Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jak podłączyć głośniki A6 C5

Car Audio
ODPOWIEDZ
kupon97
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 29 lut 2020, 16:10
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łańcut

Jak podłączyć głośniki A6 C5

Post autor: kupon97 » 13 kwie 2024, 20:42

Witam jak podłączyć dwa nowe głośniki do radia Pionier?
Chciałbym zrobić skrzyneczkę w bagażniku ale nigdy nie miałem styczności z podłączanie do radia a nie chciał bym czegoś upalić.
Dodam tylko że na głośnikach jest mniejszy i większy pin.

A do radia idzie mega dużo kabelków. Proszę o dokładne wytłumaczenie co zrobić oraz gdzie co ma iść
Z góry dziękuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Jak podłączyć głośniki A6 C5

Post autor: Doc » 14 kwie 2024, 18:55

Rozumiem że masz oryginalne głośniki w boczkach przód i tył? Jeśli dodajesz nowe głośniki (przy okazji owalne) i chcesz zrobić "subwoofer" czyli skrzynkę w bagażniku to musisz mieć dodatkowy mały wzmacniacz. Bez wzmaczniacza, radio dźwięk będzie gorszy, cichszy z podłączeniem 2 głośników 4 ohm do końcówki 8 ohm. Głośniki należy podłączyć szeregowo.

Ps: Plus jest w grubszej blaszce. Możesz kupić wtyki, pin lub zwykłą lutownice, cyne z kablami. Ogólnie nic się nie stanie.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

kupon97
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 29 lut 2020, 16:10
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jak podłączyć głośniki A6 C5

Post autor: kupon97 » 15 kwie 2024, 16:35

Tak, wszystkie głośniki w aucie są oryginalne. A jak się wpiąć w radio? Trzeba nowe piny dołożyć do wtyczek czy można kable rozciąć i przylutować?

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Jak podłączyć głośniki A6 C5

Post autor: Doc » 18 kwie 2024, 02:37

Bez dodatkowego wzmacniacza, to musisz np: otworzyć boczki drzwi tylnych, otworzyć osłonę słupka, listwę progową dalej przy gumowej osłonie przewodów lutujesz do ori głośnika i puszczasz do bagażnika. Przypomnę więcej ohm i słaby dźwięk.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

kupon97
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 29 lut 2020, 16:10
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jak podłączyć głośniki A6 C5

Post autor: kupon97 » 18 kwie 2024, 19:23

Pościągałem i na głośnikach jest czarny i zielono czarny kabel. Czy czarny to będzie minus a zielono czarny plus? A jak by z tyłu odłączyć górne głośniki ( chyba syki się nazywają) i zamiast nich podłączyć po głośniku z bagażnika? czy lepiej dolutować do tych dolnych? Co byś doradził?

Wiem że może być gorszy dźwięk z głośników z bagażnika ale chciałbym to sprawdzić na własnej skórze.
Miałem wcześniej passata B3 i były sobie właśnie te dwa głośniki z tyłu na rolecie podłączone bezpośrednio pod radio i nawet fajnie to grało.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Jak podłączyć głośniki A6 C5

Post autor: Doc » 18 kwie 2024, 22:50

Jakubie jeśli chodzi o głośniki jego styki plus, minus aby było proste i zrozumiałem to: "wywal", wyłącz w ręku kostke, weź małą baterię "palec" z kablem, przytrzymaj i zauważysz bez problemu membranę która wychyli się do przodu czyli PLUS. To samo zobaczysz z tym nowym nieoryginalnym głośnikiem. Będziesz wiedział z ori kablem, kolorem. Na pewno zielony +, ale sprawdź. Ogólnie mówiąc na pewno będzie głośniej po wyłączeniu głośników w boczkach. Sprawdź, zmień i posłuchaj jaka będzie charakterystyka m.in. basu. ;)
A jak by z tyłu odłączyć górne głośniki ( chyba syki się nazywają ) i zamiast nich podłączyć po głośniku z bagażnika? czy lepiej dolutować do tych dolnych? Co byś doradził?
Głośniki wysokotonowe (te małe) możesz zostawić lub wyłączyć lub wziąć je i podłączyć, dolutować przy nowym głośniku. To są małe kondensatory elektrolityczne z klejem, silikonem. Będzie więcej "piszczenia". ;)

Ps:
Kiedyś ok 2015r w A6 C5 zmieniałem głośniki. Ori Nokia na Hertz'a. Dźwięk byl głośny zupełnie lepszy ale... w boczkach. Załącznik, stare zdjęcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga