prostnownik to dzialala ale niestety chlodnica odrazu sie gorąca robila ta od klimy

cichykk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 04 cze 2009, 08:34
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Grójec

Post autor: cichykk » 16 lip 2009, 22:51

dobi1988, w/w błędy wskazują że w układzie brakuje czynnika chłodzącego!!

dobi1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:31
Lokalizacja: lublin

Post autor: dobi1988 » 17 lip 2009, 07:51

olo_gsm pisze:Klima nie działa właśnie ze względu na błąd czujnika ciśnienia. Bez poprawnego odczytu tego czujnika sprężarka nie ma prawa ruszyć. Czujnik znajdziesz pod reflektorem po stronie pasażera.
Poprawne ciśnienie w układzie możesz zasymulować po odpięciu 4-pinowej kostki od tego czujnika i po zwarciu pinu 1 z 2 (przewody brąz-biały i brąz-niebieski). Jeżeli po zwarciu tych przewodów sprężarka wystartuje to masz pewność że problem leży po stronie ciśnienia w układzie lub samego czujnika. JAK UKÂŁAD BęDZIE PUSTY TO TEÂŻ W DUAGNOSTYCE BEDZIE BÂŁÂĄD Z TEGO CZUJNIKA, DLATEGO ZAWSZE NALEÂŻY NAJPIERW SPRAWDZIć NA MANOMETRZE CIÂŚNIENIE W UKÂŁADZIE. JEÂŻELI SPRęÂŻARKA BęDZIE CHODZIć "NA SUCHO" TO JEST RYZYKO SZYBKIEGO USZKODZENIA!!!
OK dzieki bardzo dzis sprubuje zewrzec te kable tak jak napisales i zobaczymy czy sie uruchomi sprezarka.
bo wydaje mi sie ze chłodziwo jest sprawdzalem przy tych zaworkach na rurkach co są pod podszybiem cieniutkim śrubokretem i wylatywalo pod cisnieniem zmrozone powietrze:)

[ Dodano: 2009-07-17, 21:51 ]
olo_gsm pisze:Klima nie działa właśnie ze względu na błąd czujnika ciśnienia. Bez poprawnego odczytu tego czujnika sprężarka nie ma prawa ruszyć. Czujnik znajdziesz pod reflektorem po stronie pasażera.
Poprawne ciśnienie w układzie możesz zasymulować po odpięciu 4-pinowej kostki od tego czujnika i po zwarciu pinu 1 z 2 (przewody brąz-biały i brąz-niebieski). Jeżeli po zwarciu tych przewodów sprężarka wystartuje to masz pewność że problem leży po stronie ciśnienia w układzie lub samego czujnika. JAK UKÂŁAD BęDZIE PUSTY TO TEÂŻ W DUAGNOSTYCE BEDZIE BÂŁÂĄD Z TEGO CZUJNIKA, DLATEGO ZAWSZE NALEÂŻY NAJPIERW SPRAWDZIć NA MANOMETRZE CIÂŚNIENIE W UKÂŁADZIE. JEÂŻELI SPRęÂŻARKA BęDZIE CHODZIć "NA SUCHO" TO JEST RYZYKO SZYBKIEGO USZKODZENIA!!!
witam niestety po zwarciu przewodow nadal klima nie wystartowala... nie zalaczylo sprezarki:( nei wiem co tu dalej robic

dobi1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:31
Lokalizacja: lublin

Post autor: dobi1988 » 01 sie 2009, 09:54

pawelk600 pisze:
olo_gsm pisze:Tylko że błąd z czujnika ciśnienia może wskazywać jeszcze na uszkodzoną wiązkę do tego czujnika. Sprawdź (omomierzem) ciągłość przewodów od czujnika ciśnienia do sterownika klimy.
Właśnie, troche się zagalopowałem zapominajac ze najpierw trzeba znależć przyczyne zapisywania sie błędu a uszkodzona instalacja może być jednym z powodów.
Doszedłem do tego rozebrałem cały przód, i co sie okazało kable byly poodcinane od wentylatora i od czujnika ten co idzie do chlodnicy klimy,,, były odcete 5 kabli i poizolowane, wszystko naprawilem w kompie nie ma bledow a klima smiga,,, nie wiem kto to wczesniej robił pewnie jakiś kowal... Pozdrawiam wszystkich i dzieki za zainteresowanie moim tematem:)

rolandV
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 19 wrz 2010, 16:54
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rolandV » 25 mar 2011, 00:25

Panowie odgrzewam temat. Szukałem tego czujnika ciśnienia klimy żeby sprawdzić go ( zwierając 1 i 2 pin ale u mnie w moim A6 c5 ten czujnik ma tylko 2 piny a nie 4? i na wierzchu napis made in usa? Czy to ten czujnik ? Znalazłem go pod lampą przód od pasażera i jest zamontowany na króćcu przewodu od klimy.
AUDI A6 C5 2003 AVANT 1,9 TDI AWX 131KM@163KM / 296Nm@365Nm/ CHIP by TDI - TUNING.

rolandV
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 19 wrz 2010, 16:54
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rolandV » 27 mar 2011, 16:54

Podjechałbym ale jedynka w przebudowie i u was też chyba jeszcze roboty, ja sobie nie poradzę z tą klimą to może i zawitam do Włocławka.
AUDI A6 C5 2003 AVANT 1,9 TDI AWX 131KM@163KM / 296Nm@365Nm/ CHIP by TDI - TUNING.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga