Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C4 1.8 problem z odpaleniem i adaptacją

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Luk3rt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2023, 14:53
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Inne
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

A6 C4 1.8 problem z odpaleniem i adaptacją

Post autor: Luk3rt » 31 gru 2023, 15:35

Witam wszystkich, mam mały problem i chciałbym prosić o radę. Z góry przepraszam ale nie wiem czy dobry dział.

Brat Posiada Audi A6 C4 1.8 B+LPG 96r.
Interfejs Diagnostyczny Viaken KKL ze złączem rs232

Auto nie odpala Polski Vag 4.9 Pokazał
błędy sporadyczne:
16518 - Sonda lambda brak zmian napięcia (strona:1 czujnik:1) brak oprzętu / nie związany z sprzętem BŁAD SPORADYCZNY
1120 - ustawienie wałka rozrządu 1 uszkodzenie mechaniczne BŁĄD SPORADYCZNY
17967 - Regulator wolnych obrotów - ustawienia pierwotne Brak osprzętu / nie związany ze sprzętem BŁĄD SPORADYCZNY
oraz
17978 - Moduł sterujący silnika zablokowany brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Po usunięciu błędów i próbie odpalenia samochodu powraca tylko błąd "17978" ale opisze od początku

Od jakiegoś czasu pojawiał się problem, po zgaszeniu silnika i po kilku minutach przy próbie odpalenia (czy też od razu) auto nie chciało odpalić, bardzo długo trzeba było kręcić a czasami wyciągać kluczyk i wkładać ponownie i za 2 razem łapał, czasem więcej.
Z początku myśl że się przylewa (zmylił go zapach benzyny po kręceniu z zablokowanym sterownikiem, tak mi się wydaje). Kilka dni temu brat wjeżdżając na podwórko, zatrzymał się przed bramą żeby ją otworzyć gdy ruszał, za szybko sprzęgło, za mało gazu no i zgasł na biegu, zatrzymał się przy bramie wysiadł i zamknął bramę po chwili wsiadł i chciał odpalić aby wjechać dalej i nic auto nie odpala.

Podpięty interface Viaken KKL i program Polski Vag 4.9 pokazał błędy tak jak wyżej (błąd z wałkiem mógł wyskoczyć bo jakiś czas temu był odpinany wałek, lecz potem podpięty i auto działało do kilku dni temu) po usunięciu błędów i próbie odpalenia powraca tylko błąd z Modułem.
Wyczytałem że ten błąd dotyczy immobilizera, kluczyk jaki posiada jest bez pilota, zwykły bez przycisków, nie rozbieralny z tego co widzę, więc mogło być kombinowane już coś w sensie wymieniany.
Pomyślałem że rozkodował się kluczyk jak to było w mojej A4 B5. Polski VAG 4.9 łączy tylko z zakładką silnik a z resztą nawiązuje kontakt przez 10 min i nic albo wyskakuje brak połączenia. Nie posiadam Loginu dlatego chciałem połączyć się VAG K+CAN commander 1.4 i 2.5 (3.6 coś nie działa) wybrałem połączenia k-line wybrałem 07.kombi kliknąłem open channel i nic, nie chciało połączyć i nic nie mogłem zrobić, po wybraniu 01.motor open channel czy identyfications wyskakują informacje, wybieram w special function->engine controle unite następnie readeeprom i nic... zawiesza się, brak odpowiedzi a po chwili wraca do ekranu jakbyśmy nic nie klikali nie czyta, w instruments/immobilizer po naciśnięciu read też nic, liczb żadnych. VCDS Lite z interfejsem Viakena niby połączenie z ecu i odczyt błędów jest ale w sekcji instruments po połączeniu wejściu w adaptacja blok 21 i przycisk read wyskakuje error a że nie mam loginu to się nie zalogowałem i może dlatego, ale o pełnej wersji programu też mi wyskakiwało że mam zarejestrować/aktywowac ale VCDS działa tylko z ich interfejsami to lipa trochę. Auto stoi już ze 4 dni Dzisiaj brat próbował odpalić go to podczas kręcenia jakby chciał ale nie mógł odpalić błędy to tylko moduł terujący zablokowany.

Może ktoś pomoże i wie o co kaman czy to z autem czy też z programem
Dlaczego VAG k+can commander nie chce odczytać eepromu i nie moge dzięki niemu wyłączyć immo żeby sprawdzić czy odpali? Czy to wina interfejsu Viakena czy może problem leży po stronie auta? Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga