Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2.5tdi v6 gołe przewody zawora konta wtrysku

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
MariuszGa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2012, 14:18
Imię: Mariusz
Moje auto: A4 B6
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdynia

2.5tdi v6 gołe przewody zawora konta wtrysku

Post autor: MariuszGa » 02 wrz 2022, 00:40

Witam serdecznie... KTO TO TAK WYMYŚLIŁ <nerwus> .. Dobra nie ważne. Bardzo proszę o pomoc. Napisałem tutaj chociaż mam a4 b6 bo wśród większych braci a6 ten silnik częściej można spotkać...

Pojawił się problem. Oglądałem sobie autko tzn silnik i zauważyłem że przewody przy sterowniku są lekko gołe, obgryzione z izolacji... Gdy zacząłem je macać izolacja w obu przewodach poszła w drobny mak... Niestety uruchomiłem auto. Oczywiście na desce beeep, błąd i praca silnika jak ursus. Od razu zgasiłem. Auto nie tykane, zostawione.... Chyba szczęście w nieszczęściu bo stan izolacji był taki że gdybym nie tykał to i tak by się rozpadła tylko wtedy mógłbym być w trasie na zadupiu wielkim...

Pierwsza sprawa chodź nie oczekuję odpowiedzi chyba że ktoś jest wróżką to czy zdążyło się coś uszkodzić prze krótkie zwarcie? Mam nadzieję że nie...

Dwa bardzo prosiłbym o porady jak najskuteczniej nasunąć nowe koszulki na te przewody. Gdyby pompa była na stole to żaden problem, ale siedzi na aucie i w takiej pozycji trzeba to jakoś zrobić. Wiem że trzeba odkręcić jeden torx u góry w głowiczce pompy oraz jeden na dole aby zdjąć blaszkę maskującą przewody.... Do tej z dołu jest taki dosyć średni dostęp, przynajmniej dla mnie bez wprawy....

Bardzo prosiłbym o porady sugestie jak do tego najlepiej się zabrać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga