Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Silniki wysokoprężne
ivonik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2024, 21:11
Imię: Nikodem
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce

Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: ivonik » 13 kwie 2024, 21:43

Witam, we wrześniu pękła mi głowica, a samochód trafił do firmy zajmującej się regeneracją. Zregenerowali głowicę, wtryski, założyli nowy rozrząd i ogólnie przeprowadzili remont silnika. Po około miesiącu, w listopadzie, samochód zaczął kopcić, a pojawiła się również awaria filtra cząsteczek stałych (bez ubytku płynu). Oddałem samochód firmie na gwarancji, która zaczęła szukać przyczyny. Nic nie znaleźli i kazali dopalić DPF. Po kolejnym miesiącu, w grudniu, samochód zaczął się trząść, kopcić na czarno i przybywało oleju. Samochód na lawecie trafił z powrotem do firmy na gwarancji i okazało się, że problem był z wtryskami. Naprawili je i oddali mi auto. Jednak po niecałym tygodniu, na trasie, wtryski wyskoczyły z silnika i samochód znów trafił do firmy. Po naprawie pojeździłem samochodem około miesiąc, do lutego, ale samochód znów zaczął kopcić i ubywać płynu chłodzącego. Dodatkowo, wspólnie z kolegą mechanikiem sprawdziliśmy wszystko przez VAG i okazało się, że DPF nie jest zapchany (został wymieniony tuż przed pęknięciem głowicy w sierpniu, wtedy wymieniono również EGR i turbinę), a wtryski, mimo regeneracji, nie otrzymały nowych kodów i w systemie są wpisane oryginalne. Firma rozebrała silnik i okazało się, że regenerowana głowica znowu pękła. Próbowali ją zregenerować jeszcze raz, ale to nic nie dało, więc kupili nową. Wtryski miały być wpisane na nowo.

Jednak po tygodniu samochód znów zaczął kopcić, pojawiła się awaria filtra cząsteczek stałych, a żadne płyny nie uciekają. Wtryski nadal nie mają nowych kodów. Samochód kopci w momencie, gdy dopala się DPF, co zdarza się bardzo często (dwa razy do miasta i z powrotem, maksymalnie 40 km). Po dłuższej trasie z Warszawy do Kielc samochód przestaje kopcić i wszystko działa, jak powinno. Natomiast po dwóch krótkich trasach znów zaczyna się dopalanie.

Czy ktoś ma pomysł, co się z nim dzieje? Czy może to być wina nie wpisanych numerów wtrysków, które dają zbyt dużą dawkę paliwa?

Podsumowując, samochód ma nową (używaną) głowicę, regenerowane wtryski, nowy (używany) EGR, nową turbinę, nowy DPF i nowe czujniki do DPF-a. Brak ubytków płynu chłodniczego i oleju (na komputerze wszystko jest okej), a mimo to samochód dalej kopci podczas wypalania DPF-a. Wygląda to tak, jakby coś się paliło.
Załączniki
Pokazane jak kopci.
Pokazane jak kopci.
Pokaż Ostatnie zdjęcia Mały.jpeg (20.96 KiB) Przejrzano 262 razy

Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: Pawlo1276 » 13 kwie 2024, 22:27

Musisz mieć nowe kody po regeneracji. Na chwilę obecną samochód ma wpisane stare kody gdzie wedlog nich dawkuje paliwo tak jak było przed naprawa. Czyli prawdopodobnie leje paliwo na cylindry ile sie da. Jeśli masz vcds to na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym, dpf wypalony klimą wyłączona. sprawdz korekty wtrysków nie powinny być większe jak 0.30mg/stroke.
Przerabiałem temat wtrysków całkiem niedawno i musiałem zakupic 2 nowe wtryski reszta do regeneracji do serwisu bosch gdzie zrobili regeneracje i nadali nowe kody. Po wpisaniu kodów przy oględzinach korekt okazało sie ze jeden nowy wtrysk jest wadliwy ( poszedł na gwaracje) najlepiej zaopatrz się w zestaw naprawczy wtrysków jak klucz do frezowania gniazd, zestaw do czyszczenia scianek gdzie wchodzi wtrysk, podkładki wtrysków ( zwróć uwagę jakie rodzaj masz podkladek stożkowe czy płaskie) ,oringi wtrysków jak i oringi powrotne paliwa ( te malutkie ). Musisz to ogarnąć raz a dobrze aby wykluczyć ewentualnych problem z wtryskami.

ivonik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2024, 21:11
Imię: Nikodem
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce

Re: Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: ivonik » 13 kwie 2024, 22:37

Dzięki za radę, narazie mam jeszcze na gwarancji u firmy więc do nich oddam aby nadali nowe numery i je wpisali. A po weekendzie podjadę do mechanika żeby sprawdził przez vcdsa. Dzięki za pomoc 😁

Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: Pawlo1276 » 13 kwie 2024, 22:41

Nie ma problemu. Możesz zrobić taki myk i zaznacz sroby od wtrysków jakimś markerem. Jeśli będą je wyciągać powinni również założyć nowe śruby one są strasznie kruche i dlatego możliwa to było przyczyną wyrwania wtryskiwaczy podczas jazdy. Wedlog serwisowki śruby wtryskiwaczy można montować max 2 razy.

ivonik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2024, 21:11
Imię: Nikodem
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce

Re: Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: ivonik » 13 kwie 2024, 22:46

O dzięki, faktycznie tak zrobię. Średnio ufam już warsztatowi ale jednak muszą dokończyć to co zaczęli.

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
A czy jest możliwość żeby maszyna wyrzuciła te same numery do
Wtrysków? Ponieważ firma twierdziła że tak jest i dlatego są te same numery.

Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: Pawlo1276 » 14 kwie 2024, 00:16

Teoretycznie podczas regeneracji powinny zostać nadane nowe kody ponieważ zostały jakieś czesci wymienione np rozpylacz wtryskiwacza i żeby od razu podawał dobre dawki należy wpisać nowy kod. Bo na starym kodzie jest zapamiętana dawka np lejącego wtrysku. Aczkolwiek mam jeden wtrysk extra który był regenerowany i ma ten sam kody który byl od początku i u mnie działa super z tą różnicą ze on nigdy nie był wxzesnjej wpisany do mojego samochodu. Jeżeli masz stare kody a wtryski po regeneracji to wpisz je poprostu jeszcze raz np przez vcds i w adaptacjach musisz zrestartować wyuczone dawki wtrysków jak i tego czujnika który jest na listwie paliwowej. Jeśli tego ci nie zrobili to wtryski same się przyucza ale to zajmuje ok 1000km zanim się naucza nowych dawek.

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Masz może wydruki z testów wtryskiwaczy przed i po regeneracji?

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
Jeśli masz nowy dpf to również musisz zrestartować parametry filtra komputerowo.

ivonik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2024, 21:11
Imię: Nikodem
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce

Re: Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: ivonik » 14 kwie 2024, 07:21

Regenerowali 4 wtryski i we wszystkich jest oryginalny numer wpisany, i oni twierdzą że tak maszyna zrobiła. Przejechałem na nich już 1500 km i dalej jest to samo. Nie mam wydruków testów, jak prosiłem o jakie kolwiek dokument potwierdzający że coś z nimi robili to kazali przyjechać jeszcze raz i wrzuca na maszynę jeszcze raz.

Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: Pawlo1276 » 14 kwie 2024, 08:18

Można podejrzewać ze trafiłeś na mało profesjonalna firmę. Każda profesjonalna i szanującą się firmą jeśli oddajesz wtryski do regeneracji i sprawdzenia na stole probierczym powinna wraz z wtryskami dać ci wydruki że stołu probierczego. I to kazdego potrzebnego testu. Ja jak robilem rgeneracje to otrzymalem 8 stron z wydrukami ze stolu
Na chwilę obecną to nawet nie wiesz czy firma nie zrobiła cie w ciula i nic z nimi nie zrobili skoro nie wydali żadnego wydruku.

Sprawdz na początku korekty wtrysków jeśli sa bardzo rozjechane to może świadczyć o tym że ta cała firma njc nie zorobila z wtryskami. Wtedy zrobił bym tak ze gdybyś miał paragon z regeneracji wtrysków to oddał bym do innej firmy na sparwdzenie wtryski. jeśli wydruki wyjdą negatywnie to od razu uderzył bym do pierwszej firmy o zwrot kosztów za regeneracje I zwrot kosztów za to że musiałeś oddać do innej firmy aby sparwdzili czy są wporzadku.

ivonik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2024, 21:11
Imię: Nikodem
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce

Re: Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: ivonik » 14 kwie 2024, 08:23

Mam na to fakturę z gwarancją na całą naprawę w tym wtryski. I faktycznie tak zrobię żeby się upewnić. Dzięki jeszcze raz

ivonik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2024, 21:11
Imię: Nikodem
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce

Re: Kopcenie z wydechu przy braku ubytków płynów a6c7

Post autor: ivonik » 28 kwie 2024, 11:51

Cześć, byłem u mechaników i wyciągnęli wytryski i wrzucili je na maszynę bosha. Oddając samochód stwierdzili że jest ok, i maszyna na wszystkie 4 wtryski nadała te same numery co oryginalnie są napisane na wtrysku. Samochód na trasie 300km dopchał dpf i zaczął
Go dopalać kopcąc (bardzo widoczne jak rusza się np ze skrzyżowania. Wrzucam
Zdjęcia pomiarów jednego z wtrysków.
Załączniki
IMG_4620 Mały.jpeg
IMG_4620 Mały.jpeg (21.06 KiB) Przejrzano 39 razy
IMG_4621 Mały.jpeg
IMG_4621 Mały.jpeg (19.03 KiB) Przejrzano 39 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga