Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy ucando.pl

[CDUC 3.0 245KM] DIAGNOZA ROZRZĄDU

Silniki wysokoprężne
henio0x0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2022, 08:20
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

[CDUC 3.0 245KM] DIAGNOZA ROZRZĄDU

Post autor: henio0x0 » 05 cze 2024, 11:00

Witam,
Od dwóch lat jestem posiadaczem a6c6 w której ktoś wstawił motor o kodzie CDUC. Od jakiegoś czasu słychać cykliczny stukot rosnący wraz z obrotami silnika po odpaleniu, który utrzymuje się do momentu pokonania dystansu około 1-1.5km po czym stukanie ustaje. Po rozmowach z mechanikami padły tezy że rozrząd bądź zawieszający się wtrysk. Problem polega na tym, że nie słychać żadnych charakterystycznych dźwięków grzechotania łańcuchów.
Wcześniej podobne objawy występowały ale tylko w zimie i nie co słabiej. Silnik nie zgłasza błędów, nie odczuwam spadków mocy. Nie chce podejmować pochopnych decyzji co do wymiany rozrządu z wiadomych przyczyn. Ktoś miał podobne problemy? Jakieś sugestie? Może ktoś z was wymieniał rozrząd i podzieli się jakie objawy temu towarzyszyły?

Poniżej link do filmu:
https://youtube.com/shorts/ZR4_Q9Frubc? ... kdlMUr49Av

Na dniach postaram się nagrać dodatkowe filmy.

MCGregor76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 267
Rejestracja: 20 kwie 2019, 18:56
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostróda

Re: [CDUC 3.0 245KM] DIAGNOZA ROZRZĄDU

Post autor: MCGregor76 » 05 cze 2024, 22:00

Słaby rozrząd czasami słychać przy odpaleniu na półciepłym silniku przez ok 2 sek. Też na zimnym silniku przez pierwsze 1 - 2 kilometry jak się wsłuchasz to do kabiny dociera dźwięk takiego szurającego łańcucha.

Awatar użytkownika
Edddisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 22 lis 2013, 09:15
Imię: Emem
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: [CDUC 3.0 245KM] DIAGNOZA ROZRZĄDU

Post autor: Edddisz » 14 cze 2024, 09:32

Na filmiku nic ciekawego nie słychać.
Jak nie słyszysz rozrządu po odpaleniu to wydaje mi się, że to nie będzie klasycznie zużyty napinacz. Logika mi podpowiada, że jakby się wieszał wtrysk to byś to odczuwałbyś dyskomfort.

henio0x0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2022, 08:20
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [CDUC 3.0 245KM] DIAGNOZA ROZRZĄDU

Post autor: henio0x0 » 27 cze 2024, 07:54

No niestety filmik nie oddaje tego w 100% można spróbować odsłuchać na słuchawkach. Zdecydowałem się na wymianę tego rozrządu ponieważ nie wiadomo kiedy był robiony. Ogólnie silnik ładnie pracuje jak jest ciepły natomiast na zimnym czuć było wibracje w środku (w zimie mocniej w lecie prawie nie wyczuwalne) po wymianie rozrządu się nasiliły do tego stopnia że słychać panel od regulacji szyb :[ (przy demontażu były ściągane wtryski) a dźwięk, który nagrałem nie znikł wszystko to ustaje jak się nagrzeje silnik. Wiem że problem wibracji jest trudny do zdiagnozowania, być może ktoś z grupowiczów przerabiał temat. Dodam, że wibracje występują na wolnych obrotach wystarczy lekko dodać gazu i znikają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl