Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3 Światło stopu

Elektryka
ODPOWIEDZ
Gruber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2017, 19:18
Lokalizacja: Lublin

3 Światło stopu

Post autor: Gruber » 27 lis 2023, 14:08

Witam

Nie znalazłem rozwiązania problemu na forum mimo, że takie wątki są już rozpocząte.
Mam problem z 3 światłem stopu w przedliftowej a6 c6.

Stare światło przestało świecić więc kupiłem nowe, założyłem i nie działa nadal.
Przeczytałem o zaśniedziałych pinach w kostce, fakt były zaśniedziałe więc ją ominąłem zalutowałem i po podpięciu na krótko działa.
Światło przylutowane, nie działa dalej
Po podpięciu probówki na chwile podaje prąd na przewodach przed światłem, ale po chwili nie podaje go wcale. Robiąc probowkę z zarówki od czasu do czasu mignie, ale nie świeci stale.
Wtyczka z prawej strony bagażnika jest w stanie idealnym, gdzie szukać problemu? Jest gdzieś miejsce szczególnie narażone na przełamania przewodów? Już nie mam pomysłu :D

Dodam , że reszta świateł stopu działa jak trzeba.

leon11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 566
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:56
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: 3 Światło stopu

Post autor: leon11 » 30 lis 2023, 22:03

Nie piszesz jakie nadwozie. Domniemam, że kombi. Co znaczy po podpięciu na krótko? Czy na stole pod akumulator? Jeżeli tak, to normalne, bo nie diagnozuje poboru prądu przez ledy. Nie piszesz jakie to światło kupiłeś. Nowe, czy używkę, czy oryginał, czy podróbkę. Na oryginale masz opisane jaką moc posiada lampa. Nie pamiętam, ale jeśli np. 3,2 W, to przelicz sobie ile amper powinna pobierać i sprawdź miernikiem na stole po podpięciu pod wolnostojące aku ile faktycznie pobiera (W/V=A). Jeżeli będą odstępstwa, to komputer po wysłaniu diagnozy, ją rozłączy.
VCP+K
Poprzednie Audi: A2 1.4 MPI 75 KM, A4 B7 2.0 TDI 140 KM, A6 C5 Avant 1.9 TDI 130 KM, A6 C6 Avant 2.0 TDI 180 KM S-line, A6 C6 Avant 3.0 TDI 233 KM Quattro tiptronic, A6 C6 Sedan 3.0 TDI 239 KM Quattro tiptronic
Obecnie: LEXUS GS 450h IV 345 KM

Gruber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2017, 19:18
Lokalizacja: Lublin

Re: 3 Światło stopu

Post autor: Gruber » 01 gru 2023, 12:17

Domniemam, że sedany nie mają 3 światła stopu. Światło kupione nowe, prawdopodobnie zamiennik (200zł) . Tak lampa świeci po podłączeniu do akumulatora. Sprawdzę i przelicze przy najbliższej okazji

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga