Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.0 TFSI 333 km Przyspieszanie

Silniki benzynowe
Stanislaw1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2023, 20:57
Imię: Stanisław
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo

3.0 TFSI 333 km Przyspieszanie

Post autor: Stanislaw1 » 26 lut 2023, 21:28

Drodzy Koledzy i Koleżanki,
Jestem posiadaczem Audi A6 allroad C7 3.0 TDI 313km. Wiem że to miejsce dla tematów z silnikami benzynowymi ale chcę właśnie prosić o porównanie mojego Audi w dieslu z Waszymi benzyniakami.
Mam zagwostkę bo podczas szybkiego ruszania od zera samochód nie rwie od samego dołu tak jak bym oczekiwał tylko ma pewną zwłokę która mnie bardzo irytuje. Jest to mój pierwszy samochód z silnikiem diesla i zastanawiam się czy wszystkie audi tak mają czy może tylko te w dieslu a benzyniaki już nie. U mnie wrażenie jest takie jakby musiał nabrać trochę obrotów, napędzić turbiny i dopiero daje kopa w plecy. Natomiast efekt jest taki, że gdy chcę się szybko włączyć do ruchu spod porządkowanej ulicy i daję gaz, to samochód rusza sprawnie ale prawdziwego kopa dostaje dopiero jak już jestem na prostej i wyprostuję kierownicę. Przez to ciężko się gdzieś wcisnąć w lukę między samochodami.
Wiem że mam bardzo duże wymagania jeśli chodzi o samochody, jestem bardzo wyczulony na pracę silnika i porównuję swoje Audi do samochodów którymi dużo jeździłem takich jak: Lexus IS350, Mercedes GLC 43 AMG, Porsche Cayman 2.9. Są to wszystko samochody z porównywalnymi osiągami ale z silnikami benzynowymi, niektóre z turbinami ale w nich takiej zwłoki przy ruszaniu nie ma. Gaz w podłogę i dostaje się kopa w plecy. A w moim dieslu "zabawa" dopiero się rozkręca jak nabierze więcej obrotów (ok 2200 obr/min).
Powiedzcie proszę jak jest w Waszych samochodach z benzynowymi silnikami. Może jest ktoś z moich okolic (Legionowo/Warszawa) i byłby się przejechać żeby porównać nasze auta pod tym kątem? Jest to dla mnie ważne bo jeśli okaże się że benzynowe odmiany nie mają takiej przypadłości jak mój to zmieniam na benzynę. Bo audi mi super odpowiada poza tym jednym mankamentem :)

Keradk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 25 lut 2021, 17:11
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Re: 3.0 TFSI 333 km Przyspieszanie

Post autor: Keradk » 26 cze 2023, 18:00

Podstawowa różnica miedzy dieslem 3.0 i benzyną to jest sposób doprowadzenia powietrza. W dieslu masz turbo (w Twoim przypadku biturbo) a benzyna to kompresor.
Działa to tak, że kompresor pcha powietrze natychmiast i zawsze. Naciskasz gaz i jest efekt wow, no chyba ze się skrzynia pogubi. W dieslu teoretycznie masz sporo większy moment obrotowy, ale występuje turbo dziura. NIe jest duża ale jest. I nie ma efektu ze dajesz gaz a samochód katapultuje się do przodu, bo najpierw spaliny muszą polecieć żeby turbo mogło wejść na obroty. Oczywiście jak już turbo jest rozkręcone to jest super.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga