Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Lampy po dziwnych modach

Elektryka
ODPOWIEDZ
NikHre
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2023, 20:49
Imię: Nikodem
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: V6 2.8 l
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Lampy po dziwnych modach

Post autor: NikHre » 07 lut 2023, 21:00

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowym posiadaczem a6 c5 z 97 i mam mały problem. Auto nie przeszło przeglądu przez reflektory led zamiast zwykłych żarówek.

Poprzedni właściciel w lampach zrobił jakieś "modyfikacje" i chciałbym teraz to przywrócić do poprzedniego stanu.

I teraz pytanie czego mi tu brakuje. Na pewno gniazda żarówki tylko nie wiem czy pod h1 czy h7. Obecnie jest tam jakiś reflektory led z napisem h1. Sprężynka mocującą żarówkę jakaś jest, ale czy to ta? I przede wszystkim to halogen, czy xenon?

Zdjęcia:
https://zapodaj.net/169247a04d2b5.jpg.html
https://zapodaj.net/079192e6c46ce.jpg.html
https://zapodaj.net/09632f84b5692.jpg.html

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Re: Lampy po dziwnych modach

Post autor: yaszczur » 07 lut 2023, 22:24

OMG jaka rzeźba.

Halogen, wszystko masz, wyjmij to coś, zakładaj H1 i na przegląd.
Pozdrawiam...

NikHre
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2023, 20:49
Imię: Nikodem
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: V6 2.8 l
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Lampy po dziwnych modach

Post autor: NikHre » 08 lut 2023, 10:10

Rzeźba jest straszna. Tylko zastanawiam się jak to podpiąć. Bo żarówka h1 potrzebuje jeden kabel i drugi tak jakby do jej obudowy/podstawki. A tu są 3 kable. Dwa do reflektora led i trzeci jakoś dookoła zawinięty.

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lampy po dziwnych modach

Post autor: vredota » 08 lut 2023, 11:50

NikHre pisze:
07 lut 2023, 21:00
I teraz pytanie czego mi tu brakuje. Na pewno gniazda żarówki tylko nie wiem czy pod h1 czy h7. Obecnie jest tam jakiś reflektory led z napisem h1. Sprężynka mocującą żarówkę jakaś jest, ale czy to ta? I przede wszystkim to halogen, czy xenon?
Halogen ma regulację wysokości linii odcięcia na pulpicie (koło włącznika), do xenonów są inne włączniki (zaślepione miejsce po pokrętle regulacji) a na tylnej osi jest czujnik wysokości zawieszenia (do automatycznej regulacji świateł, bez udziału pokrętła). Multimetr (nawet najtańszy) w rękę, załącz światła mijania, znajdź +12V oraz masę, podepnij zgodnie ze sztuką (masa na podstawę żarówki, aby nie było wątpliwości) tak, aby przeszedł przegląd.

Wymieniłem swoje lampy przedlifty na półlifty po regeneracji z Allegro, moje stare, zmatowiałe, bez uszczelki antypyłowej, z uszkodzonymi dwoma przewodami we wnętrzu jednej lampy (poprzednik uszkodził izolację, naprawiłem prowizorycznie, działa, świeci) -- leży cały komplet w piwnicy na wszelki wypadek, jeśli chcesz, mogę Ci je wysłać paczkomatem, będziesz miał poglądówkę co i jak albo bazę pod regenerację, ewentualnie magazyn części brakującej. Zaznaczam, że są w stanie "świecą, przegląd przejdą, ale są silnym kandydatem do regeneracji", wolałem znaleźć ofertę po regerenacji, półliftowa soczewka (większa), akcesoria (dekle, uszczelki, zapinki) dokupiłem osobno (DEPO, po cenie, jest szczelnie, zapinki trzymają, uszczelka ori) niż regeneracja w lokalnych firmach.

Jeśli chcesz, napisz PW, podeślę Ci zdjęcia, zdecydujesz samemu, bo wygląda, że przez druciarza masz uszkodzone obudowy (nie będzie szczelnie).

NikHre
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2023, 20:49
Imię: Nikodem
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: V6 2.8 l
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Lampy po dziwnych modach

Post autor: NikHre » 08 lut 2023, 17:37

vredota pisze:
08 lut 2023, 11:50
NikHre pisze:
07 lut 2023, 21:00
I teraz pytanie czego mi tu brakuje. Na pewno gniazda żarówki tylko nie wiem czy pod h1 czy h7. Obecnie jest tam jakiś reflektory led z napisem h1. Sprężynka mocującą żarówkę jakaś jest, ale czy to ta? I przede wszystkim to halogen, czy xenon?
Halogen ma regulację wysokości linii odcięcia na pulpicie (koło włącznika), do xenonów są inne włączniki (zaślepione miejsce po pokrętle regulacji) a na tylnej osi jest czujnik wysokości zawieszenia (do automatycznej regulacji świateł, bez udziału pokrętła). Multimetr (nawet najtańszy) w rękę, załącz światła mijania, znajdź +12V oraz masę, podepnij zgodnie ze sztuką (masa na podstawę żarówki, aby nie było wątpliwości) tak, aby przeszedł przegląd.

Wymieniłem swoje lampy przedlifty na półlifty po regeneracji z Allegro, moje stare, zmatowiałe, bez uszczelki antypyłowej, z uszkodzonymi dwoma przewodami we wnętrzu jednej lampy (poprzednik uszkodził izolację, naprawiłem prowizorycznie, działa, świeci) -- leży cały komplet w piwnicy na wszelki wypadek, jeśli chcesz, mogę Ci je wysłać paczkomatem, będziesz miał poglądówkę co i jak albo bazę pod regenerację, ewentualnie magazyn części brakującej. Zaznaczam, że są w stanie "świecą, przegląd przejdą, ale są silnym kandydatem do regeneracji", wolałem znaleźć ofertę po regerenacji, półliftowa soczewka (większa), akcesoria (dekle, uszczelki, zapinki) dokupiłem osobno (DEPO, po cenie, jest szczelnie, zapinki trzymają, uszczelka ori) niż regeneracja w lokalnych firmach.

Jeśli chcesz, napisz PW, podeślę Ci zdjęcia, zdecydujesz samemu, bo wygląda, że przez druciarza masz uszkodzone obudowy (nie będzie szczelnie).
Napisałem priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga