Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wypadanie zaplonu 4 i 5 cylinder, COVID24 w Audi?

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
tomaszko48
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2017, 14:35
Lokalizacja: Wroclaw

Wypadanie zaplonu 4 i 5 cylinder, COVID24 w Audi?

Post autor: tomaszko48 » 20 kwie 2024, 17:48

Cześć,
Temat meega dziwny, może ktoś jest w stanie cos poradzić?
Opis:
Mialem zalegajacy w garazu silnik 2.8 v6 AMX z passata b5 w świetnym stanie, poszukalem wiec biorcy i znalazlem fajna a6 c5 2.4 BDV Q w manualu uwalonymi zaworami na 4 i 5 cylindrze, pogiete i polamane, myslalem ze rozrzad sie przestawil i bylo spotkanie. Nie wnikałem, bo mialem inny silnik. Zamontowałem AMX, wszystko praktycznie plug&play. Chodził nierówno, vag com zgłasza błąd wypadania zapłonu na 4 i 5 cylindrze. Kupiłem nowe swiece i dalej lipa na tych samych cylindrach, zamienialem m. cylindrami kable, dalej to samo. Wziąłem kable i cewki z czarnej A8 D2 2000r, tam tez jest 2.8 ale AHA nie było z nim żadnych problemow, te z a8 dalem do a6 a z a6 do a8. Odpalam a8 na kablach od a6 i kuleje. Zaplon wypada dokładnie w tych samych cylindrach. Ok myślę cewka uwalona. ALE a6 też kuleje na kablach i cewkach od A8 też na tych samych cylindrach! Zamienilem z powrotem tak jak było, kable/cewki z a8 w a8 a kable/cewki z a6 w a6. I co? Teraz i a6 i a8 kuleja na tych samych cylindrach, gdzie a8 wcześniej na tych kablach i cewkach chodzila bez zastrzeżeń. Mam jeszcze granatową a8 d2 z silnikiem 2.8 ACK. Zrobilem podmiankę kabli/cewek tym razem miedzy czarna A8 i Granatową A8. I teraz granatowej też wypada zapłon...
Co o tym myślicie? Bo każdy z kim rozmawiałem rozklada rece i mowi że to nie możliwe.
Czary?

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7173
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Re: Wypadanie zaplonu 4 i 5 cylinder, COVID24 w Audi?

Post autor: bendzji » 21 kwie 2024, 08:52

ECU przełożyłeś z tego AMX?

tomaszko48
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2017, 14:35
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wypadanie zaplonu 4 i 5 cylinder, COVID24 w Audi?

Post autor: tomaszko48 » 21 kwie 2024, 11:10

Tak, też przekładałem. Zrobiłem immooff i o dziwo kontrolka od immo nie miga po odpaleniu. A6 zachwuje sie tak samo na obu sterownikach. Najdziwniejsze jest przejście problemu z A8 na A8...
Napisal niedawno do mnie poprzedni właściciel A6. Pytal czy udało mi sie uruchomić auto. Jak mu strescilem to powiedział mi ze jego mechanik stwierdził że to auto ma jakąs klątwę i że nie moze znaleźć usterki i dlatego wymienil mu silnik. Okazalo sie ze juz byl swap w tym aucie. Gość mowił ze po wymianie chodził "sportowo”. Faktycznie strzela w tłumik -tyle ze "sportu". Wygląda na to że gość cisnął pomimo wypadania zapłonu, rozleciala sie swieca albo tłok i narobilo rabanu. Nie robiłem sekcji zwlok, podnioslem tylko kolektor dol, w którym bylo pełno aluminiowego gruzu i oleju.
Zdjęcie odpadu z przeszczepu:
4cylinder:
https://drive.google.com/file/d/1FfVeMk ... p=drivesdk

Dodano po 23 minutach 47 sekundach:
Aa tak on teraz chodzi.
Wydech:
https://drive.google.com/file/d/1FpVZoT ... p=drivesdk
Siynik. Żadnej reakcji na ściągnięcie fajek, iskra, jak słuchać, jest.
https://drive.google.com/file/d/1Fmm73Q ... p=drivesdk

Nie byloby generalnie problemu gdyby to dotyczyło tego jednego auta, ale w jakis sposób przenioslo się na pozostale 2, przez podłaczanie układu zaplonowego. Wcześniej obie A8 chodzily bez zarzutu.

Quatemoc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 22 cze 2020, 21:40
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wypadanie zaplonu 4 i 5 cylinder, COVID24 w Audi?

Post autor: Quatemoc » 21 kwie 2024, 14:09

Uszkodziły się kable, może pin się ułamał? Bo rozumiem, że układ jest na osobnych cewkach?

tomaszko48
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2017, 14:35
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wypadanie zaplonu 4 i 5 cylinder, COVID24 w Audi?

Post autor: tomaszko48 » 21 kwie 2024, 18:22

Niestety kable zamienialem miejscami i nic to nie dało. Problem w tym że zaczeły w taki sam sposob wypadać zapłony jeszcze w dwóch A8 d2 2.8, do których podpinalem kable z A6. Przy czym w granatowej A8 robiłem zamiane tylko miedzy A8 czarna i granatową. W granatowej nie było nawet na chwile kabli i cewek z A6 a mimo to teraz też kuleje.
Cewki nie są osobno, są zespolone.
Trochę wygląda to tak, jakby ecu robił jakąś usterke w module cewek. Póżlźniej moduł cewek uszkadza kolejne ecu.
Nie odpinałem aku podczas zmiany aparatów zapłoniwych ale nie sadze żeby to było przyczyną.
Reasumując, zaplon wypadał w A6, teraz po podmiankach wypada w A6, i dwoch A8.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga