Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

AMI, USB & Bluetooth

Car Audio
ODPOWIEDZ
BartusEl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2017, 17:33
Imię: Bartosz
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecin

AMI, USB & Bluetooth

Post autor: BartusEl » 27 lip 2023, 02:02

Cześć.

Od jakiegoś czasu myślę nad dołożeniem AMI do mojego MMI 2G w celu odtwarzania muzyki z pendrive i przez bluetooth. Tylko, że im więcej o tym czytam tym bardziej wydaje mi się to bez sensu. Dodawanie AMI do MMI 2G dzisiaj jest trochę sztuką dla sztuki... No bo tak:

1. Według tej strony https://www.dognmonkey.com/audi/what-yo ... ables.html
kable AMI do USB są różne dla MMI 2G i 3G. Piny są takie same, ale inny jest rezystor, po którym AMI rozpoznaje czy jest w trybie AUX czy USB. Nigdzie nie mogę znaleźć kabla AMI USB dla MMI 2G (znaczy parę dni temu znalazłem jedna stronę, gdzie była wersja dla 2G i 3G, ale za wuja nie mogę tam wrócić). Całe Allegro ma kable tylko dla 3G. Chińczycy oczywiście mają takie co niby działają dla 2G i 3G, co według powyższej strony nie powinno być możliwe. Oryginalny kabel miał chyba oznaczenie 4F0 051 510 G. Kable dostępne teraz są chyba Q.

To jak to jest z tym kablem i dlaczego nigdzie nie ma wersji 2G? Ktoś wie, gdzie dostać taki kabel? Czy może po prostu AMI z 2G z najnowszym softem działa już na kablach 3G i dlatego nikt nie robi 2G?

2. Bluetooth. Wszystkie adaptery Bluetooth pod AMI 2G wymagają dodatkowego zasilania. Na przykład ten: https://allegro.pl/oferta/kabel-adapter ... 701b8c0118
(Tak wiem, że ma on też gniazdo USB co może rozwiązać problem z punktu 1, ale jeśli już wtopię i kupię AMI to wolę mieć też zwykły pewny kabel USB na wypadek, gdyby bluetooth nie działał lub był marny).
Wracając do dognmonkey, brak zasilania z kabla AMI oznacza, że bluetooth działa w trybie AUX, więc AMI odłącza zasilanie z USB i adapter potrzebuje zewnętrznego zasilania. Takie rozwiązanie ma dwie poważne wady:
a. Mniej bolesna. Można zapomnieć o kontroli odtwarzania z MMI. MMI nie wyświetli też tytuł piosenki.
b. Bardziej bolesna. AUX to sygnał analogowy. Telefon wysyła dźwięk w postaci cyfrowej, który następnie tani chiński odbiornik bluetooth konwertuje do analoga, żeby AMI mogło go z powrotem przetworzyć do sygnału cyfrowego. Dobre DACe do domowego systemu audio, żeby sobie puścić muzykę z laptopa przez USB, potrafią kosztować miliony monet. Przetwornik cyfrowo-analogowy w kablu będzie więc pewnie marnej jakości. Pod wieloma tego typu odbiornikami są komentarze o marnej jakości dźwięku. Pewnie dlatego. Jeśli dźwięk z takiego odbiornika będzie słabej jakości, używanie go traci sens.

Ktoś używa tego typu odbiorników bluetooth z AMI 2G? Jak tam jakość dźwięku w porównaniu do CD?

Audi wypuściło kiedyś kabel 4F0 051 510 J (też już nie do dostania, podobno wycofano to z powodów problemów z kompatybilnością, gdzie indziej piszą że działał i tak głownie z iPhonem) który był odbiornikiem bluetooth pod USB z AMI 2G bez zewnętrznego zasilania. Jak to osiągnięto? Może nie działał jako AUX, ale jako pendrive co byłoby rozwiązaniem o wiele lepszym. Do kabla był też update softu do AMI. Ciekawe co zmieniał?
Pytanie poza konkursem. Ktoś wie, gdzie znaleźć ten albo inne update softu do AMI? Jaka wersja jest ostateczna? Całe MMI mam już updatowane do finalnej wersji.

Koniec końców, jedynym pewnym podłączeniem AMI jest AUX. Ale akurat AUX można sobie dorobić na kilka sposobów bez AMI…

Może prościej będzie zamiast AMI po prostu zamontować na przykład coś takiego:
http://www.vnsmedia.com/pl/p/Audi-Music ... eaming/223
Ma USB i bluetooth, nie trzeba męczyć się z dodatkowymi kablami. Jest wzmianka, że można zmieniać piosenki z bluetooth przez MMI więc chyba działa inaczej niż przez AUX. A nawet jeśli, to kosztuje więcej niż chiński kabel więc przetwornik cyfrowo-analogowy w środku też powinien być lepszy. Jest nowe więc nie powinno być też problemów z kodekami. Cenowo wychodzi podobnie co stare AMI z Alledrogo plus bluetooth i inne kable.
Ktoś ma coś takiego? Jak wrażenia? Ja mam odbiornik DAB+ z Juny i działa bez problemu już parę lat.

Generalnie wolałbym użyć oryginalnego AMI jeśli to możliwe, ale nie kosztem funkcjonalności i jakości dźwięku… Pewnie najprościej będzie nic nie zmieniać i puszczać muzykę z telefonu poprzez AUX…

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga