Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Woda za fotelem pasażera

Wnętrze
Daro57
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2023, 11:01
Imię: Dariusz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kassel

Woda za fotelem pasażera

Post autor: Daro57 » 09 kwie 2023, 10:44

Witam wszystkich
Chciałbym się zapytać czy miał ktoś może problem z woda za fotelem pasażera? Dodam ze kanały w panoramie przeczyszczone a podszybie czyste.

Gregory S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Gregory S » 09 lis 2023, 22:51

Witam,

Mam ten sam problem. Odebrałem dzisiaj samochód od drugiego już mechanika i nie potrafią znaleźć przyczyny. Podobno kanały czyste a woda dalej się sączy do środka.
Czy macie jakiś pomysł co może być przyczyną?

Robin_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2023, 13:36
Imię: Robert
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: DDVB 3.0 286 KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Robin_1 » 09 lis 2023, 23:45

Gregory S pisze:
09 lis 2023, 22:51
Witam,

Mam ten sam problem. Odebrałem dzisiaj samochód od drugiego już mechanika i nie potrafią znaleźć przyczyny. Podobno kanały czyste a woda dalej się sączy do środka.
Czy macie jakiś pomysł co może być przyczyną?
Prawdopodobnie uszczelka na drzwiach. Odkleja się w pewnych miejscach i przez drzwi dostaje się potem woda do srodka. Wydaje się że uszczelka jest przyklejona dobrze, ale jak sie sprawdzi dokładnie to są miejsca gdzie klej nie trzyma.
Ja musiałem wymienic już w obu drzwiach. Chyba klej na tych uszczelkach jest kiepski.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Doc » 09 lis 2023, 23:59

Robin_1 ma rację.
Ewentualnie jakaś zaślepka? Potrzebny jest podnośnik aby sprawdzić... jeśli to jest ten problem to troszkę roboty z otworzeniem wykładziny.
Obrazek
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją. Ps: Polecam iParts.pl

Gregory S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Gregory S » 10 lis 2023, 20:02

Witam,

Dzięki za podpowiedź. Jeszcze dzisiaj sprawdzę uszczelkę ale z tego co powiedzieli mi mechanicy to jak rozebrali i podnieśli wykładzinę i lali wodę na przednie podszybie to woda sączyła się między warstwami podłogi. Twierdzą że to na pewno woda. Ja podejrzewałem że może to być płyn chłodniczy bo troszkę mi ostatnio ubyło. A macie może instrukcję jak pościągać te wszystkie plastiki i osłony aby dostać się pod wykładzinę. Chcę sam sprawdzić bo coś mi się ich diagnoza nie podoba.
Z góry dzięki.

Dodano po 24 minutach 19 sekundach:
Panowie,

uszczelka jest ok. Siedzi jak należy <mysli>

Robin_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2023, 13:36
Imię: Robert
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: DDVB 3.0 286 KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Robin_1 » 10 lis 2023, 20:47

Lali wodę na podszybie a woda za fotelem pasażera? Coś sie tu nie zgadza. Uszeczelka środkowa w drzwiach. Ta klejona.

Gregory S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Gregory S » 10 lis 2023, 21:06

Też mnie to zastanowiło ale twierdzą że z tyłu przy spince od dywanika od strony tunelu środkowego ( gdzie jest najbardziej mokro) to miejsce najniżej położone i że podłoga jest tak wyprofilowana że woda tam spływa od przodu. Już sam się zastanawiam czy nie umówić się w ASO .. Najbliżej mam do Rzeszowa robiłeś tam coś może?? Dobry mają serwis?

Robin_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2023, 13:36
Imię: Robert
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: DDVB 3.0 286 KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Robin_1 » 10 lis 2023, 21:18

Nie polecam. Lepiej poszukać informacji na różnych forach albo samemu to ogarnąć. Można też poszukac biuletynu serwisowego dotyczącego tego problemu. A s serwisem z Rzeszowa przykład z dziś. Umówiłem się online, na sprawdzenie geometrii, wizyta potwierdzona. Dziś podjeżdzam a tam przepraszamy 10-11 salon nie czynny. Dzwonie do doradcy serwisowego, nie odbiera, do drugiego nie odbiera. Pocałowałem klamke i musiałem wrócić do domu z kwitkiem. Poprzednie małe aktualizacje systemów robili na 3 czy 4 razy. Popatrz na zagranicznych forach czy nikt nie miał tego problemu. A przy okazji, mnie zbiera się woda za lewyą owiewką tylnej klapy. I jak sa opady i otwieram klape bagaznika to woda sie wylewa i buty mam mokre. Nie wiem jak to rozebrać. Musze poszukac jakiś rysunek. Pierdoła a nie jest to normalne. I drugie przy okazji to po akcji serwisowej na wymiane modułu haka w Rzeszowie właśnie, reklamowałem spasowanie tylnego zderzaka. Kosylium się zebrało. Stwierdziło że tak ma być bo inaczej się nie da. A okazało się ze nie wcisneli zderzaka w zatrzaski na środku i przez to tylka klapa porysowała zderzak. Po docisnieciu i zderzak leży i wszystko jest spasowane. Ale winnych w serwisie brak.

Gregory S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Gregory S » 10 lis 2023, 22:01

OK. dzięki za info. Nie myślałem że tak podchodzą do klienta - masakra. Jeżeli chodzi o mój temat to problem z tym ze na forach zagranicznych na razie nic nie znalazłem bo chyba auto za świeże. No ale jeszcze poszukam. Będę informował na bieżąco bo w głowie mi się nie mieści że muszę się z takim problemem borykać. Poprzednio miałem C6 i przez 7 lat użytkowania tylko wymiana oleju filtrów i raz wymiana wahaczy. Jeszcze raz dzięki i miłego weekendu.

Robin_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2023, 13:36
Imię: Robert
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: DDVB 3.0 286 KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Robin_1 » 10 lis 2023, 22:18

Doczytałem na zagranicznych forach że jest na to bliuletyn serwisowy czyli problem dla serwisów znany. Pozostaje niestety poprosic kogoś o taki biuletyn lub serwis autoryzowany.

Może to będzie pomocne.
https://www.wheelsjoint.com/audi-a6-mak ... to-fix-it/

Gregory S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Gregory S » 10 lis 2023, 23:29

Dziękuję. Kolejne tematy do sprawdzenia.

Robin_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2023, 13:36
Imię: Robert
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: DDVB 3.0 286 KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Robin_1 » 10 lis 2023, 23:50


Gregory S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Gregory S » 11 lis 2023, 09:35

Dziękuję. Czyli jest coś na rzeczy. Będę dzisiaj studiował...

Gregory S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Gregory S » 12 lis 2023, 14:54

Witam ponownie,

Wczoraj pół dnia poświęciłem na sprawdzenie którędy woda wlewa się do środka auta. Robin_1 zrobiłem tak jak zapisane w instrukcji którą wysłałeś i już pewne rzeczy wyszły na światło dzienne. Po podniesieniu auta i wyjęciu zaślepek z podłużnicy okazało się że woda się z nich wylewa - na szczęście tylko od strony pasażera. Zabrałem się więc do roboty i do rozkręcenia auta. Pod wykładziną wody w środku było naprawdę sporo. Wszystko powycierałem i okazało się że woda wlatuje przez miejsce które też wskazywała instrukcja (w załączniku załączam foto). Sprawdzałem lejąc wodę tylko po przedniej szybie a w ekspresowym tempie dochodziła to otworu ze zdjęcia. Dziwne jest że na tym otworze była jakby zatyczka na kleju ale jak tylko ją dotknąłem od razu odpadła. Nie wiem czy ma być to na stałe zaślepione czy tylko zakryte. Później pewnie woda się przelewała i dlatego było mokro również z przodu. Następnie zrobiłem kolejny krok z instrukcji a mianowicie ściągnąłem koło i nadkole ale już nie mogłem zrobić nic więcej bo okazało się że miejsce które powinno się uszczelnić jest już uszczelnione. I teraz mam znowu dylemat bo nie wiadomo skąd woda z podszybia trafia do podłużnicy. Suszę teraz auto i nie wiem co dalej z tym zrobić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Robin_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2023, 13:36
Imię: Robert
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: DDVB 3.0 286 KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Woda za fotelem pasażera

Post autor: Robin_1 » 12 lis 2023, 15:41

Uszczelniony ma byc tzw. Sound absorber czyli tłumik dźwięku. On jest na podłuznicy i przez to woda dostaje się do środka. A potem jak jest duzo wody w podłużnicy to przecieka przez tą zaślepkę do środka auta.
Dlatego zalecają uszczelnienie tego Sound absorbera i potem ponowna konserwacja podłużnicy oraz wymiana korków podłużnicy na takie ze zintegrowanym spustem wody. W razie jak woda sie dostanie ponownie to nie bedzie zalegała tylko wycieknie przez te korki.

A na rysunku piątym czerwona strzałka wskazuje korek którym trzeba zaaplikowac uszczelnienie na ten Sound absorber. A zółta wskazuje miejsce na kamere inspekcyjną.
Widać cos im tam nie siadło przy doborze materiałów i ten sound absorber ciągnie wode jak wściekły do podłużnicy.
Na zdjęciu 13 widać że to trzeba zakleić po całości.

Uszczelniacz D511500A2 kosztuje około 100 PLN ( przynajmniej tak powinien kosztować), widziałem na aledrogo po 139 PLN.
Korek jakies 8 PLN
8K0 805 267

Z tym że wydaje mi się że wystarczy w starym korku zrobić otwór wiertłem na środku i wyjdzie na to samo.

Dla pewności nawierce te korki u siebie. Bo pod nogami kierowcy pod dywanikiem jest sterownik do NightVision i złączki do innych systemów.
Lepiej żeby wody tam nie było.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C8 (2018- )”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga